Այս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահին Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ) Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքները Իլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Կարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակում Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկան Ռուբիո. ԱՄՆ-ը Ուկրաինայի վերաբերյալ համաձայնագիր չի պարտադրում հակամարտության կողմերին Պակիստանի հյուսիս-արևմուտքում մահապարտ ահաբեկչի կողմից իրականացված պայթյունի հետևանքով զոհվել է առնվազն երկու մարդ ՀՀ նախագահը ՍԴ դատավորի թեկնածու կառաջադրի Հովնան եպիսկոպոսը «Բարձրաշնորհ» է կոչում իրեն․ խուսափում է հավատացյալների հետ հանդիպումից (տեսանյութ) Ժնևում, որտեղ տեղի են ունենալու Ուկրաինայի հարցով բանակցությունները, անվտանգության միջոցառումները չեն ուժեղացվել
Ստեղծում ենք հանձնաժողով, որն ուսումնասիրելու է քաղաքից խլված գույքերը. Արմեն Գալջյան
Կողմ ենք քվեարկելու նախագծին, քանի որ տեսնում ենք դրական հնարավորություն նախկինների, նաև ներկաների հետ փոխկապակցված մարդկանց բացահայտելու համար: Այս մասին, այսօր՝ հունիսի 24–ին, Երեւանի ավագանու նիստում 1991-2025-ին դպրոցների, մանկապարտեզների օտարման գործընթացներն ուսումնասիրելու համար քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու մասին նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարեց ավագանու «Հանրային ձայն» խմբակցության ղեկավար Վահան Ավագյանը։
«Որ մենք լյուստրացիա անենք, բավականին շատ բան կարող ենք բացահայտել, բայց հնարավոր է՝ ոչ ոքի չկարողանանք քրեական պատասխանատվության կանչենք: Մենք միշտ չէ, որ այստեղ ենք լինելու: Հիմա մենք այստեղ ենք, հետո կգան մյուսները, բայց այս գործընթացը պետք է անպայման տեղի ունենա»,- հայտարարեց նա։
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Մանուկ Սուքիասյանը հայտարարեց, թե հանձնաժողով ստեղծել-չստեղծելով չէ, որ «ամեն ինչ պետք է դուրս գա ջրի երես»:
«Բացահայտ ասվեց, որ իրավական տիրույթում այդ գործընթացները կան, այս ամեն ինչն արվում է քաղաքական գնահատական տալու համար»,- հայտարարեց նա:
Երևանի ավագանին 35 կողմ, 5 դեմ, 16 ձեռնպահ ձայներով կողմ քվեարկեց նախագծին:
ԱՄՆ-ում հայտարարել են՝ Ուկրաինայի կառավարությունը կարող է լուծարվելԶելենսկին հայտնել է Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտների վրա գիշերային հրթիռային հարվածների մասինԱյս տարիներին մեր երկրները հաստատել են բարեկամական սերտ կապեր․ Խաչատուրյանը՝ Լիտվայի նախագահինԳերմանիան երկարացնում է սահմանային վերահսկողությունը ևս վեց ամսով Բնակարանային գողություն․ կեղծ վարորդական իրավունք․ քրեական նորություններ(տեսանյութ)Գերմանիայի արտգործնախարարը հայտարարել է, որ Եվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի միջուկային վահանի Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքներըԻլոն Մասկը խոստացել է 10 տարվա ընթացքում Լուսնի վրա «ինքնազարգացող քաղաք» կառուցել Արևմուտքում հայտնել են Մակրոնի՝ Մյունխենում «ամոթալի» վիճակի մասինԿարեն Խաչանովը բարելավել է դիրքը ATP-ի դասակարգման աղյուսակումՊայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկանՄԱԿ-ը կմասնակցի արդյոք Ուկրաինայի հարցով Ժնևում կայանալիք բանակցություններին․ ԶԼՄԵվրոպայում իսրայելական ապրանքների դեմ բողոքի ակցիաները արագորեն աճում ենՌուբիո. ԱՄՆ-ը Ուկրաինայի վերաբերյալ համաձայնագիր չի պարտադրում հակամարտության կողմերին Պակիստանի հյուսիս-արևմուտքում մահապարտ ահաբեկչի կողմից իրականացված պայթյունի հետևանքով զոհվել է առնվազն երկու մարդ Ուկրաինայում հայտարարել են Ռուսաստանի շուրջ «գլոբալիստական ծրագրերի» մասինՀՀ նախագահը ՍԴ դատավորի թեկնածու կառաջադրիԱՄՆ-ն պլանավորում է ռազմական նպատակներով շարժական միջուկային ռեակտոր փորձարկելՀովնան եպիսկոպոսը «Բարձրաշնորհ» է կոչում իրեն․ խուսափում է հավատացյալների հետ հանդիպումից (տեսանյութ)Ժնևում, որտեղ տեղի են ունենալու Ուկրաինայի հարցով բանակցությունները, անվտանգության միջոցառումները չեն ուժեղացվել Ֆրանսահայերը կոչ են անում դադարեցնել եկեղեցու դեմ արշավըԼուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց Ժնևի բանակցությունների օրակարգում ներառված են Ուկրաինայի հիմնական հարցերը, այդ թվում՝ տարածքային խնդիրները. ՊեսկովՄանկապարտեզը հոգեկան առողջության կենտրոնից հանեցինք, կհատկացվի նոր տարածք՝ երկու խումբը տեղավորելու համար. Ավինյան Արևմուտքում դժգոհություն են հայտնել Զելենսկու նոր պահանջի վերաբերյալԱՄՆ-ում չեն բացառել, որ Մակրոնը կարող է այցելել ՄոսկվաՄելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալՉկա որևէ ուժ, որը կարող է Բելառուսը պոկել Ռուսաստանից․ ԼուկաշենկոԿաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններՀունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանքՆույն օրը Ժնևում տեղի կունենան և Ուկրաինայի, և Իրանի վերաբերյալ բանակցություններԵթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա ՄանթաշյանՀամաճարակային իրավիճակը ՀայաստանումՄեծ Բրիտանիան խստացնում է անչափահասների ինտերնետային հասանելիությունըՆշվել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի պաշտոնի համար փոխզիջումային թեկնածունԱրցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվներըԼուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց«Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համարՏապալված շահի որդին ԱՄՆ-ին կոչ է արել «մարդասիրական միջամտություն» ԻրանումՌուսաստանում ցանկանում են նվազեցնել դեռևս չսերտիֆիկացված Ил-114-300 ինքնաթիռի արժեքըԵվրոպան պետք է հրաժարվի տրանսատլանտյան հարաբերությունների վերաբերյալ իր պատրանքներից. China DailyՈվքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակումԱնապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարըԺնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել Մոլդովան կարող է կրկնել Ուկրաինայի սցենարը. Մոլդովայի նախկին նախագահՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Երախտագիտությունն եմ հայտնում Լիտվային Հայաստանի ժողովրդավարության ամրապնդմանն աջակցելու համարՁմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցըՍպասվում է ՀՀ-ի ու Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպում