Մենք կարծում ենք՝ այս ընտրությունները իշխանությունների լեզուն կարճացնելու է, եւ ոչ միայն լեզուն. Չալաբյան (տեսանյութ) Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ) Ռոյթերս. Սթարմերը և Թրամփը քննարկել են Ժնևում կայացած բանակցությունները Թոշակառու մարդը տրանսպորտից պետք է օգտվի անվճար. Հրայր Կամենդատյան (տեսանյութ) Ռուսաստանը և Իրանն ապրիլի 1-ից կսկսեն Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային նախագծի իրականացումը Մենք չենք թողնելու, որ գյուղական դպրոցների լույսերը մարեն. Մենուա Սողոմոնյան Մենք մշտապես արդիականացնելու ենք մեր զինված ուժերը, ներդնելու ենք առաջադեմ ռազմական ծրագրեր (տեսանյութ) Մեծ շքերթ՝ ընտրություններից առաջ․ Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին (տեսանյութ) Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը «Հայաքվեն» կմասնակցի ընտրություններին. «Ժողովրդին արմատական այլընտրանք ենք առաջարկելու» (տեսանյութ) Սահմանադրական դատարանը քննության է ընդունել ՄԻՊ-ի դիմումը Պատմական խոսքեր, որոնք օր առաջ ցանկանում եմ լսել նաև Հայաստանի ու ՀՀ հաջորդ ղեկավարի մասին. Վահե Սարգսյան
32-ամյա քաղաքացին փորձել է 16 փաթեթ թմրանյութը որպես լիմոնի աղ ներկայացնել
Երեկ՝ օգոստոսի 18-ին, ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 4-րդ գումարտակի պարեկները օպերատիվ տեղեկություններ են ստացել, որ Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայում հնարավոր է թմրանյութ լինի:
Shamshyan-ի հաղորդմամբ՝ Երևանի գնդի հրամանատար Անդրանիկ Իսախանյանի և ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի 4-րդ գումարտակի հրամանատար Արմեն Գասպարյանի գլխավորությամբ՝ նույն գումարտակի 2-րդ վաշտի պարեկներ Ռաֆիկ Պռազյանն ու Արմեն Բադալյանն օպերատիվ տեղեկություններով պարզում են, թե Երևանի որ հատվածում է գտնվում կասկածյալը՝ իր Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայով:
Տեղում որոշվում է իրականացնել օպերացիա, որը կրում է «Թմրանյութդ լիմոնի աղ չի դառնա» անունը:
Պարեկները Դավիթ Բեկի փողոցից ապօրինի թմրամիջոց պահելու և օգտագործելու կասկածանքով ձերբակալում և ոստիկանության Էրեբունու բաժին են տեղափոխում Երևանի բնակիչ 32-ամյա Սամվել Ա.-ին և Արագածոտնի մարզի բնակիչ 39-ամյա բնակիչ Տիգրան Ս.-ին: Արդեն Էրեբունու ոստիկանությունում Սամվել Ա.-ի մոտ հայտնաբերվում է 16 հատ սպիտակ փոշիանման զանգվածով փաթեթ՝ ընդհանուր 22.29 գրամ կշռով:
Դեպքի փաստով Ոստիկանության Էրեբունու բաժնում փաստաթղթեր են ձևակերպվել, որոնք փոխանցվել են Հայաստանի Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին, որտեղ դեպքի փաստով նախաձեռնվել է վարույթ:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Սամվել Ա.-ն հայտնել է, որ հայտնաբերված փաթեթներում լիմոնի աղ է, և այն իր օգտագործման համար է: