Մարդիկ կմտածեն, որ իրենց քվեարկությունն անիմաստ էր, պետք է բացատրել. Մհեր Գրիգորյան 2026-ի հունվարից ևս 15 հազար քաղաքացի սկսել է օգտվել հետվճարի ծառայությունից. ԱՍՀ նախարար La Repubblica. Իտալիան հրաժարվում է վիզա տրամադրել ռուս պարալիմպիկ մարզիկներին ուղեկցողներին Գիրք նվիրելու օրվա կապակցությամբ ԿԳՄՍՆ-ն Կառավարության անդամներին գրքեր է նվիրել (տեսանյութ) ՀՀ-ում արձանագրվել է «Չիկունգունիա տենդ» հիվանդության դեպք CBS. ԱՄՆ-ը քննարկում է Իրանին հարված հասցնելու հնարավորությունը այս շաբաթավերջին ՈՒՂԻՂ․ Կառավարության անդամների ճեպազրույցները Երևան-Աշտարակ ավտոճանապարհին առգրավվել է 1 կգ 150 գրամ մարիխուանա․ հերթական խոշոր բացահայտումը ՄԻՊ-ը շարունակում է ակտիվ գործունեությունը խոշտանգումների կանխարգելման ուղղությամբ Հայաստանը և Լեհաստանը ռազմատեխնիկական համագործակցության համաձայնագիր կստորագրեն Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Բյուզանդական և քրիստոնեական մշակույթի թանգարան Երևանում պարեկը վրաերթի է ենթարկվել (տեսանյութ)
Փաշինյանը երբեք չի մտնում ուրիշի ստեղծած օրակարգի մեջ․ Մամիկոն Ասլանյան
«Մենք ամեն անգամ պարտվում ենք,երբ ազատագրվելու փոխարեն պատրաստվում ենք պաշտպանության»,-գրում է Վանաձորում քաղաքապետի ընտրություններում հաղթելու հետևանքով բանտում հայտնված Մամիկոն Ասլանյանը։
Նա շարունակում է.
«Միամտություն է կարծել, թե Նիկոլ Փաշինյանը երբևէ գնում է ուղիղ բախման՝ առանց մանրամասն հաշվարկված պլանի։ Նրա քաղաքական գործելաոճը երբեք չի եղել ուղղակի կոնֆլիկտային, եթե չունի բոլոր լծակները՝ գործընթացը ի վերջո կառավարելու և շահագործելու համար։ Ահա թե ինչու հոգևոր իշխանության՝ մասնավորապես Հայ Առաքելական Եկեղեցու (ՀԱԵ) դեմ պայքարը մեզ պետք է մտահոգի ոչ թե էմոցիոնալ, այլ ռազմավարական մակարդակում։
Փաշինյանը երբեք չի մտնում ուրիշի ստեղծած օրակարգի մեջ(ինչպես դա անում է ընդդիմության մի ստվար մասը), եթե համոզված չէ, որ կարող է այն ծառայեցնել սեփական նպատակներին։ Այս դեպքում էլ նրա նպատակը ոչ թե առերես հակադրություն ստեղծելն է, այլ Եկեղեցու ներսում պառակտում հրահրելը, օրենսդրական կամ կանոնակարգային փոփոխություններով կառույցը կառավարելի դարձնելը և, ի վերջո, վարկաբեկող արշավներով հասարակական աջակցությունը քայքայելը և հնազանդեցնելը։
Նա երբեք կողմնակիցը չէ հանրային համերաշխության և կոմպրոմիսների,իսկ իր կողմից կառավարվող գործընթացներում նա մշտապես սրման կողմնակից է ` ընդհուպ մինչև պայթյուն։
Դեռ 2019-ից սկսած՝ մենք տեսել ենք, թե ինչպես են պետական ռեսուրսները գործի դրվում՝ չեզոքացնելու Սահմանադրական դատարանը, այնուհետև տարբեր դատական ,պետական(ՏԻՄ) ու հանրային ինստիտուտներ։ Նույն տեխնոլոգիան այժմ կիրառվում է Եկեղեցու դեմ, սակայն փաթեթավորումը լինելու է ավելի մեղմ՝ հաշվի առնելով ՀԱԵ համահայկական և միջազգային ընկալումները։ Դրանով նա փորձելու է լեգիտիմացնել գործընթացը։Սա է սցենարը,իմ պատկերացմամբ,որի իրականացումը պետականակործան ու ազգասասան հետևանքներ է ունենանու։
Այս ամենը համադրելով,մեր դառը փորձը աչքի առաջ ունենալով `ժամանակն է ձևավորելու համախմբում ոչ թե որպես պաշտպանության ռեակցիա,այլ որպես նախաձեռնող օրակարգ»։