Կապտավանք․ Դարերի վկան (տեսանյութ) Փաշազադեն մտադիր է գրասենյակ բացել Վատիկանում Մահացել է դերասան Ռոբերտ Դյուվալը Անհրաժեշտ է ամեն կերպ քաջալերել ուսուցչի առաքինի նկարագիրը․ Բագրատ Սրբազան «Ես անվերապահորեն վստահում եմ Լևոն Բաղդասարյանին»․ Վարդան Ղուկասյանն ուղերձ է հղել (տեսանյութ) Քանի աշխատավարձ չեն բարձրացնում,բժիշկների ու բուժքույրի գրպանը գաղտնի փող են դնելու․Տիգրան Խաչատրյան (տեսանյութ) Թալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է Հաղպատի վանք․ Լռության մեջ ապրող պատմություն (տեսանյութ) Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. «Armlur.am» Ողբերգական ավտովթար՝ Արարատի մարզում․ կա զոհ Ակցիա «Ո՛չ «Արևմտյան Ադրբեջանին»»․ «Ժողովրդավարական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանց Ջուխտակ Վանք․ Անտառների խորքում ծնված հավատք (տեսանյութ)
Արծվիկ Մինասյանը խոշոր կազմակերպությունների համար աուդիտի պահանջը անհրաժեշտություն է համարում
Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը նպատակահարմար չի համարում խոշոր կազմակերպությունների համար աուդիտի վերացումը: «Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ ՀՅԴ պատգամավորը նշեց, որ աուդիտի վերացումը կարող է հանգեցնել հաշվառման և հաշվետվությունների նկատմամբ վերահսկողության բացակայության: «Այս նախագծի ընդունմամբ կազմակերպությունների ֆինանսական հաշվետվությունները և հաշվառումը կարող է թերի լինել կամ ընդհանրապես չլինել: Սա կարող է ձեռնտու լինել միայն նրանց, ովքեր ցանկանում են, որպեսզի ֆինանսական հաշվետվությունների նկատմամբ վերահսկողություն չլինի: Դրանք կարող են լինել այն կազմակերպությունները, որոնք գործում են ստվերում»,- ասաց Մինասյանը:
Նա ընդգծեց, որ ֆինանսական հաշվետվություններից առաջ աուդիտ անցնելը հնարավորություն է տալիս հասկանալ, թե որքանով է այս կամ այն կազմակերպությունը թափանցիկ աշխատել և կատարե՞լ է արդյոք ֆինանսական հաշվետվությունը բոլոր պահանջներին և օրենքին համապատասխան: Պատգամավորը անընդունելի է համարում տեսակետը, թե աուդիտորական կազմակերպությունների և հարկային մարմինների միջև հակասություններ են առաջանում: «Պետք չէ վերացնել աուդիտը և ասել, թե հարկային մարմինը ստուգումներ անցկացնում է և չարաշահումներ է բացահայտում: Աուդիտորական կազմակերպություններ և հարկայինը տարբեր մարմիններ են և տարբեր գործառույթներ են իրականացնում: Պետք չէ ասել, թե հարկայինը խախտումներ է բացահայտում և աուդիտ պետք չէ»,- ասաց Մինասյանը:
Նա նաև ընդգծեց, որ պետք չէ աուդիտը դիտարկել որպես պարտադիր գործառույթ, այլ ֆինանսական հաշվետվությունից առաջ աուդիտի ենթարկվելու պահանջ, որը թույլ է տալիս վերահսկողություն սահմանել հաշվետվությունների և հաշվառման վրա: Պատգամավորի խոսքով՝ աուդիտի պահանջը պարտադիր է և պետք է շարունակի գործել: Մինասյանն առաջարկեց հանել նախագիծը օրակարգից, կազմակերպել մասնագիտական քննարկումներ, հասկանալ խնդիրը, չափանիշներ փոխել և ամբողջական լուծումներ առաջարկել: «Եթե նախագիծն այս տեսքով է գալու, ապա մենք դեմ ենք քվեարկելու»,- ասաց պատգամավորը: