Հարցում քաղաքացիներին․ բոլոր կուսակցությունները աշխատում են միայն իրենց օգտի համար (տեսանյութ) Կասեցվել է «Էվրի Դեյ» ՓԲԸ-ին պատկանող խմելու ջրի արտադրամասի արտադրական գործունեությունը ԱՄՆ-ը Թեհրանին չի խնդրել հրաժարվել ուրանի հարստացումից․ Իրանի ԱԳՆ Շիրակի մարզում կրկին կին է ձերբակալվել. Իրավապաշտպան Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու իրավունքը իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Politico. ԱՄՆ-ն կարձագանքի եվրոպական զենքի շուկա մուտք գործելու հնարավոր սահմանափակումներին 35-ամյա ուղևորը իրավախախտումը չարձանագրելու համար փորձել էր կաշառել պարեկներին (տեսանյութ) Հայաստանի դատավորներն իրենց օժտել են կաթողիկոսական իշխանությամբ. Տեր Մաղաքիա Քաղաքացիներն ահազանգում են, որ դեկտեմբեր և հունվար ամիսներին էլեկտրաէներգիայի համար վճարել են կրկնակի, եռակի․ Գառնիկ Դանիելյան Չկա աշխարհում մեկ այլ ժողովուրդ, որին նման հետեւողականությամբ նպատակադրված եւ հաջողությամբ խաբեն. Արմեն Աշոտյան Միայն մեր ղեկավարությունն է, որը առանձնացրել է գերիների ազատ արձակման հարցը խաղաղության գործընթացից. ադրբեջանագետ Կալլասը վստահ է, որ ԵՄ արտաքին գործերի նախարարները փետրվարի 23-ին կհաստատեն 20-րդ պատժամիջոցների փաթեթը
Իրանն ավելացնում է նավթի արդյունահանման և արտահանման ծավալները
Մինչև 2015 թ. Իրանը պատրաստվում է նավթի արտահանումը մեկ օրում հասցնել ավելի քան 3 մլն բարելի: Դրա հետ մեկտեղ, պլանավորվում է նավթի ստացումն ու մշակումն ավելացնել մինչև 28%:
2011թ. Իրանի նավթի արտահանման ծավալը մեկ օրվա կտրվածքով կազմել էր ավելի քան 2.28 մլն. բարել, իսկ արդյունահանման ծավալը՝ օրական 4 մլն., որը, մինչև 2015թ., պլանավորվում է հասցնել 5.122 մլն. բարելի. արտահանումն այդ ժամանակ պիտի կազմեր մշակված նավթի 65%-ը:
Այդ մասին ռուսական նավթագազային կոնֆերանսում հայտարարել է Իրանի նավթային արդյունաբերության նախարարի տեղակալ, իրանական ազգային նավթային ընկերության տնօրեն (NIOC) Ահմադ Ղալեբանին: Ըստ նրա, Իրանը կարող է ավելացնել նավթի ստացման ծավալները նոր հանքերի հայտնաբերման և գործող արդյունաբերության աշխատանքների էֆեկտիվության բարձրացման շնորհիվ:
Բացի այդ, Իրանը մտադրված է ավելացնել գազի արդյունահանման ծավալները: Եթե 2011 թ. երկրում արդյունահանվել է 644 մլն. խմ գազ, ապա մինչև 2015թ. պլանավորվում է այդ թիվը հասցնել մինչև 1.47 մլն. խմ-ի:
Մինչև 2015թ. էներգետիկայի և վառելիքի ոլորտում ներդրումների ծավալները կկազմեն 200 մլրդ. ԱՄՆ դոլար: Ըստ Ղալեբանիի, Իրանը կշարունակի համագործակցել ռուսական ընկերությունների հետ: Նա ասում է. «Մենք պատրաստ ենք նավթի ստացման և վերամշակման համար անհրաժեշտ սարքվորումներ տրամադրելով՝ համագործակցել ռուսական ընկերությունների հետ»: