«Հայէկոնոմբանկը» Ռուբեն Հայրապետյանի գործով կեղծ քաղվածք է տրամադրել. բնօրինակն ունեինք, գործի վարույթը կասեցնելու հիմք էր. Վահագն Դալլաքյան Նման «դատավարությունները» պետք է ավարատվեն, ալիևյան ռեժիմի մառազմը խայտառակություն է․ Թանդիլյան Բախվել են «IVECO» բեռնատարը և «ՎԱԶ 2107»-ը, կա վիրավոր Հայաստանի սպառազինումը «վտանգ է ներկայացնում» խաղաղության օրակարգի առաջխաղացման համար․ Բայրամով 13-ամյա շախմատիստ Մանվել Առաքելյանին շնորհվել է ՖԻԴԵ-ի վարպետի կոչում Փաշինյանի գլխավորությամբ ՔՊ վարչության նիստ է տեղի ունեցել (տեսանյութ) Հայաստանում հաշվառված խոշոր ու մանր եղջերավոր կենդանիների գլխաքանակը նվազել է Բաքուն Ռուբեն Վարդանյանի դեմ ներկայացվող շինծու մեղադրանքներում նոր մարդկանց է ներգրավվել Վրաստանի խորհրդարանը ընդունել է օտարերկրյա գործակալների մասին օրենքը (տեսանյութ) «Իրատեսականության» դասեր տվողները պետք է գիտակցեն արցախցու՝ հայրենիք վերադարձի անօտարելի իրավունքը Կնոջ դերի վերաբերյալ թյուր ընկալումները արմատավորված են հասարակությունում․ ՄԻՊ Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ
Հայաստանում առաջին անգամ անկանխիկ առևտրի ծավալը գերազանցել է կանխիկը. Մհեր Գրիգորյան
Նախորդ ամիս ՀՀ-ում առաջին անգամ անկանխիկ առևտրի ծավալը գերազանցել է կանխիկը, ինչը կարևոր իրադարձություն է:
Այս մասին Կառավարության օգոստոսի 8-ի նիստի ժամանակ հայտնեց փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ ԱՍՀ նախարար Նարեկ Մկրտչյանի հրապարակած տվյալներին, ըստ որոնց՝ շուրջ 540 հազար կենսաթոշակառու և նպաստառու արդեն իսկ օգտվում է գումարը քարտով ստանալու տարբերակից, իսկ նրանց 44 տոկոսն օգտվում է նաև հետվճարի ծրագրից:
Փոխվարչապետը հետաքրքրվեց՝ ինչո՞ւ կենսաթոշակառուների մյուս կեսը չի օգտվում ծրագրից, ապա շտապեց կարծիք հայտնել՝ տերմինալների սփռումը ՀՀ-ում բավարար չէ:
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, արձագանքելով, նշեց, որ հնարավոր է՝ վերլուծություն արվի և պարզվի, որ կանխիկով գնումները հիմնականում գյուղաբնակ վայրերում են արվում: Բայց լինում են նաև դեպքեր, որ ասվում է՝ ինտերնետ չկա, սարք չկա, կապ չկա, թեև դրանք խախտումներ են:
ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը ևս արձագանքեց՝ նշելով, որ տպավորիչ է, թե ինչքան է ավելացել անկանխիկ գործարքների քանակը:
«Բոլորը սկսել են գիտակցել, որ անկանխիկ գնումներն ավելի հարմար են, ավելի շահավետ են, և լայնորեն կիրառում են այն գործիքները, որոնք տրամադրվում են:
Կարծում եմ՝ նույնիսկ երկար վիճել չարժի, որ կանխիկն ավելի թանկ է նստում, քան անկանխիկը»,- ասաց Բադասյանը:
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այս համատեքստում մեկ այլ հանգամանք ընդգծեց: Ստացվում է՝ հետվճարի ավելացման արդյունքում թոշակները ևս 1000 դրամով ավելանում են, եթե հետվճարը 5000-ից դառնում է 6000 դրամ: