Մելիքյանը հանդիպել է Մխիթարյանին. հայտնի է ֆուտբոլիստի դիրքորոշումը հավաքականի վերաբերյալ Կաթողիկոսի նկատմամբ կիրառված արգելքը տագնապալի նախադեպ է. Արգենտինայի հայկական կազմակերպություններ Հունվարին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 2.4 միլիոն դոլարի արտադրանք Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Սիմոնյանի նկատմամբ գործ հարուցեք զրպարտության հոդվածով. Լիդյա Մանթաշյան Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Արցախի հայաթափման հետ Հայաստանի կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները Լուկաշենկոն Թրամփին առաջարկել է Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու միջոց «Զանգեզուրի միջանցքը» նոր հնարավորություններ է ստեղծում միջտարածաշրջանային համագործակցության համար Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)
ԲԴԽ նախկին անդամ Նաիրա Հովսեփյանի դեմ արշավը շարունակվում է. կարգապահական վարույթ են հարուցել. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ԲԴԽ նախկին անդամ, ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր Նաիրա Հովսեփյանի շուրջ կրքերը չեն հանդարտվում։ Դատելով իրավիճակից՝ ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանը նրանից ազատվելու հարցում լուրջ է տրամադրված եւ գնալով օղակը սեղմում է դատավորի շուրջ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հիմա էլ Նաիրա Հովսեփյանի դեմ կարգապահական վարույթ է հարուցվել, ու գործն արդեն ԲԴԽ-ում է։
Ինչ կլինի հետո՝ ցույց կտա ժամամակը, սակայն ակնհայտ է, որ Անդրեասյանը փորձում է Հովսեփյանին առհասարակ հեռացնել դատական համակարգից։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց Նաիրա Հովսեփյանից մեկնաբանություն ստանալ եւ հասկանալ, թե ինչ է կատարվում իր անվան շուրջ, սակայն վերջինս, ի պատասխան մեր հարցադրմանը՝ ասաց. «Խաղաղ օր եմ մաղթում»:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 2-ին Բարձրագույն դատական խորհրդի որոշմամբ՝ սեփական դիմումի հիման վրա ԲԴԽ անդամ, Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական պալատի դատավոր Նաիրա Հովսեփյանը ազատվեց ԲԴԽ անդամի պաշտոնից։
Դատավոր Նաիրա Հովսեփյանը 44-օրյա պատերազմում զոհված Գեւորգ Արշակյանի մայրն է, ումից փորձում է ազատվել Անդրեասյանը՝
չհարգելով նրա միակ որդու հիշատակը, որը հերոսաբար զոհվել է Արցախում»։