Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)
ՀՀ-ի ու ԼՂՀ-ի միջև մաքսակետ կարող է դրվել միայն մի դեպքում. ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար
Լեռնային Ղարաբաղի ու Հայաստանի Հանրապետության միջև մաքսակետ հնարավոր է միայն այն դեպքում, երբ ԼՂՀ-ն, որպես ազատ և ինքնիշխան պետություն, որոշում կայացնի միանալ Եվրոպական միությանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ' այս մասին հոկտեմբերի 14-ի մամուլի ասուլիսի ժամանակ, լրագրողների բարձրացրած հարցին ի պատասխան, ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը:
Նրա խոսքով' Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի այն հայտարարությունը, թե որոշակի փոխզիջումներ են եղել պայմանագրի ստորագրման ժամանակ, պարզապես նրա' նախկինում արտահայտած մտքի շարունակությունն է, որը, սակայն, որևէ փաստաթղթում չի արձանագրվել: «Դեռևս բանակցությունների ընթացքում, երբ Աստանայում Նազարբաևը հարց բարձրացրեց, թե Հայաստանի Հանրապետությունն ինչ սահմաններով է անդամակցելու ԵՏՄ-ին, և արդյոք Ղարաբաղը ՀՀ-ի մաս է, թե ոչ, այդ բանավոր խոսքերը բանակցությունների ընթացքում վերջնական փաստաթղթում չեն արձանագրվել: Նազարբաևի բանավոր հայտարարությունները բանավոր ի գիտություն են ընդունվել»,- ասաց Գագիկ Մելիքյանը' հավելելով, որ Նազարբաևը, իր նախկին հայտարարությունը հիմք ընդունելով, չէր կարող նման հայտարարություն չանել:
Պատգամավորի հավաստմամբ' ԼՂՀ-ն և ՀՀ-ն մեկ տնտեսական միավոր են, և չեն կարող առանձին լինել իրարից' չնայած, որ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունն ազատ, ինքնիշխան պետություն է' իր սահմաններով, սահմանադրությամբ, խորհրդանիշներով:
Հոկտեմբերի 10-ին Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում Հայաստանի Հանրապետությունն ստորագրեց Եվրասիական տնտեսական միության անդամակցելու պայմանագիրը, որը ուժի մեջ կմտնի 2015 թվականի հունվարի 1-ից: