Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են․ Արման Աբովյան Բաքվում դատում են ոչ միայն Ռուբենին, այլև ողջ հայ ժողովրդին․ Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունն՝ ընդդեմ սահմանադրական կարգի․ Սուրեն Սուրենյանց Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման Թրամփը հայտարարել է, որ կարող է լուծել Սաուդյան Արաբիայի և ԱՄԷ-ի միջև առկա տարաձայնությունները Վարդապետյանի հրամանով` դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ Spiegel. Ուկրաինացի զինվորականները մարտական ​​փորձը կկիսեն Բունդեսվերի զինվորների հետ ՊՆ նախկին պաշտոնատար անձին մեղադրանք է ներկայացվել խոշոր չափերի գույքի հափշտակության համար Էլեկտրաէներգիայի ընդհատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում․ հասցեներ ՆԳ նախարարն այցելել է ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն Դե՛, ձեզ տեսնեմ ջահել տղերք, մե՛կ էլ, մե՛կ էլ մի զարկ տվեք. Փետրվարի 16-ին իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանի մահվան տարին էր Երևանում 31-ամյա տղամարդը գողացել է ավտոմեքենայի հայելու 21 զույգ ապակիներ․ նա կալանավորվել է
Հերքում են գոմեշի մսի առկայությունը. Արտակ Շաբոյանին դատի կտան
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը երեկ հրապարակել է երշիկեղեն արտադրող 21 ընկերությունների անունները, որոնց արտադրանքի մեջ մեծ քանակությամբ սոյա, օսլա, ալյուր, սպիտակաձավար և այլ նյութեր կան: Բացահայտվել է, որ երշիկների որոշ տեսակների մեջ մսի մասնաբաժինը կազմում է ընդամենը 16%, իսկ տավարի կամ խոզի մսին հիմնականում փոխարինում է գոմեշի ներկրված միսը: Նշվում է, որ երշիկի բաղադրության մեջ օգտագործվող բաղադրիչները փաթեթավորման վրա չեն նշվել և երշիկի արտադրության մեջ օգտագործվել է մեծաքանակ օսլա, ալյուր, նիտրիտ, սոյա, ֆոսֆատ, սակայն այդ մասին սպառողները չեն տեղեկացվել:
Այսօր Lurer.com-ը կարողացավ կապ հաստատել 21 ընկերություններից միայն մեկ ընկերության տնօրենի հետ, ով միանգամայն հերքեց Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի կողմից արված հաղորդագրությունը:
Իսկ «ԼԱ-ՄԱՔՍ» հոլդինգի տնօրենը (հոլդինգի մեջ է մտնում խախտումներ արած ընկերություններից «Մարիլա» ՍՊԸ-ն), Այլոշա Մկրտչյանը մասնավորապես նշեց, որ  որոշ ժամանակ առաջ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը ուսումնասիրություններ է իրականացրել, ուսումնասիրությունների համար պահանջել են նյութեր ձեռբքերման փաստաթղթերը, բաղադրատոմսերը, գնապիտակները, հասույթները, և միայն այդ փաստաթղթերն են ուսումնասիրվել: «Մեր խախտումը եղել է այն, որ պիտակի վրա սննդային հավելումները պետք է բացված և ամբողջական գրված լինեին՝ թե իրականում ինչ է մտնում դրա բաղադրության մեջ, այսինքն մակնիշման կանոնները խախտել ենք: Իրենց պրիտենզիան դա է եղել: Այնուհետև հայտարարություն են տարածել ընդհանուր 21 ձեռնարկության հետ նույն բովանդակությամբ, և դրա մեջ նաև մեր ընեկրության անունն են գրել, որը իրականությանը չի համապատասխանում: Մենք մեր ֆիրմայի միսն ենք միայն օգտագործում: Կարճ ասած, բոլորի ուսումնասիրության արդյունքում, դրա տակ մեր անունն է եղել ու դա այն դեպքում, երբ մեր սխալը եղել է մակնշման հետ կապված»,-ասաց Ալյոշա Մկրտչյանը:
Հարցին, թե ընկերության հետագա քայլերը որոնք են լինելու, վերջինս նշեց, որ իրենք արդեն գրություն են ուղարկել և հորդորում ու պահանջում են, որ իրենք հերքման հայտարարությամբ հանդես գան:
«Թող հայտարարություն տարածեն, որով կհերքեն իրենց հաղորդագրությունը, քանի որ այն ամբողջությամբ մեզ չի վերաբերում, հաղորդագրության մեջ թյուրիմացություն կա, հակառակ դեպքում մենք դատի կտանք տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովին, որի նախագահն է Արտակ Շաբոյանը, որովհետև այդ կերպ մեր գործարար համբավի, իմիջի վրա բացասական ազդեցություն են թողնում»,-եզրափակեց վերջինս: