Վահագն Խաչատուրյանին պարգևատրել են Հունաստանում (տեսանյութ) 14 ժամ ջուր չի լինի Զախարովան արձագանքել է Փաշինյանին (տեսանյութ) Կոտայքի մարզում 29-ամյա վարորդը մխրճվել է երկաթե արգելապատնեշների մեջ․ կա 3 վիրավոր Ծափաթաղում սպանված 3-ամյա Տիգրանի քրոջն ու եղբայրներին հանձնել են մոր խնամքին ԵՄ դիտորդները շարունակում են աշխատանքը հայ–ադրբեջանական սահմանին «Ափռ-ցփռ» խոսացողի բերանը պետք էր փակել». Մարգարիտ Եսայան (տեսանյութ) ՆԳՆ–ն մանրամասներ է հայտնել Աջափնյակի կրակոցներից․ պարզվել է դեպքի մասնակից անձանց ողջ շրջանակը Մեքենայից գողացել են 1 մլն 180 հազար դրամ․ երիտասարդի մոտ հայտնաբերվել է մարիխուանա (տեսանյութ) Ոչ մի ծանոթ երեխա չկար, 20-21 տարեկան տղաներ էին. կրակոցների ականատես Խաղաղությո՞ւն, թե լայնամասշտաբ էսկալացիա. Սերժ Սարգսյանը կարող է մեկնել ՀՀ-ից․ արգելքը վերացվել է (տեսանյութ) Եվրոպա, ԱՄՆ, Ռուսաստան ու Մերձավոր Արևելք՝ նոր բախումների շեմին (տեսանյութ)
«Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)
Այսօր՝ փետրվարի 18-ին, Երևանում՝ ՄԱԿ-ի Հայաստանի ներկայացուցչություն գրասենյակի մոտ, անցկացվեց խորհրդանշական  ակցիա` «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին», որի ընթացքում  «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության ղեկավար Սուրեն Սուրենյանցը ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչներին փոխանցեց բողոքի նամակ՝ Ադրբեջանի վարած քաղաքականության վերաբերյալ։
Սուրենյանցի խոսքով՝ պաշտոնական հայտարարություններին հակառակ, հայ-ադրբեջանական հակամարտությունը չի կարելի համարել ավարտված։ Նա նշեց, որ Ադրբեջանը շարունակում է խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը կապել նոր նախապայմանների հետ, պահում է Հայաստանի ինքնիշխան տարածքների մի հատվածը, առաջ է մղում «Արևմտյան Ադրբեջանի» օրակարգը, իսկ Բաքվում պահվող հայ ռազմագերիների նկատմամբ կայացվում են խիստ դատավճիռներ։
Սուրենյանցը նաև կոչ արեց հանրությանը համախմբվել «Ոչ արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ․
«Ես այսօր հայտարարում եմ՝ ՀՀ քաղաքացիները պետք է համախմբվեն «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ, քանի որ մեծ մտահոգություն ունեմ՝ Արցախի կորստից հետո մեզ սպասվում է այդ տեսլականը։ Այսօր նամակներ ենք հանձնում ՄԱԿ-ի գրասենյակ, ակնկալիքները մեծ չեն, բայց ստիպված ենք սա անում, քանի որ չունենք ինքնաբավ իշխանություն, որ պաշտպանի մեր շահերը»,-ասաց Սուրենյանցը։
Նրա խոսքով՝ Արևմտյան Ադրբեջանի օրակարգը ժողովրդագրական էքսպանսիայի դրսևորում է։
Պահեստազորի գնդապետ, ռազմաքաղաքական վերլուծաբան Հայկ Նահապետյանը ևս, խոսելով «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» նախաձեռնության օրակարգի մասին, նշում է՝ պետք է հանրության հստակ ներկայացնել՝ Ադրբեջանի պատկերացրած  «խաղաղությունը» իրականում նշանակում է Հայաստանի միակողմանի զիջումներ և կապիտուլյացիա։
« Ադրբեջանի պատկերացմամբ՝ Հայաստանը չպետք է ունենք Զինված ուժեր, առնվազն մի քանի տասնյակ հազար հայ պետք  է դատվեն Բաքվի դատարանում, Հայաստանը պետք է տա փոխհատուցում իրենց, 1մլն ադրբեջանցի պետք էվերադառնա Հայաստան, հայ-իրանական սահմանը պետք է հսկվի թուրք-ադրբեջանական ուժերի կողմից։ Ժողովուրդը, իհարկե, դեմ է այս ամենին, բայց իշխանությունը չի ներկայացնում ժողովրդի կամքը, նրանք կցորդն են Ադրբեջանի իշխանությունների և դանդաղ կատարում են այն, ինչ Ալիևն է  ուզում»,-ասաց Նահապետյանը։
Ակցիայի մասնակիցները հայտարարեցին, որ իրենց նպատակը միջազգային կառույցների ուշադրությունը հրավիրելն է ստեղծված իրավիճակի վրա և հասնել արժանապատիվ ու կայուն խաղաղության։
Մանրամասները՝ տեսանյութում։
Վահագն Խաչատուրյանին պարգևատրել են Հունաստանում (տեսանյութ)ՆԱՏՕ-ն սկսել է այս տարվա ամենախոշոր զորավարժությունները առանց ԱՄՆ-ի մասնակցությանՌուս պատգամավորն անդրադարձել է Պուտին–Զելենսկի հնարավոր հանդիպմանը14 ժամ ջուր չի լինիՌուսաստանում սկսել են կրճատել նավթային հորատումըԶախարովան արձագանքել է Փաշինյանին (տեսանյութ) Ռուսաստանը մեղադրում է Ուկրաինային բանակցություններից առաջ քաղաքացիական բնակիչների դեմ ահաբեկչական գործողությունների մեջ«Վերջ, ահա և ամեն ինչ». ՄեդվեդևԿոտայքի մարզում 29-ամյա վարորդը մխրճվել է երկաթե արգելապատնեշների մեջ․ կա 3 վիրավոր Զելենսկու ևս մեկ մտերիմ լքել է ՈւկրաինանԱՄՆ-ն սկսում է կորցնել համբերությունը Ուկրաինայի հարցում․ ԶԼՄՌուսաստանն ու Իրանը համատեղ կաշխատեն նոր միջուկային կայանների վրաԱնի Սամսոնյանը հետապնդման և հարձակման է ենթարկվել․ «Այսօր այդ անձը ներխուժել է իմ աշխատավայր»Ծափաթաղում սպանված 3-ամյա Տիգրանի քրոջն ու եղբայրներին հանձնել են մոր խնամքին ԱՄՆ-ը հայտնել է Չինաստանի ենթադրյալ միջուկային փորձարկման նոր մանրամասներԵՄ դիտորդները շարունակում են աշխատանքը հայ–ադրբեջանական սահմանինԶախարովան արձագանքել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հայտարարությանը Ռուսաստանի մասին«Ափռ-ցփռ» խոսացողի բերանը պետք էր փակել». Մարգարիտ Եսայան (տեսանյութ) ՆԳՆ–ն մանրամասներ է հայտնել Աջափնյակի կրակոցներից․ պարզվել է դեպքի մասնակից անձանց ողջ շրջանակըՖրանսիայի Լուար գետում տղամարդ է անհետացելՄեքենայից գողացել են 1 մլն 180 հազար դրամ․ երիտասարդի մոտ հայտնաբերվել է մարիխուանա (տեսանյութ) Ոչ մի ծանոթ երեխա չկար, 20-21 տարեկան տղաներ էին. կրակոցների ականատես Ուղևորատար ինքնաթիռը հրաժարվել է վթարային վայրէջքից Ռուսաստանում և վերադարձել ՃապոնիաԶելենսկին բացահայտել է՝ ինչ է իրեն ասել Ուիթկովը Ռուսաստանի հետ բանակցություններից առաջԱՄՆ-ում մեղադրանք են ներկայացրել ռուսական դրոշով նավի կապիտանինԱՄՆ-ը կարող է շաբաթներ տևող ռազմական գործողություն սկսել Իրանի դեմԽաղաղությո՞ւն, թե լայնամասշտաբ էսկալացիա. Սերժ Սարգսյանը կարող է մեկնել ՀՀ-ից․ արգելքը վերացվել է (տեսանյութ) Ռուսաստանում առաջարկել են բարձրացնել հարկերը հարուստ քաղաքացիների համարԼուսանկարում պատկերված անձը որոնվում է․ ՆԳՆ ԱՄՆ-ում գնահատել են Գրենլանդիա ռազմական ներխուժման հնարավորությունըԱՄՆ Կոնգրեսի շենքի մոտ լիցքավորված որսորդական հրացանով տղամարդ է ձերբակալվելՓարիզում ռումբի ահազանգից հետո տարհանվել է «France Unbowed» կուսակցության գրասենյակը Ումա Թուրմանը դստեր հարսանիքին ներկայացել է հարյուր հազարավոր ռուբլի արժողությամբ զգեստովԵվրոպա, ԱՄՆ, Ռուսաստան ու Մերձավոր Արևելք՝ նոր բախումների շեմին (տեսանյութ) Հայտնի է Երևանում կրակոցներից սպանվածի ինքնությունը. ով է նա Մեծ Բրիտանիայում հայտարարել են՝ Ուկրաինան հակված է զիջումների գնալ բանակցություններումԿուբայի ԱԳ նախարարը ԱՄՆ-ին մեղադրել է միջազգային իրավունքի խախտման մեջԶԼՄ-ների տվյալներով՝ Զելենսկու գրասենյակը փորձել է համոզել Զալուժնիին չհրապարակել քննադատական հարցազրույցըԱդրբեջանցիները շրջում են Երևանում և մարզերում՝ հրապարակելով տեսանյութեր Համացանցում տարածվել է Երևանում հնչած կրակոցների տեսանյութը Հայտնի է դարձել Սեդոկովայի թիմի արձագանքը նրա դեմ ներկայացված հայցինԱՄՆ-ում Թրամփին անվանել են Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների «գլխավոր խոչընդոտը»1 զոհ, 10 վիրավոր․ Ինչ է հայտնի Երևանում հնչած կրակոցների դեպքիցՆոր ռուսական ինքնաթիռը կփորձարկեն ծայրահեղ սառնամանիքներումԸնձառյուծը և առյուծը նույն օրվա մեջ հարձակվել են մարդկանց վրա«Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)Մակրոնը ՆԱՏՕ-ն համեմատել է «սպինալ գորտի» հետՈւկրաինան Արևմուտքի համար միայն ռազմաբազա է. ՄեդվեդչուկՆոր մանրամասներ՝ Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցներից. կա զոհ, երեքի վիճակը ծայրահեղ ծանր էՊենտագոնը ծրագրում է օգտագործել կոմերցիոն արբանյակներ տիեզերական վերահսկողության համար