Մարդիկ կմտածեն, որ իրենց քվեարկությունն անիմաստ էր, պետք է բացատրել. Մհեր Գրիգորյան 2026-ի հունվարից ևս 15 հազար քաղաքացի սկսել է օգտվել հետվճարի ծառայությունից. ԱՍՀ նախարար La Repubblica. Իտալիան հրաժարվում է վիզա տրամադրել ռուս պարալիմպիկ մարզիկներին ուղեկցողներին Գիրք նվիրելու օրվա կապակցությամբ ԿԳՄՍՆ-ն Կառավարության անդամներին գրքեր է նվիրել (տեսանյութ) ՀՀ-ում արձանագրվել է «Չիկունգունիա տենդ» հիվանդության դեպք CBS. ԱՄՆ-ը քննարկում է Իրանին հարված հասցնելու հնարավորությունը այս շաբաթավերջին ՈՒՂԻՂ․ Կառավարության անդամների ճեպազրույցները Երևան-Աշտարակ ավտոճանապարհին առգրավվել է 1 կգ 150 գրամ մարիխուանա․ հերթական խոշոր բացահայտումը ՄԻՊ-ը շարունակում է ակտիվ գործունեությունը խոշտանգումների կանխարգելման ուղղությամբ Հայաստանը և Լեհաստանը ռազմատեխնիկական համագործակցության համաձայնագիր կստորագրեն Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Բյուզանդական և քրիստոնեական մշակույթի թանգարան Երևանում պարեկը վրաերթի է ենթարկվել (տեսանյութ)
Աղազարյանի և Ասլայանի մոտեցումը շատ անազնիվ է․ Էդգար Ղազարյանը՝ իմպիչմենտի գործընթացի մասին
Եթե «Հայաստան» խմբակցությունից պատգամավորները նույնպես նախաձեռնություն ցուցաբերեն, ինչը իրենց օրինական իրավունքն է, ապա այդ դեպքում կարծում եմ` մենք կունենանք նոր իրավիճակ, այսինքն` փաստորեն կստացվի երեք կամ չորս նախաձեռնություններ: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Արթուն ենք» շարժման հիմնադիր Էդգար Ղազարյանը։
«Այդ դեպքում բոլոր այն պատգամավորները, ովքեր նախաձեռնության հեղինակ են, ստիպված պետք  է լինեն քաղաքական կոնսոլիդացիայի գնալ՝ իրենց նախաձեռնությունը առաջ մղելու համար: Տեսեք, Աղազարյանի և Ասլայանի մոտեցումը, անկեղծ ասած, համարում եմ շատ անազնիվ, որովհետև եթե նրանք ի սկզբանե ցանկանում էին վարչապետին անվստահություն հայտնել, չէ՞, ուրեմն նշանակում է իրենք պետք է լուծումներ գտնեն, ոչ թե սկզբունքորեն ասեն՝ մենք մնացածին դեմ ենք։ Բայց եթե դուք մնացածին դեմ եք, ձեր երկու պատգամավորներով նախաձեռնություն էլ արդյունք չի տա, բա այդ դեպքում վարչապետին ո՞նց եք ուզում անվստահություն հայտնել»,– ասել է նա։
Հարցին, թե ինչու չմիացան «Պատիվ ունեմ»–ն ու «Հայաստան»–ը Աղազարյանի և Ասլանյանի նախաձեռնությանը, Ղազարյանը պատասխանեց․ «Կարծում եմ՝ ճիշտ որոշում կայացրին։ Դուք լսե՞լ եք իրենց թեկնածուի հայտարարությունը։ Էդմոն Մարուքյանն ասում է՝ եթե երկու թեկնածուով հիմա կա նախաձեռնություն, «Պատիվ ունեմ»–ը վեցով միանա, կլինի՝ ութ, «Հայաստան» դաշինքը ասել է՝ մենք ութի դեպքում կտանք մեր 28-ը, կլինի՝ 36, անմիջապես գործերը կհանձնենք ԱԺ նախագահին, կսկսվի իրավական պրոցեսը։ Դա նշանակում է տանել ձախողման, որովհետև որոշման կայացման համար պետք է ոչ թե 36 պատգամավորի աջակցություն, այլ՝ 54»: