Ուշագրավ հանգամանքներ՝ դատավոր Չիչոյանի «արդարադատությունների շարքից»․ Դավիթ Համբարձումյանի պաշտպան
Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի պաշտպան Գայանե Պապոյանն «ուշագրավ հանգամանքներ» է ներկայացրել դատավոր Չիչոյանի «արդարադատությունների շարքից»։
Նա, մասնավորապես, գրել է․
«Խոշոր չափով թմրամիջոցի իրացման մեջ մեղադրվող ազգությամբ հնդիկ մեղադրյալի նկատմամբ 4-8 տարի ազատազրկում նախատետող ՔՕ 393-րդ հոդվածի 2-րդ մասով Ժ. Չիչոյանը պատիժ է նշանակել նվազագույնի չափով՝ 4 տարի ժամկետով (ԵԴ1/1448/01/23), ավելին՝ դատավճռով այլընտրանքային խափանման միջոցն էլ չի վերացրել և կալանք չի կիրառել, ինչպես վարվել է Դավիթ Համբարձումյանի դեպքում։
Նախորդիվ հրապարակմամբ նշել էի թմրամիջոցների շրջանառության վերաբերյալ տվյալ դատավորի կողմից քննված ևս 2 գործ, որոնցով դատավորը մեղադրյալներին ավելի «մեղմ է դատել»։ Այս ամենից տպավորություն է ստեղծվում, որ դատավորը ընդգծված լավ վերաբերմունք ունի նշված հոդվածով մեղադրվող անձանց նկատմամբ և անթաքույց բացասական վերաբերմունք՝ իրականում արդար, սակայն ընդամենը ՔՕ 258-րդ հոդվածով մեղադրվող անձի նկատմամբ։
Հ.Գ. Դավիթ Համբարձումյանը քաղբանտարկյալ է»։