Կրակոցներ՝ Երևանում. կա 10 վիրավոր. դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ատրճանակից արձակված պարկուճներ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների վերաբերյալ ասուլիս կկայանա ԱՄՆ-ն կարող է ռազմական ուժ կիրառել․ Վենս. Մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց ժողովը (տեսանյութ) Փեզեշքիան. Իրանը վճռական է Ռուսաստանի հետ գործընկերության համաձայնագիրը կյանքի կոչելու հարցում Էջմիածնի բնակչի տանը ալկոհոլային կեղծ խմիչքներ են հայտնաբերվել․ բացահայտում Մինչև 2019-ի հունվարի 1 ծնված 3-րդ և հաջորդ երեխայի համար ոչինչ չի փոխվել․ Արցախի տեղեկատվական շտաբ Շարունակելու եմ աջակցել հավաքականին արդեն նոր՝ երկրպագուի կարգավիճակով. Տիգրան Բարսեղյանն ավարտում է կարիերան ՀՀ հավաքականում Սլովակիայի վարչապետը սպառնացել է դադարեցնել Ուկրաինայի էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Հույս ունեմ, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը շուտով կստորագրվի. Հունաստանի նախագահ Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել
Զելենսկին պատմել է, թե ինչու է Բելառուսը ազատված քաղաքական բանտարկյալներին փոխանցել հենց Ուկրաինային
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին, Բեռլին մեկնելու ճանապարհին, լրագրողների հետ առցանց զրույցի ընթացքում պատմել է, որ Բելառուսը չի ցանկացել ազատել քաղաքական բանտարկյալներին որևէ ԵՄ երկրի միջոցով, այդ պատճառով նրանք տեղափոխվել են Ուկրաինա, հայտնում է «Европейская правда»-ն։
Ըստ նրա, երկրների միջև շփումները Բելառուսի քաղաքական բանտարկյալների հարցով տեղի են ունեցել հետախուզական կառույցների մակարդակով։
«Այնուհետև Պետական հետախուզական վարչության ղեկավար Կիրիլ Բուդանովը դիմեց ինձ՝ ասելով, որ բելառուսները պատրաստ են հանձնել քաղաքական բանտարկյալներին, բայց չեն ուզում դա անել այս կամ այն ԵՄ երկրի միջոցով, բայց եթե ես աջակցեմ, պատրաստ են փոխանցել Ուկրաինայի միջոցով։ Ես ասացի․ «Անշուշտ, աջակցում ենք, պատրաստ ենք ընդունել»», — պատմել է Զելենսկին։
Ըստ նրա, քաղաքական բանտարկյալների հարցը կարևոր է Ուկրաինայի համար, քանի որ նրանց մեջ նաև ուկրաինացիներ կան։
«Անշուշտ պետք է վերցնել և՛ մեր, և՛ բելառուսական քաղաքական բանտարկյալներին։ Եվ հենց այս կերպ է մեզ մոտ ընդունվում որոշումը», — նշել է Ուկրաինայի նախագահը։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ դեկտեմբերի 13-ին, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների արդյունքում ազատ է արձակել 123 քաղաքական բանտարկյալի։
Հետագայում հայտնի դարձավ, որ ազատվածների մեծ մասը փոխանցվել է Ուկրաինային։