Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ) Ռոյթերս. Սթարմերը և Թրամփը քննարկել են Ժնևում կայացած բանակցությունները Թոշակառու մարդը տրանսպորտից պետք է օգտվի անվճար. Հրայր Կամենդատյան (տեսանյութ) Ռուսաստանը և Իրանն ապրիլի 1-ից կսկսեն Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային նախագծի իրականացումը Մենք չենք թողնելու, որ գյուղական դպրոցների լույսերը մարեն. Մենուա Սողոմոնյան Մենք մշտապես արդիականացնելու ենք մեր զինված ուժերը, ներդնելու ենք առաջադեմ ռազմական ծրագրեր (տեսանյութ) Մեծ շքերթ՝ ընտրություններից առաջ․ Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին (տեսանյութ) Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը «Հայաքվեն» կմասնակցի ընտրություններին. «Ժողովրդին արմատական այլընտրանք ենք առաջարկելու» (տեսանյութ) Սահմանադրական դատարանը քննության է ընդունել ՄԻՊ-ի դիմումը Պատմական խոսքեր, որոնք օր առաջ ցանկանում եմ լսել նաև Հայաստանի ու ՀՀ հաջորդ ղեկավարի մասին. Վահե Սարգսյան 5 մարզում սպասվում է քամու ուժգնացում
Հեմոդիալեզի պարագաներ մատակարարած ընկերության տնօրենը վերականգնել է 415 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարություններով գործերի քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերության նախկին տնօրեն Արա Մինասյանի կողմից կատարված առերևույթ չարաշահումներ կատարելուն օժանդակություն ցուցաբերած անձանց վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի ընթացքում իրականացված վարույթային և ապացուցողական մեծածավալ գործողությունների արդյունքում նոր փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Ա.Մ.-ն, տնօրինելով հիշյալ բժշկական կենտրոնի ֆինանսական միջոցները, նույն բժշկական կենտրոնի նախկին գլխավոր հաշվապահի, գնումները համակարգող անձի, հեմոդիալեզի պարագաներ մատակարարող ընկերության տնօրենի և ներկայացուցչի օժանդակությամբ, ընկերության օգտին գնման գործընթացներում հնարավոր մրցակիցների նկատմամբ խտրական պայմաններ կիրառելով, 2014-2018թթ. ընթացքում օգտագործելով ծառայողական դիրքը, հափշտակել է իրեն վստահված առանձնապես խոշոր չափերով՝ 415.663.470 ՀՀ դրամ գումարը:
Ձեռք բերված բավարար փաստերի հիման վրա որոշում է կայացվել հիշյալ արարքի կատարման առնչությամբ ևս Ա.Մ.-ի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու մասին։ Նրա նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 256-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (3 դրվագ՝), 457-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 46-457-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 277-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով:
Կատարված հանցագործության արդյունքում գումարները ստացած` հեմոդիալեզի պարագաները բարձր գներով մատակարարած ընկերության տնօրենի և օժանդակություն ցուցաբերած այլ անձանց նկատմամբ ևս հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում:
Հեմոդիալեզի պարագաներ մատակարարած ընկերության տնօրենն ընդունել է իր մեղավորությունը և ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպոզիտ հաշվին է մուտքագրել պետությանը պատճառված ամբողջ վնասը՝ 415.336.470 ՀՀ դրամ գումարը:
Նախաքննության ընթացքում քննիչի միջնորդության հիման վրա՝ հսկող դատախազի կողմից որոշում է կայացվել՝ հիշյալ ընկերության ներկայացուցչի նկատմամբ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 46-256-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով նախատեսված հանրային քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին:
Նշված ընկերության տնօրենի և բժշկական կենտրոնի նախկին գլխավոր հաշվապահի վերաբերյալ մասն անջատվել է առանձին քրեական վարույթ, որով նախաքննությունն ավարտվել է, և քրեական վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատախազին՝ մեղադրական եզրակացությունը հաստատելու և դատարան ուղարկելու համար: