Սուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ) Կենաց-մահու կռիվ են տալիս․ խայտառակության համար պատասխան են տալու. Չալաբյան (տեսանյութ) Բագրատ Սրբազանի կալանքը երկարաձգվեց 2 ամսով Նոր նշանակում Քննչական կոմիտեում Օրը ցերեկով մարտաֆիլմ հիշեցնող տեսարաններ են, սա՞ է «բարեփոխումների» ենթարկված իրավապահ համակարգը. Գառնիկ Դանիելյան ԱՄՆ-ն և Իսրայելը կարող են հարվածել Իրանին. ՀՀ-ՌԴ չվերթ է չեղարկվել (տեսանյութ) Հայ եկեղեցու դեմ ոտնձգություն իրականացրած բարձրաստիճան պաշտոնյաների դեմ կհարուցվի քրեական վարույթ (տեսանյութ) Մակրոնը դեմ է արտահայտվել միջազգային քաղաքականության մեջ վասալական հարաբերություններին CBC. Կանադան վախենում է օգնել Կուբային ԱՄՆ-ի պատճառով Դատական ​​որոշումները պետք է կայացնեն միայն մարդիկ, ասել է Պուտինը Դահլիճը վրդովվեց դատախազի որոշումից, թե՝ 1 ամիս երկարաձգել կալանքը (տեսանյութ) Ուկրաինան և ՆԱՏՕ-ն պլանավորում են ստեղծել տեղեկատվության անվտանգ փոխանցման համակարգ
2022-ին մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների աճ է գրանցվել․ Դատախազություն
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի գլխավորությամբ, փետրվարի 22-ին և 23-ին ամփոփվել են Երևանի մի շարք վարչական շրջանների դատախազությունների 2022 թվականի գործունեության արդյունքները: Գլխավոր դատախազին են ներկայացվել վարչական շրջաններում արձանագրված հանցավորության դեպքերը, դրանց բացահայտման ցուցանիշները և կանխարգելման ուղղությամբ ձեռնարկված աշխատանքները:
Մասնավորապես՝ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազ Վիգեն Միլիտոնյանի խոսքով՝ 2022 թվականին գրանցվել է հանցագործության 2688 դեպք (2021 թվականին՝ 1846): Հաշվետու ժամանակահատվածում վարչական շրջաններում արձանագրվել է մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների աճ. աճել են սպանության փորձի դեպքերը (2022 թվականին՝ 4, 2021 թվականին՝ 1), դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու դեպքերը (2022 թվականին՝ 12, 2021 թվականին՝ 6) և սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված դեպքերը (2022 թվականին՝ 7, 2021 թվականին՝ 1): 2022 թվականի ընթացքում նվազում է արձանագրվել սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների թվաքանակում (2022 թվականին՝ 1128, 2021 թվականին՝ 1278): Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջաններում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հետ կապված հանցագործությունների թվում ևս աճ է արձանագրվել (2022 թվականին՝ 103, 2021 թվականին՝ 68):
Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազ Սիսակ Խաչատրյանի խոսքով՝ 2022 թվականի ընթացքում գրանցվել է հանցագործության 2696 դեպք (2021 թվականին՝ 1950): Հաշվետու ժամանակահատվածում վարչական շրջանում արձանագրվել է մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների աճ  (2022 թվականին՝ 411, 2021 թվականին՝ 176): Աճել է նաև սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների թիվը (2022 թվականին՝ 1358, 2021 թվականին՝ 1335): Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերը ևս 2022 թվականին 2021 թվականի համեմատ աճել են (2022 թվականին՝ 153, 2021 թվականին՝ 61):
Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազ Պետրոս Մարտիրոսյանի խոսքով՝ 2022 թվականի ընթացքում արձանագրվել է հանցագործության 4260 դեպք (2021 թվականին՝ 3134): Հաշվետու ժամանակահատվածում վարչական շրջաններում գրանցվել է մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների 373 դեպք (2021 թվականին՝ 187): 2022 թվականին նվազում է արձանագրվել սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների թվում (2022 թվականին՝ 1232, 2021 թվականին՝ 1318): Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջաններում 2022 թվականի ընթացքում աճ է գրանցվել նաև թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հետ կապված հանցագործությունների թվում  (2022 թվականին՝ 141, 2021 թվականին՝ 71):
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազ Արամ Արամյանի խոսքով՝ 2022 թվականի ընթացքում արձանագրվել է հանցագործության 4883 դեպք (2021 թվականին՝ 3834): Հաշվետու ժամանակահատվածում վարչական շրջաններում արձանագրվել է մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների 481 դեպք (2021 թվականին՝ 331): 2022 թվականի ընթացքում արձանագրված սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների դեպքերը նախորդ տարվա համեմատ նվազել են 30-ով (2022 թվականին` 2085, 2021 թվականին՝ 2115): Հաշվետու ժամանակահատվածում արձանագրվել է թմրամիջոցների հետ կապված հանցագործությունների 167 դեպք (2021 թվականին՝ 94):
Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազ Գուրգեն Մադոյանի խոսքով՝ 2022 թվականի ընթացքում արձանագրվել է հանցագործության 2087 դեպք (2021 թվականին՝ 1879): Հաշվետու ժամանակահատվածում վարչական շրջաններում արձանագրվել է մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների 290 դեպք (2021 թվականին՝ 272): 2022 թվականին արձանագրվել է սեփականության դեմ ուղղված հանցագործության 674 դեպք (2021 թվականին՝ 959): Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջաններում հաշվետու ժամանակահատվածում արձանագրվել է թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հետ կապված հանցագործությունների 252 դեպք (2021 թվականին՝ 233):
Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը վարչական շրջանների դատախազներին հանձնարարել է ուսումնասիրել պետական և համայնքային սեփականություն հանդիսացող, սեփականության իրավունքով չփոխանցվող հողերի օտարման կամ վարձակալության հանձնելու դեպքերը և քայլեր ձեռնարկել՝ խախտումներով օտարված հողերը պետությանն ու համայնքներին վերադարձնելու ուղղությամբ:
Գլխավոր դատախազը նաև հանձնարարել է ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում պահել կոռուպցիոն հանցագործությունների վերաբերյալ վարույթների քննությունը, ակտիվացնել նաև թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության և քրեական ենթամշակույթի դեմ պայքարը:
Կայա Կալլասը ԵՄ երկրներին ներկայացրել է պահանջների փաթեթ Ռուսաստանին՝ Ուկրաինայի հարցովՌԴ ուղղափառ եկեղեցում Նիժնի Նովգորոդի մարզը «վերացող տարածաշրջան» են անվանելԱշխարհի առաջնորդները քննարկում են արհեստական բանականության հնարավորություններն ու ռիսկերըՍուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ)Կենաց-մահու կռիվ են տալիս․ խայտառակության համար պատասխան են տալու. Չալաբյան (տեսանյութ)Կրեմլը դեռ չի հայտարարել Ուկրաինայի հետ հաջորդ բանակցությունների վայրըՌԴ. Ուկրաինայից կարող էին տարհանել մինչև 200 ՆԱՏՕ-ի սպա՝ ծանր վիճակումԲագրատ Սրբազանի կալանքը երկարաձգվեց 2 ամսովՆոր նշանակում Քննչական կոմիտեում Օրը ցերեկով մարտաֆիլմ հիշեցնող տեսարաններ են, սա՞ է «բարեփոխումների» ենթարկված իրավապահ համակարգը. Գառնիկ ԴանիելյանԱՄՆ-ն և Իսրայելը կարող են հարվածել Իրանին. ՀՀ-ՌԴ չվերթ է չեղարկվել (տեսանյութ) Ռուսաստանը կոչ է անում զսպվածություն՝ ԱՄՆ–ի ռազմական ուժերի կուտակման ֆոնինԿիևի մարզի գյուղում «իշխանափոխություն» է տեղի ունեցել Հայ եկեղեցու դեմ ոտնձգություն իրականացրած բարձրաստիճան պաշտոնյաների դեմ կհարուցվի քրեական վարույթ (տեսանյութ)Եվրահանձնաժողովը հաստատել է՝ Հունգարիան և Սլովակիան դադարեցրել են դիզվառելիքի մատակարարումները ԿիևինՄակրոնը դեմ է արտահայտվել միջազգային քաղաքականության մեջ վասալական հարաբերություններինԹրամփի վարչակազմը գնահատել է Իրանի հետ բանակցություններըiPhone 17-ը Ռուսաստանում կրկին էժանացել էՄեդվեդևը Զելենսկուն անվանել է «полезный идиот»Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային խորհրդի նախագահը Կուբայի էներգետիկ շրջափակումը համարել է ցեղասպանություն CBC. Կանադան վախենում է օգնել Կուբային ԱՄՆ-ի պատճառովԴատական ​​որոշումները պետք է կայացնեն միայն մարդիկ, ասել է Պուտինը Դահլիճը վրդովվեց դատախազի որոշումից, թե՝ 1 ամիս երկարաձգել կալանքը (տեսանյութ) Պետդումայում Telegram-ի փաստարկը «անհիմն» են անվանելՄեկնարկել է «Հաղորդակցության եղանակների բարեկամության մոնիթորինգ - 2025» շնորհանդեսը (լուսանկարներ, տեսանյութ)Ռուսաստանը պատրաստ է անհրաժեշտության դեպքում ՆԱՏՕ-ի հետ կապեր հաստատել Ուկրաինան և ՆԱՏՕ-ն պլանավորում են ստեղծել տեղեկատվության անվտանգ փոխանցման համակարգ iPhone 17 Pro Max-ը դարձել է ամենաշատ վերավաճառվող սմարթֆոնըՊենտագոնը չի հաստատել Սիրիայից զորքերի լիակատար դուրսբերման մասին տեղեկությունները24 ժամ օդում ու օդանավակայաններում և վերջապես հասանք Դալաս. Աննա Հակոբյան (տեսանյութ) Հրապարակվել են Չարլզ III-ի եղբոր՝ արքայազն Էնդրյուի ձերբակալության լուսանկարներըԿատյա Լելը պատրաստվում է միջազգային դուետ ձայնագրել ինդոնեզացի արտիստի հետԹրամփը կնախագահի «Խաղաղության խորհրդի» առաջին նիստը Ռուսաստանում դատավորների պակասը հասնում է 15 տոկոսի. ՊուտինԵվրոպոլում Հայաստանի կողմից կապի սպա կնշանակվի․ Արփինե Սարգսյանն ընդունել է ԵՄ դեսպանինՀայտնի են Մարթա Կոսի՝ Հայաստան այցի ժամկետները«Քարֆուր»-ի «Կրուասան կրեմով» և «Դոնաթ նուտելայով» արտադրատեսակների արտադրությունը կասեցվել էԱՄՆ-ն վիզային սահմանափակումներ է սահմանել 18 իրանցիների նկատմամբԵվրոպան ցանկանում է որ մարտերը Ուկրաինայի տարածքում շարունակվեն որքան հնարավոր է երկար. ԳրուշկոEuractiv. ԵՄ դեսպանները կրկին չկարողացան համաձայնության գալ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների փաթեթի շուրջ Իրավապահները մտել են ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի տուն և զննություն են իրականացնում. Նոր մանրամասներԳերմանիայի կանցլերը հայտարարել է` մտադիր է վերընտրվելՈՒՂԻՂ․ Բագրատ սրբազանի և 17 կալանավորների գործով դատական նիստը շարունակվում էՍա ակնհայտ ադրբեջանական ֆեյք էջ է․ Տաթևիկ ՀայրապետյանDer Spiegel․ Զալուժնին «հաստատել է» «Հյուսիսային հոսքեր»-ի պայթեցումը՝ առանց Զելենսկու տեղեկացմանՎանաձորում եղևնի է տապալվել. վնասվել են գազատար խողովակները Ալիևի օգնականը Ռուբեն Վարդանյանի դեմ վճիռը որակել է որպես «արդարության վերականգնում»Ուկրաինայի հարցով բանակցություններում քննարկվում է Դոնբասում ապառազմականացված գոտու ստեղծումը․ NYTԲժիշկները փրկել են տղամարդու, որը մեկ օր քայլել էր գլխում տրավմատիկ զենքի գնդակովԱրյունահեղ հրաձգություն Երևանի Աբելյան փողոցում. նոր մանրամասներ (տեսանյութ)