Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են․ Արման Աբովյան Բաքվում դատում են ոչ միայն Ռուբենին, այլև ողջ հայ ժողովրդին․ Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունն՝ ընդդեմ սահմանադրական կարգի․ Սուրեն Սուրենյանց Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման Թրամփը հայտարարել է, որ կարող է լուծել Սաուդյան Արաբիայի և ԱՄԷ-ի միջև առկա տարաձայնությունները Վարդապետյանի հրամանով` դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ Spiegel. Ուկրաինացի զինվորականները մարտական ​​փորձը կկիսեն Բունդեսվերի զինվորների հետ ՊՆ նախկին պաշտոնատար անձին մեղադրանք է ներկայացվել խոշոր չափերի գույքի հափշտակության համար Էլեկտրաէներգիայի ընդհատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում․ հասցեներ ՆԳ նախարարն այցելել է ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն Դե՛, ձեզ տեսնեմ ջահել տղերք, մե՛կ էլ, մե՛կ էլ մի զարկ տվեք. Փետրվարի 16-ին իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանի մահվան տարին էր Երևանում 31-ամյա տղամարդը գողացել է ավտոմեքենայի հայելու 21 զույգ ապակիներ․ նա կալանավորվել է
Ստեղծվել է «ՀՀ քննչական կոմիտեի վետերանների խորհուրդ» հասարակական կազմակերպությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի գործունեության 10-րդ հոբելյանական տարվա ընթացքում հիմնադրվել է Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի վետերանների խորհուրդ հասարակական կազմակերպությունը, որն արդեն ստացել է պետական գրանցում։
Վետերանների խորհրդի ստեղծման նպատակն է համախմբել ՀՀ քննչական կոմիտեի նախկին աշխատակիցներին, հետամուտ լինել նրանց իրավունքների ու շահերի պաշտպանությանը և վերջիններիս փորձն ու գիտելիքներն ուղղել հանրօգուտ գործունեության։ Մասնավորապես՝ աջակցել կարիքավոր վետերաններին, զոհված,  մահացած վետերանների ընտանիքների անդամներին, համագործակցել ՀՀ քննչական կոմիտեի հետ երիտասարդ անձնակազմին մասնագիտական փորձի փոխանցման, քննչական գործունեությանը վերաբերող իրավաստեղծ աշխատանքներին խորհրդատվության տրամադրման հարցերում, ինչպես նաև աշխատանքներ տանել հասարակության իրավագիտակցության բարձրացման, իրավակարգի և օրինականության, հայրենասիրության ամրապնդմանը միտված նախաձեռնությունների ուղղությամբ։
ՀՀ քննչական կոմիտեի՝ 2024թ գործունեության ամփոփմանը նվիրված Կոլեգիայի նիստում ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիտի Քյարամյանը հանդիսավորությամբ նորաստեղծ «Վետերանների խորհրդի» նախագահ Յուրի Բադալյանին է փոխանցել կազմակերպության առաջին վկայականը։
Իր շնորհավորական խոսքում Արգիշտի Քյարամյանը պատմական և խորհրդանշական իրադարձություն է համարել ՀՀ ՔԿ վետերանների խորհրդի ստեղծումը հատկապես 2024թ-ին, երբ ՀՀ քննչական կոմիտեն նշում է իր ստեղծման 10-ամյակը և ընդգծել, որ կազմակերպության ստեղծումն ինքնին ոչ միայն համակարգի կայացման, այլ նաև ավագ սերնդի կուտակած ներուժն առավել նպատակային օգտագործելու կարողության դրսևորման կարևոր ցուցիչ է։ Այս կապակցությամբ ՀՀ ՔԿ նախագահը Վետերանների խորհրդին մաղթել է բեղմնավոր, նախաձեռնողական աշխատանք։
ՀՀ քննչական կոմիտեի վետերանների խորհուրդ ՀԿ նախագահ Յուրի Բադալյանը շնորհակալություն է հայտնել Կոմիտեին՝ այս գաղափարը կյանքի կոչելու և կազմակերպության ստեղծմանը նշանակալի աջակցություն ցուցաբելու համար և ներկայացրել Խորհրդի նպատակներն ու խնդիրները։