Հրազդան գետում տղամարդու դի է հայտնաբերվել «Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան JW. ԵՄ պահանջները Ռուսաստանի նկատմամբ կխանգարեն նրան տեղ ստանալ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում Լարված իրավիճակ՝ Բաբաջանյան փողոցում․ բնակիչները բողոքում են «Նոր Երևան» թաղամասի ճանապարհային նախագծից ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ
Մենք կբացենք հայ-ադրբեջանական սահմանը. հաջորդ անգամ կլինեն հանդիպումներ հայ-ադրբեջանական գործարար շրջանակների միջև. ՀՀ նախագահ
Հանդիպում կկայանա  Հայաստանի և Ադրբեջանի գործարար շրջանակների միջև, Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում  «Եվրասիայի տնտեսական ինքնության սահմանումը» թեմայով պանելային նիստի իր ելույթում ասել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը։
ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքում ոչինչ չկա Վահագն Խաչատուրյանի այս ելույթի մասին, իսկ ադրբեջանական APA-ն այն արդեն տարածել է։
«Իմ քաղաքական կարիերայի ընթացքում ես միշտ փորձել եմ օգտակար լինել խաղաղության գործին, քանի որ հստակ հասկանում եմ մեկ բան՝ եթե ունես հարևաններ, պետք է ապրես նրանց հետ խաղաղության մեջ, այդ թվում՝ առօրյա կյանքում։ Այլ ճանապարհ չկա։ Ցանկացած այլ ուղի նշանակում է վեճեր, հակամարտություններ և ժամանակի վատնում։ Հետևաբար, ես իսկապես լավատես եմ և վստահ, որ մենք կհաջողենք։ Մենք նաև կունենանք համատեղ տնտեսական և մշակութային նախագծեր։ Մեր երկրների քաղաքացիական հասարակությունների ներկայացուցիչները հանդիպել են։ Հաջորդ անգամ կլինեն հանդիպումներ գործարար շրջանակների միջև», - հայտարարել է Հայաստանի նախագահը։
Վահագն Խաչատուրյանը նաև նշել է, որ երևանցիներն այժմ կարող են ադրբեջանական վառելիք գնել իրենց մեքենաների համար։
«Եթե դուք սա մի քանի տարի առաջ ասեիք, դա կառաջացներ թշնամական արձագանք:  Բայց սա այն նոր իրականությունն է, որում մենք ապրում ենք»,-ասել է նա:
Վահագն Խաչատրյանը վստահություն է հայտնել, որ Ադրբեջանի հետ սահմանը բաց կլինի։
«Մենք կբացենք սահմանները։ Վստահ եմ, որ մի քանի տարի անց սա կդառնա սովորական երևույթ ոչ միայն ամենաբարձր քաղաքական մակարդակում, այլև այն ժամանակ, երբ Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիները հատեն սահմանը, համագործակցեն միմյանց հետ և վայելեն փոխադարձ օգուտներ», - հայտարարել է ՀՀ նախագահը։