Թրամփը Իրանին տվել է 15 օր.Հովիկ Աբրահամյանի դուստրն ու փեսան հրավիրվել են դատախազություն (տեսանյութ) Հարցում քաղաքացիներին․ բոլոր կուսակցությունները աշխատում են միայն իրենց օգտի համար (տեսանյութ) Կասեցվել է «Էվրի Դեյ» ՓԲԸ-ին պատկանող խմելու ջրի արտադրամասի արտադրական գործունեությունը ԱՄՆ-ը Թեհրանին չի խնդրել հրաժարվել ուրանի հարստացումից․ Իրանի ԱԳՆ Շիրակի մարզում կրկին կին է ձերբակալվել. Իրավապաշտպան Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու իրավունքը իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Politico. ԱՄՆ-ն կարձագանքի եվրոպական զենքի շուկա մուտք գործելու հնարավոր սահմանափակումներին 35-ամյա ուղևորը իրավախախտումը չարձանագրելու համար փորձել էր կաշառել պարեկներին (տեսանյութ) Հայաստանի դատավորներն իրենց օժտել են կաթողիկոսական իշխանությամբ. Տեր Մաղաքիա Քաղաքացիներն ահազանգում են, որ դեկտեմբեր և հունվար ամիսներին էլեկտրաէներգիայի համար վճարել են կրկնակի, եռակի․ Գառնիկ Դանիելյան Չկա աշխարհում մեկ այլ ժողովուրդ, որին նման հետեւողականությամբ նպատակադրված եւ հաջողությամբ խաբեն. Արմեն Աշոտյան Միայն մեր ղեկավարությունն է, որը առանձնացրել է գերիների ազատ արձակման հարցը խաղաղության գործընթացից. ադրբեջանագետ
Ադրբեջանը պետք է անհապաղ դադարեցնի հարձակումները Հայաստանի տարածքի վրա․ Freedom House
Ադրբեջանը պետք է անհապաղ դադարեցնի հարձակումները Հայաստանի տարածքի վրա։ Այս մասին հայտարարել է Freedom House-ի նախագահ Մայքլ Ջ.Աբրամովիցը։
«Ադրբեջանի զինված ուժերը պետք է անհապաղ դադարեցնեն իրենց մահաբեր հարձակումները Հայաստանի տարածքի վրա եւ միանան շարունակվող խաղաղ գործընթացին՝ ԵՄ-ի, ԱՄՆ-ի եւ Ռուսաստանի աջակցությամբ։ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի հարաբերությունները պետք է ընթանան դիվանագիտության եւ բանակցությունների, այլ ոչ թե հրետանային եւ անօդաչու սարքերի հարվածների միջոցով։
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ժողովուրդներն արժանի են խաղաղության եւ անվտանգության։
Ինքնիշխան պետությունների վրա ռազմական հարձակումները տեղ չունեն կանոնների վրա հիմնված միջազգային կարգում, ուստի մենք կոչ ենք անում ԱՄՆ կառավարությանը, այլ ժողովրդավարական պետություններին եւ միջազգային կազմակերպություններին անհապաղ հրադադարի կոչ անել:
Մենք ողջունում ենք ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում քննարկումներ անցկացնելու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հանձնառությունը եւ կոչ ենք անում ժողովրդավարական կառավարություններին լրացուցիչ քայլեր դիտարկել Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը պաշտպանելու համար»,- ասված է հայտարարության մեջ։