Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ) Ռոյթերս. Սթարմերը և Թրամփը քննարկել են Ժնևում կայացած բանակցությունները Թոշակառու մարդը տրանսպորտից պետք է օգտվի անվճար. Հրայր Կամենդատյան (տեսանյութ) Ռուսաստանը և Իրանն ապրիլի 1-ից կսկսեն Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային նախագծի իրականացումը Մենք չենք թողնելու, որ գյուղական դպրոցների լույսերը մարեն. Մենուա Սողոմոնյան Մենք մշտապես արդիականացնելու ենք մեր զինված ուժերը, ներդնելու ենք առաջադեմ ռազմական ծրագրեր (տեսանյութ) Մեծ շքերթ՝ ընտրություններից առաջ․ Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին (տեսանյութ) Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը «Հայաքվեն» կմասնակցի ընտրություններին. «Ժողովրդին արմատական այլընտրանք ենք առաջարկելու» (տեսանյութ) Սահմանադրական դատարանը քննության է ընդունել ՄԻՊ-ի դիմումը Պատմական խոսքեր, որոնք օր առաջ ցանկանում եմ լսել նաև Հայաստանի ու ՀՀ հաջորդ ղեկավարի մասին. Վահե Սարգսյան 5 մարզում սպասվում է քամու ուժգնացում
«Mercedes»-ում ու «BMW»-ում գտնվող քաղաքացիներից մեկի մոտ հայտնաբերվել են լիցքավորված «Մակարով» տիպի шտրճանակներ և դшնակ․ «BMW»-ի վարորդը դիմել է փախուստի
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով հունիսի 5-ին զենքի, ռազմամթերքի առգրավվման դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծանր հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչությունում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ «Mercedes» և «BMW» մակնիշի ավտոմեքենաներում գտնվող անձինք իրենց մոտ կրում են ապօրինի զենք-զինամթերք։
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով, Երևան քաղաքի քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողները, նույն վարչության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողների հետ համատեղ հունիսի 5-ին ժամը 21։00-ին Աբովյան փողոցի թիվ 13 շենքի բակային հատվածից ապօրինի հրազեն պահելու և կրելու հիմքով ձերբակալել և Երևան քաղաքի վարչություն են տեղափոխվել Լոռու մարզի բնակիչներ 26-ամյա Հենրիկ Գ․-ին, 27-ամյա Հարություն Ա․-ին, Արագածոտնի մարզի բնակիչ 28-ամյա Սարգիս Խ․-ին, 44-ամյա Հրանտ Ս․-ին, Լոռու մարզի բնակիչ 39-ամյա Վահե Ա․-ին և Երևանի բնակիչ 40-ամյա Գագիկ Խ․-ին։
Ոստիկանությունում Հենրիկ Գ․-ի անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել են 2 հատ «Մակարով» տիպի ատրճանակ, որոնցից յուրաքանչյուրը՝ լիցքավորված 5-ական փամփուշտներով, իսկ ուսին գցված պայուսակի միջից ծալովի դանակ՝ 15 սմ շեղբի երկարությամբ, իսկ մյուսերի խուզարկությամբ ոչինչ չի հայտնաբերվել։
Ձերբակալման ժամանակ «BMW»-ի դեռևս չպարզված վարորդը դիմել է փախուստի, որի ժամանակ իր մոտից նետել է ատրճանակի փամփշտատուփ՝ լիցքավորված փամփուշտներով։