Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)
Փորձում են «այլընտրանքներ» գտնել ու մոբիլիզացնել սատելիտներին. «Փաստ»
Մեր ունեցած տեղեկություններով, այս օրերին իշխանությունները փորձում են ի մի բերել իրենց բոլոր ռեսուրսները, որպեսզի կարողանան հակակշռել «Տավուշը՝ հանուն Հայրենիքի» շարժմանը: Բանն այն է, որ նրանք ևս հիանալի հասկանում են, որ ցանկացած պահի կարող է իրավիճակն այնպես «պայթել», որ ընդամենը «մի գիշերվա մեջ» ամբողջապես կորցնեն իշխանությունը: Իսկ օրավուր հարստացող ու այդ հարստության և իրենց կարգավիճակի վրա դողացող քպական պաշտոնյաներից, պատգամավորներից զատ, Նիկոլ Փաշինյանի հույսը մնացել են իրավապահները, այն էլ՝ ողջ 100 տոկոսով:
Ուստի, Նիկոլ Փաշինյանին պետք է մոբիլիզացնել այլ սատելիտների: Առաջինն այդ «բեռն» իրենց ուսերին են վերցրել արևմտյան ֆինանսավորում ունեցող կառույցների ներկայացուցիչները, որոնք այս օրերին նույնիսկ կոչեր են հնչեցնում ստեղծել արևմտյան կողնորոշում ունեցողների դաշինք ու ամուր կանգնել Նիկոլ Փաշինյանի հանձնողական քաղաքականության թիկունքին: Նրանք գրեթե նոնստոպ ռեժիմով գրառումներ են անում սոցցանցերում, հարցազրույցներ են տալիս՝ բացահայտ կեղծիքներ տարածելով շարժման ղեկավարների հասցեին, փորձում են հանրությանը համոզել, թե շարժման թիկունքում իբր Ռուսաստանն է, նորանոր հարձակումներ են գործում Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ և այլն:
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, իշխանության ներկայացուցիչներն այս օրերին ինտենսիվ հանդիպումներ են ունեցել նաև Հայաստանում գործող մի քանի աղանդավորական կազմակերպությունների, հատկապես նրանց հետ, որոնք 2018-ին եղել են Նիկոլ Փաշինյանի իշխանափոխության աջակիցներ, որպեսզի նրանք էլ իրենց անդամների մեջ քարոզեն նիկոլական գաղափարներ ու պայքարեն Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ: Սակայն, մեր տեղեկություններով, այս կառույցների մեծ մասը կտրուկ մերժել է բացահայտ դուրս գալ ՀԱԵ-ի ու ժողովրդի բացարձակ մեծամասնության դեմ: