Հայաստանում ԵՄ առաքելությունը նոր ղեկավար ունի Իրանը պատրաստ է դադարեցնել ուրանի հարստացումը Միացյալ Թագավորությունը կարևորում է Հայաստանի հետ անվտանգության ոլորտում համագործակցությունը․ դեսպան Վիզուալ աղմուկ ինտերիերում. ինտերիեր դիզայնի արվեստը (տեսանյութ) Հայր Սուրբը երիտասարդներին պատգամեց շարունակել ապրել աղոթքով Ռուբեն Վարդանյանը Փաշինյանի և ոչ թե Ալիևի կալանավորն է. Պարույր Հայրիկյան (տեսանյութ) Վրաստանից Ռուսաստան տանող ճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար Դաժանություն․ Միքայել Սրբազանը նայում է Յոթ Վերք եկեղեցուն, բայց չի կարող այնտեղ պատարագ մատուցել (տեսանյութ) Արմավիրի մարզի պարեկները ապօրինի որսի դեպք են բացահայտել Հրշեջ-փրկարարները մարել են Աքորիում բռնկված հրդեհը Էնքան անթասի՞բ ենք, որ թույլ ենք տալիս Վեհափառ Հայրապետի հետ էդպես վարվեն․ քաղաքացի (տեսանյութ) ԱԺ պատգամավորները գործուղվում են Բրյուսել
Կառավարությունը կքննարկի վետերանների սոցիալ-իրավական պաշտպանության նախագիծը
Օգոստոսի 16-ին ՀՀ կառավարության քննարկմանն է դրվելու «Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու նախագիծը, որի կարևորությունը բխում է Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների սոցիալ-իրավական պաշտպանության հարցերը լուծելու և ազգային օրենսդրությանն ու  ԱՊՀ միջպետական համաձայնագրերի պահանջներին համապատասխանեցնելու անհրաժեշտությունից:
Նախագծի ընդունման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է նաև վետերանների բազմաթիվ դիմում-բողոքներին լուծում տալու հանգամանքով:
ՀՀ-ում Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների իրավական և սոցիալական պաշտպանության հարցերը կանոնակարգվում են «Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների մասին» ՀՀ օրենքով: Համաձայն նշված օրենքի 2-րդ հոդվածի՝ Հայրենական մեծ պատերազմի վետերան են համարվում Հայաստանի Հանրապետության այն քաղաքացիներն ու Հայաստանի Հանրապետությունում մշտապես բնակվող այն անձինք, ովքեր մասնակցել են Հայրենական մեծ պատերազմին, ինչպես նաև պատերազմի տարիներին Լենինգրադի բլոկադայի մասնակիցները և ֆաշիստական համակենտրոնացման ճամբարների նախկին անչափահաս գերիները:
Նախագծի նպատակներից է նաև վերը նշված բոլոր անձանց կարգավիճակները հստակեցնելն ու նրանց սոցիալական և իրավական պաշտպանության հարցերը մեկ իրավական ակտում ամրագրելը։
Համաձայն գործող օրենսդրության, Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններն օգտվում են՝
• Մասնակիցները՝ 8000 դրամ, իսկ հաշմանդամ վետերանները՝ 18000-27000 դրամ (ս.թ. սեպտեմբերի 1-ից)՝ կախված հաշմանդամության խմբից, ամենամսյա դրամական օգնություն ստանալու իրավունքից՝ նախկինում ունեցած տրանսպորտային անվճար սպասարկման, էլէկտրաէներգիայի, գազի, ջերմամատակարարման, ջրամատակարարման և ջրահեռացման վարձավճարների 50 տոկոս զեղչի դիմաց