Օհանավանում հայտնաբերվել է միջնադարյան ժայռափոր դամբարան Կապտավանք․ Դարերի վկան (տեսանյութ) Փաշազադեն մտադիր է գրասենյակ բացել Վատիկանում Մահացել է դերասան Ռոբերտ Դյուվալը Անհրաժեշտ է ամեն կերպ քաջալերել ուսուցչի առաքինի նկարագիրը․ Բագրատ Սրբազան «Ես անվերապահորեն վստահում եմ Լևոն Բաղդասարյանին»․ Վարդան Ղուկասյանն ուղերձ է հղել (տեսանյութ) Քանի աշխատավարձ չեն բարձրացնում,բժիշկների ու բուժքույրի գրպանը գաղտնի փող են դնելու․Տիգրան Խաչատրյան (տեսանյութ) Թալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է Հաղպատի վանք․ Լռության մեջ ապրող պատմություն (տեսանյութ) Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. «Armlur.am» Ողբերգական ավտովթար՝ Արարատի մարզում․ կա զոհ Ակցիա «Ո՛չ «Արևմտյան Ադրբեջանին»»․ «Ժողովրդավարական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանց
Կառավարությունը նոր ծրագրով նախատեսում է ստեղծել Համահայկական ներդրումային հիմնադրամ
Հայաստանի կառավարության նախաձեռնությամբ կստեղծվի Համահայկական ներդրումային հիմնադրամ, որը կգործի համադրելի կառույցների լավագույն օրինակով: Այդ մասին նշված է ՀՀ նոր կառավարության 2014-2017 թվականների ծրագրում, որի հաստատման հարցն ընդգրկված է մայիսի 19-ին հրավիրված գործադիր մարմնի արտահերթ նիստում: Համաձայն ծրագրի՝ կառավարությունը ՀՀ կենտրոնական բանկի հետ համագործակցությամբ կնպաստի նաև ներդրումային բանկերի ստեղծմանը:
Ներդրումային բնագավառում կառավարությունը Հայաստանի՝ որպես ներդրումների երկիր ճանաչելիության բարձրացման համար կկազմակերպի միջազգային ներդրումային համաժողովներ, առանձին մարզերի և ոլորտների միջազգային ճանաչման ու դրական հեղինակության ձևավորման միջոցառումներ, ինչպես նաև հեղինակավոր ֆինանսական և գործարար լրատվամիջոցներով առաջմղմանը վերաբերող քարոզարշավներ:
Տարածաշրջանային և տնտեսական համագործակցության հարթակներում, պայմանավորված Հայաստանի համար Մաքսային միության և Միասնական տնտեսական տարածքի շուկաների առավել մատչելիությամբ, ակտիվորեն կներկայացվեն երկրի ներդրումային գրավչությունները, պոտեցիալ ներդրողների համար կկազմակերպվեն տեղեկատվական և ճանաչողական միջոցառումներ:
Համապատասխան միջոցներ կձեռնարկվեն նաև վարկանիշային գնահատումներ իրականացնող միջազգային հեղինակային կազմակերպություններում Հայաստանի դիրքի բարելավման նպատակով: Կառավարության նոր ծրագիրը մշակվել է' հիմք ընդունելով ՀՀ կառավարության 2013 թվականի ծրագրի, ՀՀ ազգային անվտանգության ռազմավարության, ՀՀ նախագահի, Հանրապետական կուսակցության նախընտրական ծրագրի հիմնական դրույթները, ինչպես նաև խորհրդարանական կուսակցությունների ծրագրերում ներկայացված' նշված փաստաթղթերի հետ համադրելի գաղափարները: