«Եթե Մելիքբեկյանն իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա»․ Արաս Օզբիլիս ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել Ղազախստանի գործընկերների հետ քննարկումներում անդրադարձ է կատարվել ռազմավարական հաղորդակցության ոլորտում համագործակցությանը Խոշոր ավտովթար է եղել Վեդիի կամրջի մոտ․ զոհ կա ԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել ֆրանսիական ընկերություններին (տեսանյութ) Ուկրաինայում ամփոփել են Սաուդյան Արաբիայի բանակցությունների տխուր արդյունքները (տեսանյութ) Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում (տեսանյութ) Մյանմայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիներ լինելու վերաբերյալ տվյալներ չկան Գերմանիայում խոսել են ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների հնարավոր չեղարկման մասին (տեսանյութ) Հայաստանի մարմնամարզության տղամարդկանց և կանանց առաջնությունների հաղթողները հայտնի են Եվրոպային Ուկրաինայի հարցով նոր ծրագիր են առաջարկել (տեսանյութ) Ուկրաինան պետք է ընտրի դառնալ Ռուսաստանի, թե ԱՄՆ-ի գաղութը. Independent (տեսանյութ)
8 հաշտություն, դատարանի 3 վճիռ. Գալյանը Սերբիայում ներկայացրել է ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման ՀՀ փորձը
Գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ Սրբուհի Գալյանը սեպտեմբերի 18-20-ը Սերբիայի Հանրապետությունում մասնակցում է Եվրոպայի խորհրդի հովանու ներքո ընթացող՝ «Քրեական բռնագանձման լրացուցիչ գործիքների ներդրում» թեմայով համաժողովին:
Գլխավոր դատախազի տեղակալը ելույթի ընթացքում ողջունել է միջոցառման մասնակիցներին, ընդգծել վերոնշյալ ոլորտում պետությունների միջև համագործակցության կարևորությունը, ներկայացրել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի քաղաքացիական կարգով բռնագանձման ոլորտում օրենսդրական կարգավորումները, ձևավորվող պրակտիկան և հայաստանյան փորձը:
Սրբուհի Գալյանն անդրադարձել է նաև Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության ձևավորումից ի վեր նախաձեռնված 537 ուսումնասիրություններին և նշել, որ 163 անձի վերաբերյալ դատարան է ներկայացվել հայցի ապահովում կիրառելու 192 միջնորդություն: «Դատարան ենք ներկայացրել 110 հայցադիմում, որոնցով պահանջում ենք հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել ապօրինի ծագում ունեցող շուրջ 1205 անշարժ և 230 շարժական գույք, ինչպես նաև շուրջ 320 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն, որոնց ընդհանուր արժեքը կազմում է շուրջ 566 մլրդ դրամ»,- նշել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն ու հավելել, որ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վարույթի շրջանակում Գլխավոր դատախազությունը կնքել է հաշտության 8 համաձայնություն, որոնցով Հայաստանի Հանրապետության սեփականությանն է փոխանցվել 7 անշարժ և 1 շարժական գույք՝ ընդհանուր շուրջ 4 մլրդ 100 մլն դրամ արժեքով, ինչպես նաև շուրջ 937 մլն դրամ:
Սրբուհի Գալյանի խոսքով՝ 2024 թվականին Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից կայացված 3 վճիռների համաձայն՝ հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձվելու է 5 անշարժ և 2 շարժական գույք, 2 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն՝ ընդհանուր շուրջ 1 մլրդ 123 մլն դրամ շուկայական արժեքով, ինչպես նաև շուրջ 1 մլրդ 800 մլն դրամ:
Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին«Եթե Մելիքբեկյանն իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա»․ Արաս Օզբիլիս ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել Ղազախստանի գործընկերների հետ քննարկումներում անդրադարձ է կատարվել ռազմավարական հաղորդակցության ոլորտում համագործակցությանը Ուկրաինան ինքնուրույն պետություն չէ․ Ազարով (տեսանյութ)Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջԽոշոր ավտովթար է եղել Վեդիի կամրջի մոտ․ զոհ կա ԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել ֆրանսիական ընկերություններին (տեսանյութ) Ուկրաինայում ամփոփել են Սաուդյան Արաբիայի բանակցությունների տխուր արդյունքները (տեսանյութ)Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում (տեսանյութ)Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետը Եվրոպային կոչ է արել «դադարել լինել մակաբույծ»Մյանմայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիներ լինելու վերաբերյալ տվյալներ չկան Գերմանիայում խոսել են ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների հնարավոր չեղարկման մասին (տեսանյութ)Հայաստանի մարմնամարզության տղամարդկանց և կանանց առաջնությունների հաղթողները հայտնի են Եվրոպային Ուկրաինայի հարցով նոր ծրագիր են առաջարկել (տեսանյութ)Ուկրաինան պետք է ընտրի դառնալ Ռուսաստանի, թե ԱՄՆ-ի գաղութը. Independent (տեսանյութ)ԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել ֆրանսիական ընկերություններինԱՄՆ-ն հսկայական դրամական պարգև է խոստացել «Հեզբոլլահ»-ի մասին տեղեկատվության համար (տեսանյութ)ԶՈՒ ԳՇ պետը հանդիպել է 25-օրյա վարժական հավաքների մասնակցած պահեստազորայինների հետ Կրթվելը նորաձև է․ հանդիպում Քասախում (տեսանյութ) Ուկրաինան ինքնուրույն պետություն չէ․ ԱզարովՊետդուման մատնանշել է Զելենսկու պլանը, որը թաքնված է Սև ծովի հացահատիկի գործարքի հետևում (տեսանյութ)Ռուսաստանում խորոված պատրաստելու համար կարող են տուգանելԱդրբեջանը բաց տեքստով ասում է` մեզ խաղաղություն պետք չի, Հայաստանի ղեկավարությունը չի հասկանում. Հարությունյան (տեսանյութ)Ուկրաինայում ամփոփել են Սաուդյան Արաբիայի բանակցությունների տխուր արդյունքներըԳո՞հ լինեմ, որ այսօրվա իշխանությունները ցեղասպանության փաստը դրել են կասկածի տակ. Անաիս Սարդարյան (տեսանյութ)Այս իշխանությունները փորձում են Արցախի թեման մեկընդմիշտ փակել. Արտակ Բեգլարյան (տեսանյութ)ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը մեկուսացել է ՔՊ-ական գործընկերներից (տեսանյութ)Գերմանիայում խոսել են ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների հնարավոր չեղարկման մասինՔՊ-ն ձեզ դրդում է հանցագործության․ Արման ԹաթոյանՄատենադարանի հարակից թեք լանջին տեղի է ունեցել քարաթափումԿա՛մ Իրանի հետ կնստենք և կբանակցենք, կա՛մ այդ երկրի հետ վատ բաներ տեղի կունենա. Թրամփ (տեսանյութ)Սպան պատմել է` ինչպես են Կուրսկի շրջանից փախչող ուկրաինացի զինվորները ծպտվումԵս Ղարաբաղ կանչելով կմահանամ. պարոն Փաշինյան մեղկը եկ լի (տեսանյութ)Եվրոպային Ուկրաինայի հարցով նոր ծրագիր են առաջարկելՄյանմայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 1002-ի, տուժել է 2376 մարդ (տեսանյութ)Նիկոլին հավատացի, բայց նա մարդ չի. պետք է հեռանա, նրա մեջ հայություն չկա. արցախցի (տեսանյութ)Ֆրանսիայի իշխանությունները «սառեցրել են» Rusagro-ի հիմնադրի վիլլանՓաստորեն հայ գերիների վերադարձի համար իշխանությունը ոչինչ չի անում (տեսանյութ)Ուկրաինան պետք է ընտրի լինել ԱՄՆ-ի, թե Ռուսաստանի գաղութը. IndependentԿնոջը ԱՄՆ-ից կարտաքսեն գորտի սաղմ ներկրելու համարԱռանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև, ամպրոպ. եղանակը ՀայաստանումՖրանսիայում խոսել են Ուկրաինայի ԶՈւ-ի վախի մասին (տեսանյութ)Ուկրաինա է վերադարձվել 909 զոհվածզինծառայողի մարմին (տեսանյութ)Նեղվում եմ, խփում են կրծքիս, ես գոհ եմ, իրենք են դժգոհ. Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա ԳասպարյանՌուսաստանում բացահայտել են՝ ինչ վերաբերմունք ունի ԱՄՆ-ը Թայվանի իրավիճակի ռազմական լուծմանըԻրանը չի ենթարկվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքներին․ ԻՀՊԿ-ի փոխծովակալ (տեսանյութ)ՈՒՂԻՂ. Ազատության հրապարակում արցախցիները իրենց պահանջն են ներկայացնում իշխանությանըՌուսաստանը կործանիչների նոր խմբաքանակ է ստացելՈւկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմաթիրախային» հարձակման են սպասում