Զելենսկին Ճապոնիայից օգնություն է խնդրել ՀՕՊ-ի համար ՀՀ փոխվարչապետն ու Վրաստանի պաշտոնյան անդրադարձել են «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանը Լավրովն Արաղչիի հետ քննարկել է Իրանի միջուկային ծրագիրը Արթուր Դավթյանը վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Աշխարհի գավաթի հենացատկ մարզագործիքի ընտրական փուլին Վիետնամի պատերազմի վետերանները դատական ​​հայց են ներկայացրել Թրամփի դեմ՝ ԱՄՆ-ում կամար կառուցելու ծրագրերի պատճառով Տավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերել Չարձագանքել․ Մասիս համայնքի ղեկավարի անունով WhatsApp-ում բացվել է կեղծ օգտահաշիվ Պեսկովը պատասխանել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների հաջորդ փուլի վերաբերյալ հարցին Բազմաթիվ հասցեներում գազ չի լինի փետրվարի 24-ին Ներգաղթային վիզայի բոլոր դիմորդները պետք է ներկայացնեն դատվածություն չունենալու մասին տեղեկանք Կրթության տեսչական մարմինը վարչական վարույթ է հարուցել դպրոցներից մեկի նկատմամբ Երևան–Վաշինգտոն–Փարիզ․ խաղաղության մեծ խաղը և Հայաստանի նոր դիվանագիտական փուլը (տեսանյութ)
«Ես պարզապես մասնակցել եմ Թեհրանի կոնֆերանսին». Իրանում Հայաստանի դեսպան
Թերանում տեղի է ունեցել Սիրիային նվիրված գագաթաժողով-կոնֆերանս: Այդ մասին հայտնում է  երկրի պաշտոնական Իրնա գործակալությունը: Հանդիպումը եղել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության նախաձեռնությամբ, այն վարել է արտաքին գործերի նախարար Ալի Ակբար Սալեհին:
Կոնֆերանսի արդյունքում ընդունված հայտարարության մեջ ասվում է, որ սիրիական հարցի լուծումը պիտք է կառուցվի բացառապես միջազգային իրավունքի, երկրի ներքին հարցերին չմիջամտելու, Սիրիայի սուվերենության հարգման և տարածքային ամբողջականության անխախտելիության սկզբունքների հիման վրա:
Հայտարարությունը կոչ է անում կողմերին դադարեցնել զինված ընդհարումները և հող նախապատրաստել ազգային բանակցությունների համար:
Գագաթաժողովին մասնակցել են  Հայաստանի, Բելառուսի, Մավրիտանիայի, Ինդոնեզիայի, Ղրղզստանի, Վրաստանի, Թուրքմենստանի, Շրիլանկայի, Էկվադորի, Աֆղանստանի, Պակիստանի, Ալժիրի, Իրաքի, Զիմբաբվեի, Օմանի, Վենեսուելայի, Տասջիկստանի, Հնդկաստանի, Ռուսաստանի, Չինաստանի, Ղազախստանի,  Նիկարագուայի, Կուբայի, Հորդանանի, Թունիսի, Սուդանի, Պաղեստինի և ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչները: Հանդիպմանը ներկա չեն գտնվել արաբական մի շարք երկրների, Թուրքիայի, Ադրբեջանի, ինչպես նաև ԵՄ անդամ երկրների ներկայացուցիչներ:
Lurer.com-ի հետ զրույցում Իրանում ՀՀ դեսպան Գրիգոր Առաքելյանը, ով կոնֆերանսում ներկայացրել է Հայաստանը, փոխանցեց, որ մասնակից երկրները որևէ փաստաթուղթ չեն ստորագրել. «Ես պարզապես մասնակցել եմ Թեհրանի կոնֆերանսին»,-փոխանցեց պարոն դեսպանը։