«Արզնի կաթ կաթնամթերք»-ի թթվասերի արտադրությունը կասեցվել է Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Տոկաևը կմասնակցի Խաղաղության խորհրդի առաջին նիստին Միացյալ Նահանգներում Իրանն ու Ռուսաստանը սկսել են համատեղ ռազմածովային զորավարժությունները ՈՒՂԻՂ․ «ՀայաՔվեն» ազդարարում է ընտրություններին մասնակցելու մասին․ ինչ է սպասվում Արևագալի ժամերգությունը Միածնաէջ Մայր Տաճարում Վեհափառի հանդիսապետությամբ․ լուսանկարներ Վենս. ԱՄՆ-ը կարող է ռազմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն Սա ծաղր է. շարունակելու եմ պայքարը Ռուբենի ազատ արձակման համար․ Նուբար Աֆեյան Հայտնի են ծանրամարտի Հայաստանի 2026 թ. առաջնության լավագույն մարզիկները Զելենսկի. ԱՄՆ-ն մերժել է Կիևին Եվրոպայում Patriot հրթիռներ արտադրելու թույլտվություն տալը Ավստրիայում եմ՝ Եպիսկոպոսների ժողովի համար․ խառնաշփոթը չի կարող չեղարկել Աստծո պատրաստած նպատակակետը Վատիկանը չի մասնակցի Խաղաղության խորհրդի աշխատանքներին
Բացահայտվել են պարեկներին կաշառք առաջարկելու դեպքեր
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում իրականացված քրեական վարույթներով կատարված նախաքննությամբ բացահայտվել են վարչական իրավախախտումները չարձանագրելու դիմաց ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության աշխատակիցներին կաշառք առաջարկելու դեպքեր:
Այս մասին հայտնում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից:
Մասնավորապես, նախաքննությամբ պարզվել է, որ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի պարեկներ Ռ. Ա.-ն և Հ. Մ.-ն, Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանում ծառայություն իրականացնելիս պարզել են, որ Ա. Ս.-ի վարած ավտոմեքենան տեխնիկական զննություն չի անցել։ Վարորդն իր կողմից թույլ տված իրավախախտումը չարձանագրելու համար փորձել է որպես կաշառք 20.000 ՀՀ դրամ  դնել պարեկ Հ. Մ.-ի գրպանը: Նույն պահին պաշտոնատար անձին կաշառք առաջարկելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով Ա. Ս.-ն ձերբակալվել և տեղափոխվել է ոստիկանության բաժին, որտեղ էլ սթափության զննության ժամանակ պարզվել է, որ Ա. Ս.-ն ավտոմեքենան վարել է ոչ սթափ վիճակում՝ ալկոհոլի ազդեցության տակ:
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված մյուս քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ էլ հիմնավորվել է, որ Շենգավիթի վարչական շրջանում ծառայություն իրականացնող պարեկներ Ն. Ս.-ն և Ռ. Գ.-ն կանգնեցրել են վարորդ Ա. Բ.-ի կողմից վարած ավտոմեքենան և կասկած ունենալով վարորդի կողմից տրանսպորտային միջոցը ոչ սթափ վիճակում վարելու մասին՝ ստուգել են նրա սթափության վիճակը: Պարզելով, որ Ա. Բ.-ն գտնվել է ոչ սթափ վիճակում, կազմել են վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն: Այդ ընթացքում Ա. Բ.-ն իր կողմից  թույլ տված վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն չկազմելու համար պարեկ Ն. Ս.-ին առաջարկել է 100 ԱՄՆ դոլար կաշառք՝ այն մտցնելով վերջինիս տաբատի գրպանը: Հիշյալ վայրից Ա. Բ.-ն կաշառք տալու /առաջարկելու/ հիմնավոր կասկածանքով ձերբակալել և տեղափոխել է ոստիկանության բաժին:
Մեկ այլ քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ էլ հիմնավորվել է, որ ոստիկանության պարեկներ Կ. Գ.-ն և Մ. Ս.-ն Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանում ծառայություն իրականացնելու ընթացքում կանգնեցրել են Ճ. Չ.-ի վարած ավտոմեքենան և ստուգել կողային ապակիների լուսաթափանցելիությունն ու վարորդի սթափության աստիճանը: Արդյունքում պարզվել է, որ Ճ. Շ.-ն ավտոմեքենան վարել է ոչ սթափ վիճակում, իսկ ավտոմեքենայի կողային ապակիների լուսաթափանցելիության չափը խախտված է եղել: Այս հանգամանքը հայտնաբերելով` պարեկ Կ. Գ-.-ն կազմել է համապատասխան արձանագրություն և Ճ. Չ.-ին մեկ տարի ժամկետով զրկել տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից։
Հայտնաբերված վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ համապատասխան արձանագրություններ չկազմելու համար  Ճ. Չ.-ն մոտեցել է պարեկ Կ. Գ.-ին և քողարկված ձևով՝ իբրև շնորհակալության ձեռքսեղմամբ, նրան տվել 10.000 ՀՀ դրամ կաշառք: Նույն պահին կաշառք առաջարկելու կասկածանքով Ճ. Շ.-ն ձերբակալվել է և տեղափոխվել ոստիկանության բաժին:
Պարեկներին կաշառք առաջարկելու համար վարորդներ Ա. Ս.-ին,  Ա. Բ.-ին և Ճ. Չ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով:
Վերը նշված երեք քրեական վարույթներով նախաքննությունն ավարտվել է: Վարույթների նյութերը մեղադրական եզրակացություններով հանձնվել են հսկողություն իրականացնող դատախազին` դրանք հաստատելու և դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ:
«Արզնի կաթ կաթնամթերք»-ի թթվասերի արտադրությունը կասեցվել էԱվստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Ռուսաստանը մարտից կսկսի նոր անօդաչուների փորձնական թռիչքներըՏոկաևը կմասնակցի Խաղաղության խորհրդի առաջին նիստին Միացյալ ՆահանգներումԻրանն ու Ռուսաստանը սկսել են համատեղ ռազմածովային զորավարժություններըՈՒՂԻՂ․ «ՀայաՔվեն» ազդարարում է ընտրություններին մասնակցելու մասին․ ինչ է սպասվումԱրևագալի ժամերգությունը Միածնաէջ Մայր Տաճարում Վեհափառի հանդիսապետությամբ․ լուսանկարներՎենս. ԱՄՆ-ը կարող է ռազմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն Հայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվումԺնևում Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև ձեռք է բերվել փոխըմբռնում հիմնական սկզբունքների շուրջՍա ծաղր է. շարունակելու եմ պայքարը Ռուբենի ազատ արձակման համար․ Նուբար ԱֆեյանՀայտնի են ծանրամարտի Հայաստանի 2026 թ. առաջնության լավագույն մարզիկներըԶելենսկի. ԱՄՆ-ն մերժել է Կիևին Եվրոպայում Patriot հրթիռներ արտադրելու թույլտվություն տալըԱվստրիայում եմ՝ Եպիսկոպոսների ժողովի համար․ խառնաշփոթը չի կարող չեղարկել Աստծո պատրաստած նպատակակետըՎատիկանը չի մասնակցի Խաղաղության խորհրդի աշխատանքներին Ուիթկոֆը հայտարարել է Ժնևում Ուկրաինայի հարցով բանակցություններում էական առաջընթացի մասինՀայաստանն ու ՄԹ-ն շարունակում են խորացնել համագործակցությունը կիբեռպաշտպանության ոլորտումՄիրզոյանն ու Կուպմանը քննարկել են ՀՀ-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործում առկա դինամիկանAmnesty International-ը Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռը արդարադատության նկատմամբ ծաղր է որակել11.3 միլիոն դրամի վնաս․ «Ագարակ» մաքսակետի բաժնի պետը, տեղակալը և տեսուչը կկանգնեն դատարանի առաջՀայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին․ «Հրապարակ» 2025-ին ավելի քան 75 հազար գրանցում․ Պետռեգիստրի գործակալության հաշվետվությունը ներկայացվել է նախարարինՈսկու գինը նվազել էՆյու Յորքի եկեղեցում պայթյուն է որոտացել․ կան տուժածներՎենս. ԱՄՆ-ը թույլ չի տա Իրանին ձեռք բերել միջուկային զենքՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է միայն բեռնատարների համարՍպասվում են հաճելի հանդիպումներ, հնարավոր են նոր ծանոթություններ․ օրվա աստղագուշակ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆԱմենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Համայնքային ոստիկանների բացատրական աշխատանքի շնորհիվ կամավոր հանձնվել է մեծ քանակի զենք-զինամթերքԿոտայքի մարզում բախվել են «Hyundai Elantra»-ն ու «BMW»-ն. կա վիրավորԱյսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան«Ժողովուրդ». Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել«Հրապարակ». Իշխանությունները ընտրություններից 10 օր առաջ ցանկանում են մեծ շքերթ անցկացնելՔոչարյանի թիմից ովքեր ցուցակի առաջնային տեղերում կլինեն. «Հրապարակ»Ղալումյանների ստացած ձայներին կասկածում են․ «Հրապարակ»ՔՊ-ական պատգամավորներից շատերը խոր ընկճախտի մեջ են հայտնվել. «Հրապարակ»Ի՞նչ ձևաչափով է մեկնարկում Եպիսկոպոսաց ժողովը. «Իրավունք»Արամ Սարգսյանը՝ տրոյական ձիու կերպարում. նա կարծում է, որ իշխանությունը «քցում» է իրենց. «Հրապարակ»Չի բացառվում, որ Մանկավարժական համալսարանում պաշտոնավարող անձինք հայտնվեն իրավապահների տեսադաշտումԹարիք Ռահմանը ստանձնել է Բանգլադեշի վարչապետի պաշտոնը Բեյրութում տաքսու վարորդները փակել են փողոցները բենզինի գների բարձրացման պատճառով Ռազմական փորձագետների գնահատմամբ՝ Էստոնիայի էներգահամակարգը խոցելի է սահմանափակ հարվածների դեպքումԳագիկ Սուրենյանն ավետել է գարնան գալուստը Ժողովուրդը թույլ չի տա «հանձնել» Դոնբասը․ ԶելենսկիԻրանի գերագույն առաջնորդը արձագանքել է ԱՄՆ-ի սպառնալիքներին Վերջին տարիներին ամենաշահավետ ներդրումը եղել է ոսկինՄակրոնը առավոտյան վազքի է դուրս եկել Հնդկաստանում Ձմեռային ՕԽ․ Ադելիա Պետրոսյանի արդյունքը՝ կարճ ծրագրումՄենք չենք ձգտում միջուկային զենք ստեղծել. Իրանի նախագահ