ՀԷՑ–ում ֆորսմաժոր են հորինում, որ չփոխհատուցեն ժողովրդին․ Ղազինյան (տեսանյութ) Աշխարհը վճռորոշ շրջադարձում․ պատերազմ, դիվանագիտություն և նոր բևեռներ (տեսանյութ) Լարսը փակ է Ռուբեն Վարդանյանը 10 տարի ազատազրկում կկրի բանտում և 10 տարի՝ խիստ ռեժիմի բանտում ՀԷՑ-ում արձանագրված մեծ վթարը վերացվել է «Տաշիր» ընկերության տրամադրած սարքավորման օգնությամբ․ Ղազինյան (տեսանյութ) Արագածոտնի թեմի գլխավոր հաշվապահն ազատվեց տնային կալանքից Անցած շաբաթ Փրկարար ծառայությունում գրանցվել է 628 դեպք, որից 162-ը՝ արտակարգ Գերմանիան և Ֆրանսիան կոչ են արել Եվրահանձնաժողովին պարզեցնել ֆինանսական օրենքները Ամեն ուրբաթ Մասյացոտնի թեմի եկեղեցիներից մեկում կկատարվի Հանգստյան ժամերգություն Լարսը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար Համաշխարհային անկայունություն, Ուկրաինա ու ուժի խաղեր.Սերժ Սարգսյանի գործով քննիչը՝ դատախազ (տեսանյութ) Դավիթ Խուդաթյանը և Գերտ Յան Կուպմանը քննարկել են երկաթուղային և ճանապարհային սահմանային ենթակառուցվածքներին առնչվող հարցեր
Հայաստանը մինչեւ 2015թ. ամբողջությամբ պետք է անցնի թվայնացման. Գագիկ Բեգլարյան
ԱՊՀ անդամ-պետությունների Կապի տարածաշրջանային համագործակցության /ԿՏՀ/ Միջազգային համագործակցության հարցերով հանձնաժողովի 26-րդ նիստը Երևանում տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 17-18-ին, որին ներկա էին Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը, Հեռահաղորդակցության միջազգային միության /ՀՄՄ/ գլխավոր քարտուղար Համադան Թուրեն:
Նիստի աշխատանքներին մասնակցում էին նաև Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ուկրաինայի, Ղրղզստանի, Կապի տարածաշրջանային համագործակցության Գործադիր կոմիտեի, ինչպես նաև դիտորդ Եվրոպական օպերատորների ասոցիացիայի ներկայացուցիչները:
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը ՀՀ կառավարության անունից ողջունել է Կապի տարածաշրջանային համագործակցության միջազգային հարցերով հանձնաժողովի 26-րդ նիստի մասնակիցներին: «Մեզ համար հաճելի է հանձնաժողովի նիստը Երևանում կազմակերպելու որոշումը, և ես շնորհակալություն եմ հայտնում Հայաստան այցելելու համար: ՀՀ կառավարությունը մեծ նշանակություն է տալիս Կապի տարածաշրջանային համագործակցությանը»,-նշել է նախարարը: Նա ընգծել է, որ տարեցտարի զգալիորեն աճում է Կապի տարածաշրջանային համագործակցության դերը միջազգային ասպարեզում, առաջիկայում նախատեսվում են նաև շատ կարևոր միջոցառումներ, որոնցից են 2012թ. նոյեմբերի 20-29-ը և դեկտեմբերի 3-14-ը Դուբայում կայանալիք Էլեկտրակապի ստանդարտացման համաշխարհային վեհաժողովը և Միջազգային էլեկտրակապի Համաշխարհային համագումարը: Այդ տեսանկյունից Գագիկ Բեգլարյանը կարեւորել է նիստի աշխատանքները' միասնական և արդյունավետ որոշումներ մշակելու հարցում:
Լրագրողների հետ զրույցում Հեռահաղորդակցության միջազգային միության գլխավոր քարտուղար Համադան Թուրեն նշել է, որ համացանցը մեծ զարգացում է ապրում Հայաստանում, որի համար նշանակություն ունի նաեւ երկրի աշխարհագրական դիրքը: Ըստ նրա՝ Հեռահաղորդակցության միջազգային միությունը շատ բարձր է գնահատում Հայաստանի առաջընթացն այս ոլորտում: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի հետ համագործակցության լայն շրջանակներ ենք քննարկել, որոնցից է անալոգային տեխնոլոգիաներից անցումը թվայինին: Նա ընդգծել է, որ ՀՄՄ-ն Հայաստանի հետ համագործակցության շատ մեծ եւ արդյունավետ պատմություն ունի:
Գագիկ Բեգլարյանը լրագրողներին վստահեցրել է, որ Հայաստանը տարբեր ոլորտներում շարունակելու է համագործակցությունը Հեռահաղորդակցության միջազգային միության հետ: «Համադան Թուրեի հետ մենք ձեռք ենք բերել պայմանավորվածություն, որ հայ երիտասարդները մեկնելու են գործուղման'թվայնացման ոլորտում առկա խնդիրները վերացնելու համար: Սա շատ կարեւոր էր ՀՀ տրասնպորտի եւ կապի նախարարության համար, քանի որ Հայաստանը մինչեւ 2015թ. ամբողջությամբ պետք է անցնի թվայնացման»,-նշել է նախարարը:
ԿՏՀ Միջազգային համագործակցության հարցրերով հանձնաժողովի շրջանակներում մասնակից-պետությունների ներկայացուցիչները մշակել և համաձայնեցրել են ԱՊՀ անդամ-պետությունների համար շահավետ միասնական դիրքորոշումներ, որոնք համատեղ ներկայացվում են Հեռահաղորդակցության միջազգային միության շրջանակներում կազմակերպվող համաշխարհային համաժողովների և համագումարների քննարկմանը: