• կորպորատիվ էթիկայի եւ պատասխանատվության կանոնների պահպանում
• կազմակերպության մոդելի համապատասխանություն կայուն գործարարության սկզբունքերին
• կենսական խնդիրներում հավատարմություն եւ ծառայում հասարակությանը
Մրցանակը Ռալֆ Յիրիկյանին հանձնել են համալսարանի նախագահ Բրյուս Պողոսյանը եւ Բիզնեսի եւ կառավարման ֆակուլտետի դեկան Էրիկ Գեւորգյանը:
Մրցանակաբաշխության պաշտոնական արարողությունից հետո, Էրիկ Գեւորգյանը խնդրանքով, Ռալֆ Յիրիկյանը ներկայացրել է արդյունավետ բիզնես առաջնորդի իր տեսլականը. «Կարելի է նշել արդյունավետ բիզնես առաջնորդության հարյուրավոր նախապայմաններ. շուկայի զարկերակը զգալու ունակությունը, մասնագետների լավ թիմի ձեւավորումը եւ դրա շարժիչ ուժ լինելը, բեկումնային գաղափարներն ի մի բերելու հմտությունը, ոլորտի միտումները հասկանալը, ինչպես նաեւ նորարարություններին եւ վերջին գիտական մշակումներին ծանոթ լինելը, եւ այլն: Անկասկած, թվարկվածներից բոլորն անհրաժեշտ, սակայն ոչ բավարար պայմաններ են կայուն բիզնես մոդել ստեղծելու համար: Մինչդեռ իրական առաջնորդությունը օրինակ ծառայելն է: Եվ դա չի սահմանափակվում նոր բիզնես վարքագծով կամ ընկերության բոլոր մակարդակներում սերմանված կամ արմատավորված մոտեցումներով: Որպես թիմ, մենք հավատացած ենք, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հաջողված բիզնես մոդելը պետք է տարածենք հայաստանյան ամբողջ բիզնես հանրության շրջանում»,- նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը: «Եթե մենք կարողացել ենք ստեղծել հաջողած բիզնես, ապա կարող եք նաեւ դուք: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը չէր կարող հաջողության հասնել առանց ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընտանիքի անդամների: Հաջողության հասնելով հայրենիքում` մենք պարտավոր ենք կիսել մեր ձեռքբերումները բոլոր հայերի հետ եւ նպաստել երկրի աճին»,- եզրափակել է Ռալֆ Յիրիկյանը: