Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ) Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ) «Հայաթ Փրոջեքթ»–ի ռեսուրսը չեմ օգտագործել, այսպես թե այնպես, ես առավելություն ունեմ երիտասարդների շրջանում․ Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրին երիտասարդանալու կարիք ունի․ դա իմ առաքելությունն եմ համարում․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Չգիտեմ՝ Սարիկը ՔՊ մտնելուց առա՞ջ սկսեց Արցախն ատել, թե նախկինում էլ էր ատում․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Գյումրիում ոստիկանությունն անցել է գործի (տեսանյութ) Մարտական ենք տրամադրված․ չպետք է թույլ տալ, որ վերարտադրվեն երկիր քանդողները․ Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար) Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ)
Ավստրալիայում փնտրում են կոկորդիլոսներով լի գետն ընկած զբոսաշրջիկին
Ավստրալիայի իշխանությունները որոնողափրկարարական աշխատանքներ են իրականացնում մայրցամաքի հյուսիս-արեւմուտքում՝ Դրայսդեյլ գետում, որտեղ զբոսաշրջիկը ընկել է կոկորդիլոսներով լի գետը: Այս մասին հայտնում է The West Australian պարբերականը։
Գործակալության տվյալներով՝ որոնումները սկսվել են այն տեղեկություններից հետո, որ զբոսաշրջային խմբի կազմում ճանապարհորդող երկու մարդ ընկել են Դրայսդեյլ գետը: Ավելի ուշ փրկարարներին հաջողվել է հայտնաբերել կորածներից մեկին։ Նա կարողացել է ափ դուրս գալ եւ բարձրանալ ծառը, որտեղ նա փրկարարներին սպասել է մոտ 10 ժամ։
Երկրորդի որոնումները դեռ շարունակվում են։
Արեւմտյան Ավստրալիայի նահանգի հրշեջ պահպանության եւ արտակարգ փրկարարական ծառայությունների վարչության ներկայացուցիչը հայտնել է, որ ոստիկանության եւ փրկարար ծառայության աշխատակիցները կարողացել են դեպքի վայր ժամանել եւ որոնումները սկսել զբոսաշրջիկների անհետացումից մի քանի ժամ անց: Իսկ ավելի ուշ նրանց խնդիրն էապես բարդացրել են անձրևները, որոնք անանցանելի են դարձրել տարածքը։
«Այն տարածքը, որտեղ պետք է որոնումներ իրականացնել, չի կարելի ցամաքով հասնել ճահիճների պատճառով, իսկ անձրեւների պատճառով գետում ջրի մակարդակի բարձրացումը միայն վատթարացրել է իրավիճակը։ Սակայն մենք մնում ենք տեղում և ցերեկ, և գիշեր՝ օգտագործելով մեր ունեցած բոլոր ռեսուրսները որոնման համար», - նշել է DFES-ի աշխատակից Ջոն Հաթչիսոնը։
Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ)Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ) «Հայաթ Փրոջեքթ»–ի ռեսուրսը չեմ օգտագործել, այսպես թե այնպես, ես առավելություն ունեմ երիտասարդների շրջանում․ Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրին երիտասարդանալու կարիք ունի․ դա իմ առաքելությունն եմ համարում․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Չգիտեմ՝ Սարիկը ՔՊ մտնելուց առա՞ջ սկսեց Արցախն ատել, թե նախկինում էլ էր ատում․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Գյումրիում ոստիկանությունն անցել է գործի (տեսանյութ) Մարտական ենք տրամադրված․ չպետք է թույլ տալ, որ վերարտադրվեն երկիր քանդողները․ Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար)Վարդան Ղուկասյանը ձեռնտու թեկնածու է իշխանության համար. Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրություններըԹուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերՍպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար ՄելոյանՔվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ․ փաստաբան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ինԳյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Արևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալԲագրատ Սրբազանին կտուգանենՊետդուման մատնանշել է Զելենսկու պլանը, որը թաքնված է Սև ծովի հացահատիկի գործարքի հետևումԱրցախցիների հանրահավաքի մասնակիցներից բազմապատիկ շատ նրանց հանդեպ ատելությունն ու թշնամանքն է տարածվում . լրագրող Սպանություն՝ Կոտայքի մարզում․ կան վիրավորներ և զոհ Եթե պատգամավորները անվստահություն չեն հայտնում, ուրեմն վստահում են Փաշինյանին. Էդգար Ղազարյան (տեսանյութ) Եվրոպային մեղադրել են Ուկրաինայի հարցով Թրամփին անիմաստ դիմակայելու համարՔՊ-ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջ (տեսանյութ) Ինչպե՞ս բուժել վահանագեղձի հանգույցները. մեկնաբանում է բժիշկը (տեսանյութ)Պահանջում եմ ՀՀ կառավարությունից՝ դադարեցնել արցախահայության դեմ խայտառակ քաղաքականությունը. Մանե Թանդիլյան Նախատեսվում են ամենօրյա ռեժիմով բողոքի և իրազեկման ակցիաներ . Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդ Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ APԱրմավիրում 50-ամյա վարորդը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել քարերին և կողաշրջվել․ վիրավոր կա «Հայաքվե»-ի Գորիսի գրասենյակը կտրամադրի անվճար իրավական խորհրդատվություն Մեր իշխանությունները սիրում են ուղիղ բանակցել ռազմական սպառնալիքի ներքո․ ադրբեջանագետ