Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ) Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Երախտագիտությունն եմ հայտնում Լիտվային Հայաստանի ժողովրդավարության ամրապնդմանն աջակցելու համար Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցը Սպասվում է ՀՀ-ի ու Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպում Այս նկարի ո՞ր թվերի մեջ էիք պատկերացնում ձեզ ութ տարի առաջ․ Արմեն Աշոտյան Ոչ սահմանված տեղում առեւտրի իրականացման մասով, շուրջ 137 արձանագրություն է կազմվել (տեսանյութ) Ուկրաինան Ճապոնիայից և Կանադայից ստացել է 690 միլիոն դոլար Սուրբ Եկեղեցու դեմ տարատեսակ հարձակումների մտահոգություններով ալեկոծ են մեր հոգիները․ Գարեգին Բ Վաղը Բաքվի դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը» Ընտրություններ, Եկեղեցու ճգնաժամ և Ալիևի խաղաղության խաղը (տեսանյութ)
Ֆրանսիա-ՀՀ բարեկամության խումբը քննարկել է Արցախից բռնահանվածների առաջ ծառացած մարտահրավերները
Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանը հանդիպել է Ազգայի ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի պատգամավորների հետ։ Հայտնում են դեսպանության մամուլի ծառայությունից․
«Մայիսի 15-ին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը հանդիպեց Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի՝ երկու տասնյակից ավելի պատգամավորների հետ։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև Ֆրանսիայի ԱԺ փոխնախագահ Վալերի Ռաբոն, ԱԺ-ում մեծամասնություն կազմող խմբակցության նախագահ Սիլվեն Մայարը, ԱԺ բոլոր քաղաքական խմբակցությունների ներկայացուցիչները:
Դեսպան Տոլմաջյանը պատգամավորներին ներկայացրեց Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղ գտած վերջին զարգացումները, Հայաստանի առջև ծառացած անվտանգային սպառնալիքները, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղից հայ բնակչության բռնի տեղահանումից ի վեր ի հայտ եկած հումանիտար մարտահրավերները։
Այս համատեքստում, դեսպանը կարևորեց Հայաստանի համար դժվար պահին Ֆրանսիայի կողմից ցուցաբերված աներկբա աջակցությունը՝ ընդգծելով երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության ամրապանդմանն ուղղված քայլերի կարևորությունը։
Դեսպանը բարձր գնահատեց Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի կողմից իրականացվող կարևոր գործունեությունը՝ միտված միջազգային հանրության ուշադրությունը Հայաստանի առջև ծառացած անվտանգային մարտահրավերների վրա սևեռելուն՝ այս համատեքստում կարևորելով նաև 2024թ․ մարտի 4-ին Ազգային ժողովի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի հայ բնակչության էթնիկ զտումը դատապարտող բանաձևի ընդունումը, բարեկամության խմբի պատգամավորների պարբերական այցերը և ի նպաստ Հայաստանի իրականացված բոլոր նախաձեռնությունները։
Բարեկամության խմբի նախագահ Անն-Լորանս Պետելը ողջ խմբի անունից վերահաստատեց համերաշխությունը Հայաստանին և աջակցությունը Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայ ժողովրդին։
Հանդիպմանը հրավիրված էր նաև միջազգայնագետ Տիգրան Եգավյանը, ով ներկայացրեց աշխարհաքաղաքական և անվտանգային իրավիճակը տարածաշրջանում և պատասխանեց պատգամավորների հարցերին»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։