Եզրափակելով՝ դիմում եմ ԵԱՀԿ ԽՎ Մարդու իրավունքների հարցերով զեկուցողին և առաջարկում այցելել Հայաստան, տեղում ուսումնասիրել իրավիճակն ու կատարել համապատասխան հետևություններ։
OSCE ANNUAL SESSION, Human Rights, Democracy… June 30.2024
I would like to speak about the situation in Armenia:
Armenia faces a continued rise in authoritarian governance as a result of the constant security challenges as well as a growing level of internal dissent.
A number of international human rights organizations have reported a decline in democracy in Armenia due to the consolidation of power by the government through torture and unlawful police violence, illegal criminal prosecutions and the dismissal of parliamentary and community opposition heads.
The persecution of opposition politicians through fabricated cases and the implementation of political repression have become common practice. Hundreds of people are illegally imprisoned for their opposition activities, many of whom could be considered political prisoners according to internationally adopted criteria.
Key institutions of the democratic state are repeatedly ignored by the government. Hate speech and outright enmity are used to silence those who dare to oppose the regime.
Concerns regarding the independence of the judicial system have been reported by the European Association of Judges.
Despite dozens of reports, not a single police officer has been prosecuted. We even evidenced an incident involving an opposition MP, who was brutally beaten by dozens of police officers in front of his party headquarters.
During a large-scale rally the police used indiscriminate force and special means towards peaceful demonstrators, I repeat: TOWARDS PEACEFUL DEMONSTRATORS, which resulted in hundreds of injuries and dozens of demonstrators, including 10 journalists were hospitalized with shrapnel wounds, some with life changing consequences.
The actions of the Armenian police encouraged by the head of the government demonstrate blatant/բլէյթընթ/ disregard for human rights and international standards threatening the democratic path of our nation.
Based on the above, I call on my colleagues to condemn the continuing decline in democracy and stand in solidarity with the citizens of Armenia in their commitment to a legal state.
In conclusion, I would like to urge the rapporteur on human rights to follow the situation closely on the ground and provide a report on the situation.»
Սուրճը եփելուց անմիջապես հետո խմելը կապվա՞ծ է քաղցկեղի առաջացման ավելի բարձր ռիսկի հետ Ով կհարստանա և ով կաղքատանա փետրվարի 15-ից 28-ը Ամենօրյա սովորություն, որը բարելավում է սրտի և անոթների առողջությունը Մեսին հնարավոր է չմասնակցի այս տարվա ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնությանը Իրաքում Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է երկրի ԱԳՆ Հաքան Ֆիդանի հարցազրույցից հետո Ինչպես ապրել փետրվարի 16-ից 22-ը՝ ներդաշնակ լինելով ինքներդ ձեզ հետ՝ ըստ չինական աստղագուշակի Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 16-23-ը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 6-8 աստիճանով. Լևոն Ազիզյանը մանրամասնում է Ովքեր են առավելագույն ձայն հավաքած 10 թեկնածուները Արսեն Բաբայանը ստացել է Արշակ սրբազանի տեսագրության վերաբերյալ փորձաքննության արդյունքներըԳյումրեցի մարզուհիների առավելությամբ․ տեղի է ունեցել ՀՀ ծանրամարտի կանանց առաջնությունը ՔՊ կուսակցության ընտրացուցակի հաստատման 1-ին փուլի քվեարկության նախնական արդյունքները՝ ժ. 22:00-ի դրությամբ Ծանրամարտի Հայաստանի առաջնությունն ավարտվել է. հայտնի են չեմպիոններն ու մեդալակիրները Ձյուն կտեղա՞. ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 16-ից 20-ը Կանադացիների 40%-ը ցանկանում է միանալ Եվրամիությանը․ Կալլաս Երեք միլիոն չվարչապետեր, Նիկոլը գիտի, զգում է, որ դուք անդիմադրելիորեն ուզում էիք Արցախը հանձնել թուրքին ու ինքը պարզապես իրականացրել է ձեր վաղեմի երազանքը. Նաիրա Զոհրաբյան«Լույսը վառի´ր». Կյանքի ընկեր (տեսանյութ)Ադրբեջանը կավելացնի բնական գազի արտահանումը Սերբիա Անժամանակ կյանքից հեռացել է բարի ու լուսավոր Ալլա Հակոբյանը Խոշոր ու շղթայական ավտովթար՝ Երևանում․ կա վիրավոր Խոշոր ավտովթար՝ Գեղարքունիքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Պատրիարք Կիրիլն արգելել է ռուսներին աղոթել աշխատավարձի բարձրացման համար Փաշինյանն ամեն կերպ փորձում է խափանել Ավստրիայում հրավիրված Եպիսկոպոսաց ժողովը․ Հակոբ Բադալյան Ե՞րբ է Բայրամյանը պատրաստվում ավարտել կարիերան Մեդվեդևը բացատրել է, թե որքան կապրի Զելենսկին՝ Պուտինի մասին իր խոսքերից հետո Միքայել Սրբազանը դուրս կգրվի Իզմիրլյան ԲԿ-ից. Արտաշես սարկավագ Աջապահյան Ի՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին այս պահինԳերմանիայում 2 ամսում 5 բանկ է կողոպտվել Ուկրաինային անհրաժեշտ է հուսալի ՀՕՊ՝ ռուսական հարվածներից պաշտպանվելու համար․ Զելենսկի Արգենտինայում բողոքի ցույցեր են սկսվել նախագահ Խավիեր Միլեյի բարեփոխումների դեմ Արագածոտնի մարզի մի շարք բնակավայրերում փորձարկվելու են էլեկտրական շչակներ Նիգերիայի արևմուտքում ահաբեկիչները սպանել են 32 խաղաղ բնակչի Կարատեի Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 54-րդ առաջնությունը կանցկացվի Երևանում Զելենսկիի՝ երիտասարդ լինելու, Պուտինի նկատմամբ առավելություն ունենալու խոսքերը հիվանդ լինելու նշան են. Վոլոդին Կիևը գտնվում է աղետի եզրին․ Կլիչկո Արմավիր քաղաքում մի քանի շենքերի բակեր ու նկուղներ ողողված են կեղտաջրերովՀայ ըմբիշները միջազգային մրցաշարում 8 մեդալ են նվաճել Կյանքից հեռացել է Sega-ի կոնսոլների ստեղծող Հիդեկի ՍատոնՊատերազմ սանձազերծելու դեպքում Իրանը Թրամփին այնպիսի դաս կտա, որը նա չի մոռանա. ՄուսավիԻնչ-որ մեկը, ով ներկայանում է որպես ադրբեջանցի, վիդեո ուղերձ է հղում Հանրապետության հրապարակից․ ՀայրապետյանՓաշինյանը կադրեր է հրապարակել Հովհաննավանքում Ստեփան Ասատրյանի մատուցած «պատարագից» (լուսանկարներ)Երբ ճշմարտությունը կորցնում է իր օբյեկտիվ հիմքը, մարդը դառնում է անտարբեր և չի զանազանում չարը բարուց․ Տեր Իսահակ Եվրախորհրդարանը մերժել է բանաձևի փոփոխությունը, ըստ որի՝ միայն կանայք կարող են հղիանալԱլիևը պաշտոնական այցով ժամանել է Սերբիա«Սպասում է վիզայի չեղարկում և արտաքսում»․ ԱՄՆ դեսպանատան նախազգուշացումըԱշտարակում բախվել են «Nissan»-ը և «Hyundai Elantra»-ն․ կա վիրավոր Իրանը պատրաստ է միջուկային համաձայնագիր կնքել, եթե ԱՄՆ-ն համաձայնի վերացնել պատժամիջոցները․ ԱԳՆՀՀ իշխանությունները Մոսկվայի խնդրանքով չեն արտաքսի ՌԴ քաղաքացիներին Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցվեցին․ «Հրապարակ»Աստված օգնական, Վեհափառ Տեր. Տեր Մուշե Կարծում եմ՝ Ռուսաստանը գործում է իր շահերին համապատասխան․ Ալեն Սիմոնյան