Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը քննարկել է Լիբանանում ստեղծված իրավիճակը Բռնապետությունն անհրաժեշտ է և օգտակար․ Լուկաշենկո Միրզոյանն ու Կոպմանը քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան կարգավորման գործընթացի դինամիկան Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և Միացյալ Նահանգների միջև բանակցությունների առաջին օրն ավարտվել է Հայաստանում ԵՄ առաքելությունը նոր ղեկավար ունի Իրանը պատրաստ է դադարեցնել ուրանի հարստացումը Միացյալ Թագավորությունը կարևորում է Հայաստանի հետ անվտանգության ոլորտում համագործակցությունը․ դեսպան Վիզուալ աղմուկ ինտերիերում. ինտերիեր դիզայնի արվեստը (տեսանյութ) Հայր Սուրբը երիտասարդներին պատգամեց շարունակել ապրել աղոթքով Ռուբեն Վարդանյանը Փաշինյանի և ոչ թե Ալիևի կալանավորն է. Պարույր Հայրիկյան (տեսանյութ) Վրաստանից Ռուսաստան տանող ճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար Դաժանություն․ Միքայել Սրբազանը նայում է Յոթ Վերք եկեղեցուն, բայց չի կարող այնտեղ պատարագ մատուցել (տեսանյութ)
Երվանդ Զախարյանի կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու հետևանքով Երևան համայնքին պատճառվել է ավելի քան 700 մլն դրամի վնաս
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում իրականացված քրեական վարույթով կատարված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ Ե. Զ.-ն, 2003 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև 2009 թվականի մարտի 4-ը զբաղեցնելով Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը, չարաշահել է իր պաշտոնեական լիազորությունները`  առանց համապատասխան իրավական հիմքերի որոշում է կայացրել «Ավանգարդ Մոթորս» ՍՊԸ-ին կադաստրային արժեքից բազմակի անգամ ցածր գնով օտարել «Երիտասարդական պալատ» պետական փակ բաժնետիրական ընկերությանը պատկանող, պետական սեփականություն հանդիսացող` Երևան քաղաքի Սարալանջ փողոցի 1-ին հասցեում գտնվող 31.780 քմ մակերեսով հողամասը, որի հետևանքով Երևան համայնքին պատճառվել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ 742.649.595 ՀՀ դրամի գույքային վնաս:
Մասնավորապես՝ 2004 թվականի հունվարի 13-ին «Երիտասարդական պալատ» պետական ՓԲԸ-ին պատկանող՝ Սարալանջ 1 հասցեում գտնվող 24345.2 քմ ընդհանուր մակերեսով անշարժ գույքը հիշյալ ընկերության սնանկության կառավարչի կողմից 506.000.000 ՀՀ դրամով վաճառվել է «Ավանգարդ Մոթորս» ՍՊ ընկերությանը: Նշված անշարժ գույքի զբաղեցրած 31,780 քմ մակերեսով հողամասը եղել է պետական սեփականություն և պայմանագրով չի հանդիսացել առուվաճառքի առարկա: Միաժամանակ նույն պայմանագրով սահմանվել է, որ անշարժ գույքի սեփականության իրավունքը կհամարվի փոխանցված գնորդին՝ պայմանագիրը անշարժ գույքի կադաստրում պետական գրանցման պահից:
Սակայն այդ ընթացքում, դեռևս պայմանագիրը պետական գրանցում ստացած չլինելու, այսինքն՝ անշարժ գույքի սեփականության իրավունքը գնորդին փոխանցված չլինելու պայմաններում, Ե. Զ.-ն Սարալանջ փողոցի 1 հասցեում գտնվող 31.780 քմ մակերեսով հողամասը «Ավանգարդ Մոթորս» ՍՊ ընկերությանը վաճառելու անձնական շահագրգռվածությունից ելնելով, առանց համապատասխան իրավական հիմքերի, 2004 թվականի հունվարի 16-ին որոշում է կայացրել, որով վերը նշված ՍՊԸ-ին վերապահել է նշված հողամասի գնման նախապատվության իրավունք՝ վաճառքի գինը սահմանելով տվյալ ժամանակահատվածում գործող կադաստրային արժեքի չափով: Այնինչ պայմանագիրը պետական գրանցում ստացել է միայն նույն թվականի հունվարի 27-ին, երբ ուժի մեջ մտած է եղել ՀՀ կառավարության համապատասխան որոշումը, ըստ որի՝ տվյալ հողամասի կադաստրային արժեքն այդ ժամանակահատվածում արդեն եղել է շատ ավելի բարձր՝ 805.623.000 ՀՀ դրամ:
Արդյունքում՝ Երևանի քաղաքապետի որոշման հիման վրա 2004 թվականի հունվարի 17-ին Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի անշարժ գույքի կառավարման վարչության պետ Կ. Դ.-ի և «Ավանգարդ Մոթորս» ՍՊ ընկերության տնօրեն Լ. Ա.-ի միջև կնքվել է հողամասի ուղղակի վաճառքի մասին պայմանագիր, որով Սարալանջ փողոցի 1-ին հասցեում գտնվող 31.780 քմ մակերեսով հողամասը 62.973.405 ՀՀ դրամով օտարվել է հիշյալ ընկերությանը:
Այսպիսով՝ Երևանի նախկին քաղաքապետ Ե. Զ.-ի՝ վերը նկարագրված դիտավորյալ գործողությունների արդյունքում էական վնաս է պատճառվել հասարակության և պետության օրինական շահերին, այն է՝ հեղինակազրկվել է տեղական ինքակառավարման մարմինը, խախտվել է պետական սեփականության հողերը տնօրինելու և օգտագործելու օրենսդրությամբ սահմանված կարգը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ, այն է` Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում ընդգրկված, պետական սեփականություն հանդիսացող, 805.623.000 ՀՀ դրամ կադաստրային արժեքով 31.780 քմ մակերեսով հողամասը «Ավանգարդ Մոթորս» ՍՊ ընկերությանն օտարվել է 62.973.405 ՀՀ դրամով, որի հետևանքով Երևան համայնքին պատճառվել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ 742.649.595 ՀՀ դրամի գույքային վնաս:
Վերը նշված հանցավոր արարքների համար Ե. Զ.-ին մեղադրանք է ներկայացվել նախկին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, իսկ Կ. Դ.-ին՝ 38-308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է: Վարույթի նյութերը մեղադրական եզրակացությամբ հանձնվել են հսկող դատախազին՝ այն հաստատելու և դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ:
Ծանուցում. հանցագործության համար մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:
Կրեմլը սպառնում է պատասխան քայլերով՝ ռուսական նավերի առգրավման պատճառովԵկեղեցին հալածող իշխանությունը դիմադրության ուժեղ պատասխան կստանա․ Տեր Սերոբ Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը քննարկել է Լիբանանում ստեղծված իրավիճակը 60-ամյա տղամարդը կասկածվում է կնոջը 120 տղամարդու «վաճառելու» մեջՌԴ ՊՆ․ Ղրիմի վրա հարձակման փորձի ժամանակ խոցվել են ուկրաինական անօդաչուներԲռնապետությունն անհրաժեշտ է և օգտակար․ ԼուկաշենկոԻրան-ԱՄՆ միջուկային բանակցություններում առաջընթաց կա, բայց համաձայնությունը դեռ հեռու էԱՄՆ–ում ձերբակալվել է դերասան Շայա ԼաբաֆըՄիրզոյանն ու Կոպմանը քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան կարգավորման գործընթացի դինամիկան Ադրբեջանի պահանջները հայ ժողովրդի նկատմամբ միայն տարածքները չեն․ Իշխան Սաղաթելյան (տեսանյութ)Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և Միացյալ Նահանգների միջև բանակցությունների առաջին օրն ավարտվել է Աղիքային քաղցկեղի վաղ ախտանշանները կարող են հայտնվել մինչև 40 տարեկանըՏաքսու վարորդները վաղը Բրազիլիայի հրապարակում բողոքի ակցիա կանցկացնեն Հնդկական դեղագործական ընկերությունը պատրաստվում է քաշի նվազեցման հայտնի դեղի էժան տարբերակ թողարկելՀայաստանում ԵՄ առաքելությունը նոր ղեկավար ունի Իրանը պատրաստ է դադարեցնել ուրանի հարստացումը Մակրոնը դիմել է Մոդիին՝ Ուկրաինայում էներգետիկ հրադադարի հարցովՄիացյալ Թագավորությունը կարևորում է Հայաստանի հետ անվտանգության ոլորտում համագործակցությունը․ դեսպան Վիզուալ աղմուկ ինտերիերում. ինտերիեր դիզայնի արվեստը (տեսանյութ) Մեդվեդչուկը քննադատել է Զելենսկուն՝ Օրբանի հասցեին հնչեցրած հայտարարությունների համարՊետրոսյանը հաջող մարզում անցկացրեց Օլիմպիական խաղերի կարճ ծրագրից առաջՀայր Սուրբը երիտասարդներին պատգամեց շարունակել ապրել աղոթքով Ռուբեն Վարդանյանը Փաշինյանի և ոչ թե Ալիևի կալանավորն է. Պարույր Հայրիկյան (տեսանյութ)Մասնագետը նշել է «թաքնված ալկոհոլիզմի» հիմնական նշաններըՎրաստանից Ռուսաստան տանող ճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար Իրան–ԱՄՆ բանակցությունները նվազեցրել են նավթի գները համաշխարհային շուկայումԴաժանություն․ Միքայել Սրբազանը նայում է Յոթ Վերք եկեղեցուն, բայց չի կարող այնտեղ պատարագ մատուցել (տեսանյութ)Արմավիրի մարզի պարեկները ապօրինի որսի դեպք են բացահայտել Ռուսական և ամերիկյան օդ-օդ հրթիռների արդյունավետության շուրջ նոր քննարկումԳերմանիայում առաջարկել են Լիտվա հարկադիր զինվորներ ուղարկելՀրշեջ-փրկարարները մարել են Աքորիում բռնկված հրդեհը Այս դատավարությունն ապօրինի է․ Ռուբեն Վարդանյանի իրավաբանական թիմի հայտարարությունըԿենտրոնական բանկը առաջարկում է պարզեցնել որոշ ռուսական ընկերությունների արժեթղթերի թողարկումըԷնքան անթասի՞բ ենք, որ թույլ ենք տալիս Վեհափառ Հայրապետի հետ էդպես վարվեն․ քաղաքացի (տեսանյութ)ԱԺ պատգամավորները գործուղվում են Բրյուսել Քննչական կոմիտեի Կոլեգիայի նիստում ամփոփվել են 2025 թվականի աշխատանքները Ժնևի բանակցություններին Եվրոպան ներգրավված է որպես դիտորդԿրակոցներ՝ մեքենաների բախման պատճառով, մեքենաների հայելիների գողություններ․քրեական նորություններ (տեսանյութ) Վիճաբանություն՝ Երևանում. բժիշկներին հաջողվել է փրկել «Ոսկանի տղա Համբիկի» կյանքը ԱՄՆ-ում բացահայտել են Չինաստանի հետ սահմանին ռուսական Սու-57 կործանիչներ տեղակայելու պատճառըՔաղաքացիական իրավունքների պայքարի խորհրդանիշ Ջեսի Ջեքսոնը մահացավ 84 տարեկանումԲուդանովը հանդես է գալիս Ռուսաստանի հետ արագ խաղաղության պայմանագրի օգտինՓաշինյանն ուզում է իրեն նշանակի Վեհափառի տեղը․ քաղաքացի (տեսանյութ)Թրամփը չի կարողանա ոչնչացնել Իրանը․ Խամենեի. Միքայել Սրբազանը դուրս է գրվել հիվանդանոցից (տեսանյութ) ՀՀ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է ՀունաստանՏրանսգենդերները հարձակվել են զբոսաշրջիկի վրա Թայլանդի հյուրանոցում և գողացել գումարըԵՄ-ԱՄՆ հարաբերություններում հաջորդ ճգնաժամը անխուսափելի է․ FTՎարդան Ղուկասյանը բացարձակ կապ չունի հաղորդում ներկայացրած անձանց բողոքի հետ․ պաշտպան (տեսանյութ) Եվրոպան պետք է հասկանա՝ Ուկրաինայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին կդառնա Ռուսաստանի համար անընդունելի «կարմիր գիծ». Մեմա Ռուսաստանում դոլարի փոխարժեքը բարձրացել է