Հայտնի է մարտ ամսվա կենսաթոշակների վճարման օրը Վարժարանի շրջանավարտ Արթուր Գինոսյանը մահացել է Հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն ու բուք Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակվել է գրեթե 300 հարվածային դրոն․ Զելենսկի Ռուսաստանում նախատեսում են նոր հարկեր սահմանել միգրանտների համար Իրանում ուժեղ պայթյուններ են որոտացել (տեսանյութ) Նշվել է Իրանի դեմ ԱՄՆ հնարավոր հարվածի նոր ժամկետ Հրազդան գետում տղամարդու դի է հայտնաբերվել «Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան
Հայաստանը պետք է ընտրություն կատարի ԵԱՏՄ-ի և Եվրամիության միջև. Օվերչուկ
Հայաստանը պետք է ընտրություն կատարի Եվրասիական տնտեսական միությանը (ԵԱՏՄ) և Եվրամիությանը անդամակցելու միջև։ Այս երկու կազմակերպությունները «անհամատեղելի» են՝ հաշվի առնելով իրենց տարածքում ապրանքների, ծառայությունների և կապիտալի ազատ շրջանառությունը, ասել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը, հայտնում է կառավարության լրատվական ծառայությունը։
«ԵԱՏՄ-ն և ԵՄ-ն անհամատեղելի են: Երկու միություններն էլ ենթադրում են մաքսային սահմանների բացակայություն և ապրանքների, ծառայությունների, կապիտալի և աշխատուժի տեղաշարժի ազատություն: Հնարավոր չէ պատկերացնել, որ այս երկու միությունները ինչ-որ պահի կմիավորվեն: Հետևաբար, օրենքի նախագիծը «գործընթացի մեկնարկի մասին» Հայաստանի Հանրապետությունում դիտարկվող «Եվրամիությանն անդամակցելը» այս երկրին դնում է ընտրության առաջ»,- ասել է նա։
Փոխվարչապետի խոսքով, «եթե այս օրինագիծը մշակողները լիովին ազնիվ լինեին թե՛ Հայաստանի ժողովրդի, թե՛ ԵԱՏՄ այլ երկրների առնչությամբ, կարող էին անմիջապես լրացնել այն հոդվածով, որտեղ ասվում էր, որ այս օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահից Հայաստանը դադարեցնում է անդամակցությունը Եվրասիական տնտեսական միությանը»։
ՌԴ փոխվարչապետը նշել է, որ եթե Հայաստանում սահմանափակվեն ԵԱՏՄ-ի հետ հարաբերությունները, «մի կողմից կթանկանան էներգակիրները, պարենային ապրանքները, մյուս կողմից՝ հայկական ապրանքների արտահանումը կնվազի 70-80 տոկոսով»։