Օհանավանում հայտնաբերվել է միջնադարյան ժայռափոր դամբարան Կապտավանք․ Դարերի վկան (տեսանյութ) Փաշազադեն մտադիր է գրասենյակ բացել Վատիկանում Մահացել է դերասան Ռոբերտ Դյուվալը Անհրաժեշտ է ամեն կերպ քաջալերել ուսուցչի առաքինի նկարագիրը․ Բագրատ Սրբազան «Ես անվերապահորեն վստահում եմ Լևոն Բաղդասարյանին»․ Վարդան Ղուկասյանն ուղերձ է հղել (տեսանյութ) Քանի աշխատավարձ չեն բարձրացնում,բժիշկների ու բուժքույրի գրպանը գաղտնի փող են դնելու․Տիգրան Խաչատրյան (տեսանյութ) Թալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է Հաղպատի վանք․ Լռության մեջ ապրող պատմություն (տեսանյութ) Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. «Armlur.am» Ողբերգական ավտովթար՝ Արարատի մարզում․ կա զոհ Ակցիա «Ո՛չ «Արևմտյան Ադրբեջանին»»․ «Ժողովրդավարական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանց
Արթուր Ջավադյանը հակիրճ ներկայացրեց իր նախագահության տարիներին ԿԲ ձեռքբերումները
Անցած 6 տարում գնաճի նպատակադրման ռազմավարության կայացման ճանապարհին մի շարք քայլեր են իրականացվել, որոնք Ազգային ժողովում ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի ընտրության քննարկման ժամանակ ներկայացրեց ԿԲ նախագահի թեկնածու Արթուր Ջավադյանը, ով վերջին 6 տարին զբաղեցրել է ԿԲ նախագահի պաշտոնը: «Առաջին հերթին ձևավորվել և կատարելագործվել է գնաճի կանխատեսման և քաղաքականության վերլուծական համակարգը, էապես բարձրացվել է դրամավարկային քաղաքականության իրականացման արդյունավետությունը, բարելավվել է գործիքակազմը, ֆինանսական համակարգը ապահովվել է բավարար իրացվելիությամբ, նվազել են շուկայական գործառնական ռիսկերը»,- ասաց նա:
Արթուր Ջավադյանը տեղեկացրեց, որ իրականացվել է դրամավարկային և հարկաբյուջետային քաղաքականությունների օպտիմալ համադրում, ինչն արտացոլվել է վերջին պետական պարտքի բանկային իրացվելիության համադրված կառավարման տեսանյունից, այնպես էլ համատեղ ծրագրերի մշակման և իրականացման հարցում:
Ներկայացնելով ֆինանսական համակարգի կայունության ապահովմանն ուղղված քայլերը' Ջավադյանն ընդգծեց, որ այդ առումով ձեռքբերում են եղել համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հաղթահարմանը նպաստող քաղաքականության, կարգավորվող դաշտի և վերահսկողության համաշխարհային զարգացումներին համահունչ արդիականացման ու կատարելագործման, միջազգային հեղինակավոր կառույցների հետ շարունակական աշխատանքների իրականացման, տնտեսության ընդհանուր և սոցիալական բնույթի մի շարք ծրագրերի աջակցման, ինչպես նաև ֆինանսական համակարգի զարգացման և նպատակային զարգացման համար անհրաժեշտ ենթակառուցվածքների ներդրման ուղղությամբ տարված աշխատանքները: «Ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի ընթացքում որևէ ֆինանսական ինստիտուտ չկանգնեց վճարելիության խնդրի առջև, և պետական բյուջեից ֆինանսական ինստիտուտների աջակցության ցուցաբերման անհրաժեշտություն չառաջացավ, մինչդեռ եվրոպական և ամերիկյան շատ ֆինանսական կառույցներ մեծածավալ բյուջետային միջոցներ ստացան»,- ասաց Ջավադյանը:
Ջավադյանը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ նախագահին վստահության և իրեն կրկին ԿԲ նախագահի պաշտոնում առաջադրելու համար՝ հավելելով, թե գիտակցում է, որ մեծ պատասխանատվություն է ստանձնում ՀՀ նախագահի, ՀՀ քաղաքացիների և ԿԲ անձնակազմի առջև:
Ազգային ժողովը քննարկում է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի ընտրության հարցը: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ԿԲ նախագահի թեկնածուի պաշտոնում առաջադրել է Արթուր Ջավադյանի թեկնածությունը: