Հայաստանում համակարգչային հափշտակությունների դեպքերն աճել են ավելի քան 25 տոկոսով Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարող է լինել գրավիչ, շահավետ և հեռանկարային. ԿԳՄՍՆ Որքան շուտ ստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, այնքան լավ կլինի Հայաստանի և Ադրբեջանի համար. Իրանի փոխարտգործնախարար Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում Լճափ համայնքի հարևանությամբ տեղակայվել է հիդրոօդերևութաբանական գերժամանակակից չափիչ կայան․ Հակոբ Սիմիդյան Թբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ է առգրավվել ՔՊ վարչության նիստում ամփոփվել են Գյումրու և Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքները Անձրև, ամպրոպ․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի Երիտասարդները գյուղի գերեզմանատնից և այլ վայրերից գողություններ են արել. տղամարդիկ ձերբակալվել են Հնարավոր է՝ վերջում պարզվի, որ ինչի համար այսօր այդքան քննադատում են Մարտուն Գրիգորյանին, վաղը դրա համար շնորհակալություն հայտնեն նրան․ քաղաքագետ Բաքվի հայերի ջարդերը, 1905թ․ «Deutsche Welle»-ի՝ Արցախյան հակամարտության մասին պատմող ֆիլմը մեծ աղմուկ է բարձրացրել Ադրբեջանում
Ես իլյուզիա չունեմ, որ թշնամական համակարգի դեմ պայքարը 1-2 օրվա, մեկ շաբաթվա հարց է. Քրիստինե Վարդանյան
Անհայտ կայքում, անհայտ աղբյուրից ինչ-որ ձայնագրություններ են տարածվել ու մենք Հանրայինով պիտի քննարկենք, պիտի պաշտպանվեմ կամ փորձեմ պաշտպանել Գերասիմ Վարդանյանին առանց իմանալու՝ դրանք ճի՞շտ են, թե՞ ոչ, Վարդանյանի ձայնն այդտեղ կա՞, ինչքանո՞վ կա։ Խոսում ենք այն մարդու մասին, ով հիմա բանտում է, կալանքի տակ է, տեսակցությունները փակ են ու ինքը տեխնիկապես հնարավորություն չունի որևէ ձև մեկնաբանելու։ Առաջին ալիքի «Հարցազրույց» հաղորդման ժամանակ ասել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ անդամ Քրիստինե Վարդանյանը։ Նա խորը կասկած է հայտնել, որ այդ ձայնագրությունները իրական են և մոնտաժված չեն, ընդգծել, որ Դաշնակցության Հայաստանի հանրային կապերի գրասենյակը հենց այդ իսկության փաստին է արձագանքել։
«Այդ ձայնագրություններն ստեղծողները, դրանց տարածմանը կապ ունեցողները պիտի արժանան քրեաիրավական գնահատականի և քրեորեն պատժվեն։ Ես որևէ հիմք չունեմ հավատալու, որ դրանք իսկություն են, բայց մարդուն իրավունք չունեն ձայնագրելու։ Այդ ապօրինի ձայնագրությունները դատարանում որպես ապացույց չեն դիտարկվում, որովհետև մարդուն չեն կարող ապօրինի ձայնագրել ու հետո դա օգտագործել իր դեմ»։ Վարդանյանը անիմաստ է համարում Հանրայինով ինչ-որ ձայնագրություններ քննարկելը, երբ տեղի է ունեցել Փաշինյան-Էրդողան հեռախոսազրույցը, սահմանազատման-գծման անվան տակ տարածքների հանձնում է տեղի ունենում առանց սահմանադրական նորմը պահպանելու, և ասում են, որ Տավուշում տեղի ունեցածը պետք է տեղի ունենա նաև Սյունիքում։
Պատասխանելով «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման ընթացքի, մարել-չմարելու և պառակտման մասին հարցին՝ Վարդանյանը նշել է, որ հիմք չունի մտածելու, որ այն պառակտված է։ «Ես ավելի կարևոր ելակետ ունեմ՝ այն շարժումը, որն իմ համար ձևակերպել է լրիվ, միանգամայն ընդունելի նպատակադրումներ, ներկայացրել է իր պահանջները, ստացել է հանրային լայն աջակցություն։ Հիմա հայտարարել է, որ վերադասավորման խնդիր ունի։ Ես այդտեղ ոչ միայն որևէ խնդիր չեմ տեսնում, այլ բա ո՞նց պիտի լիներ։ Մենք տարիներ շարունակ հայտարարում ենք, որ պայքարում ենք թշնամական համակարգի դեմ, ունի բազմաթիվ մեծ ռեսուրսներ և քո դեմ գործում է, իսկապես քեզ թիրախավորում է որպես թշնամի։ Ես իլյուզիա չունեմ, որ այդ համակարգի դեմ պայքարը մեկ օր, երկու օր, մեկ շաբաթվա հարց է» ,-հայտնել է ընդդիմադիր պատգամավորը։