Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրությունները Թուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր Սպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար Մելոյան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ին Գյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են
ԵՄ-ն կանխում է արտաքին միջամտությունը իր գործերին և քննադատում Վրաստանին դրա համար
ԵՄ-ն կոչ է անում երկրներին քայլեր ձեռնարկել՝ դադարեցնելու արտաքին միջամտությունն իրենց ներքին գործերին՝ միաժամանակ քննադատելով Վրաստանում այս ուղղությամբ ընդունված օրենքը։ Այս մասին հայտարարել է Թբիլիսիի քաղաքապետարանի փոխնախագահ Զուրաբ Աբաշիձեն՝ ելույթ ունենալով Ստրասբուրգում Եվրախորհրդի տեղական եւ տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի 48-րդ նստաշրջանում, որտեղ նախատեսվում է Վրաստանի վերաբերյալ բանաձեւ ընդունել։
Իր ելույթում Աբաշիձեն խոսել է Կոնգրեսի հետ Վրաստանի շարունակական համագործակցության կարևորության մասին, սակայն նշել է, որ Վրաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները քննարկվում են միակողմանիորեն։ Նրա խոսքով, վրացական կողմը զարմացած է բանաձեւի հակասական բովանդակությունից։
«Օրինակ, տեղական և տարածաշրջանային ընտրական գործընթացներին օտարերկրյա միջամտության մասին զեկույցը կոչ է անում անդամ երկրներին միջոցներ ձեռնարկել ներքին գործերին արտաքին միջամտությունը դադարեցնելու համար՝ միաժամանակ խստորեն քննադատելով Վրաստանի վերջերս ընդունված Արտաքին ազդեցության թափանցիկության օրենքը և FARA-ն, որոնք ծառայում են նույն նպատակին՝ պաշտպանելով պետական ​​շահերը արտաքին ազդեցությունից», - Eadaily-ի փոխանցմամբ՝  ասել է Աբաշիձեն։
Նա արձագանքեց նաև այլ օրենսդրական նախաձեռնությունների քննադատությանը և հայտարարեց, որ «Ընտանեկան արժեքների և անչափահասների պաշտպանության մասին» օրենքը չի վերացնում ԼԳԲՏ համայնքի իրավունքների պաշտպանության հարցը, և համայնքի անդամների նկատմամբ բռնության կամ խտրականության ցանկացած ձև կպատժվի օրենքի ողջ խստությամբ։
Ինչ վերաբերում է «Հեռարձակման մասին» օրենքում կատարված փոփոխություններին, ապա, ըստ Զուրաբ Աբաշիձեի, փոփոխություններն արվել են ԶԼՄ-ների անաչառությունն ու լրագրողական էթիկայի բարձր չափանիշներն ապահովելու նպատակով։ Ինչպես հայտարարել է Զուրաբ Աբաշիձեն, ինստիտուցիոնալ մեխանիզմներ կստեղծվեն այդ ստանդարտների մոնիտորինգի և պաշտպանության համար։
Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրություններըԹուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերՍպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար ՄելոյանՔվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ․ փաստաբան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ինԳյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Արևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալԲագրատ Սրբազանին կտուգանենՊետդուման մատնանշել է Զելենսկու պլանը, որը թաքնված է Սև ծովի հացահատիկի գործարքի հետևումԱրցախցիների հանրահավաքի մասնակիցներից բազմապատիկ շատ նրանց հանդեպ ատելությունն ու թշնամանքն է տարածվում . լրագրող Սպանություն՝ Կոտայքի մարզում․ կան վիրավորներ և զոհ Եթե պատգամավորները անվստահություն չեն հայտնում, ուրեմն վստահում են Փաշինյանին. Էդգար Ղազարյան (տեսանյութ) Եվրոպային մեղադրել են Ուկրաինայի հարցով Թրամփին անիմաստ դիմակայելու համարՔՊ-ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջ (տեսանյութ) Ինչպե՞ս բուժել վահանագեղձի հանգույցները. մեկնաբանում է բժիշկը (տեսանյութ)Պահանջում եմ ՀՀ կառավարությունից՝ դադարեցնել արցախահայության դեմ խայտառակ քաղաքականությունը. Մանե Թանդիլյան Նախատեսվում են ամենօրյա ռեժիմով բողոքի և իրազեկման ակցիաներ . Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդ Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ APԱրմավիրում 50-ամյա վարորդը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել քարերին և կողաշրջվել․ վիրավոր կա «Հայաքվե»-ի Գորիսի գրասենյակը կտրամադրի անվճար իրավական խորհրդատվություն Մեր իշխանությունները սիրում են ուղիղ բանակցել ռազմական սպառնալիքի ներքո․ ադրբեջանագետ Ինչու են ամերիկյան զորքերը մուտք գործելու Էկվադոր․ CNNՓաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ ՀՀ ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը կբարելավվեն․ Օսկանյան Իրանը չի ենթարկվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքներին․ ԻՀՊԿ-ի փոխծովակալ (տեսանյութ) Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին«Եթե Մելիքբեկյանն իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա»․ Արաս Օզբիլիս ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել Ղազախստանի գործընկերների հետ քննարկումներում անդրադարձ է կատարվել ռազմավարական հաղորդակցության ոլորտում համագործակցությանը Ուկրաինան ինքնուրույն պետություն չէ․ Ազարով (տեսանյութ)Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջԽոշոր ավտովթար է եղել Վեդիի կամրջի մոտ․ զոհ կա