Պետական քաղաքականության հիմքում մարդու բարեկեցությունն ու երկրի անվտանգությունն են. Խաչատուրյան
Հունաստան կատարած պետական այցի շրջանակում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է տեղի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում նախագահը ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետությունում ընթացող ներքաղաքական և հասարակական կյանքի վերջին զարգացումները՝ անդրադառնալով կառավարության կողմից իրականացվող համակարգային բարեփոխումներին։ Մասնավորապես, ընդգծվել են պաշտպանական կարողությունների ամրապնդման, առողջապահական համակարգի արդյունավետության բարձրացման, կրթության որակի և մատչելիության ապահովման, ինչպես նաև սոցիալական պաշտպանության մեխանիզմների կատարելագործման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը։
Նախագահ Խաչատուրյանը նշել է, որ պետական քաղաքականության հիմքում մարդու բարեկեցությունն ու երկրի անվտանգությունն են։ Նրա խոսքով՝ իրականացվող ծրագրերն ու նախաձեռնությունները միտված են երկարաժամկետ և կայուն արդյունքների ապահովմանը, պետական ինստիտուտների հզորացմանը և հասարակության համախմբմանը։
Հանդիպման ընթացքում նախագահը պատասխանել է համայնքի ներկայացուցիչների հարցերին, որոնք վերաբերում էին Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններին, տարածաշրջանային զարգացումներին, ինչպես նաև հայրենիք-Սփյուռք կապերի առավել սերտացմանը։
Կարևորվել է համատեղ նախաձեռնությունների իրականացումը՝ ուղղված տնտեսական, կրթական և մշակութային համագործակցության ընդլայնմանը։
Վահան Հովհաննիսյանի 70-ամյակին նվիրված հուշ-երեկոն՝ լուսանկարներով Հայաստան այցելած ադրբեջանցիները լքել են երկիրը «Բագրատաշեն» անցման կետով․ ԱԱԾՆիկո՛լ, UNESCO–ն ո՞ւր է․ Աշոտյան (տեսանյութ)Պարզվել է Աջափնյակում մեկ անձի սպանություն, ինչպես նաև 7 անձանց նկատմամբ սպանության փորձ կատարած անձի ինքնությունը Վեհափառը և ՀՅԴ ղեկավար կազմը քննարկել են իշխանության կողմից իրականացվող հակաեկեղեցական գործողություններըԵրևանում վթար է եղել․ մոպեդավարը հիվանդանոցում է Նիկոլ Փաշինյանի ընտրազանգվածն անցնում է Վարդան Ղուկասյանի կողմը․ նախընտրական դիտարկումներ (տեսանյութ)Տարեվերջին պարտքի գումարն արդեն իսկ ճշգրտվել է․ ՏԿԵՆՄիջազգային մեծ վերադասավորում․ միջուկային գործարքներ, վերջնագրեր և փակվող դռներ (տեսանյութ) Պետական քաղաքականության հիմքում մարդու բարեկեցությունն ու երկրի անվտանգությունն են. Խաչատուրյան ԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել Թրամփի գլոբալ մաքսատուրքերըՊետք է կանխել Փաշինյանի 3-րդ անգամ ընտրվելը, ինչպես եղավ Սերժ Սարգսյանի պարագայում. Անի Սամսոնյան (տեսանյութ) Բյուրավանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում կատարվել է Հանգստյան ժամերգություն և հոգևոր խորհրդածությունՄահացել է Ճամբարակի առողջության կենտրոնի տնօրեն, վիրաբույժ Արմենակ ՄելքումյանըԱրցախյան շարժումը շարունակվում է. Արտակ Բեգլարյան Մարտի սկզբին ջերմաստիճանը նորմայից ցածր կլինի․ հարկ է խուսափել ծառերի վաղ էտումիցՀՀ ՀՆԱ-ն նախորդ տարվա համեմատ աճել է 7,2%-ով․ Պապոյան 2018-ից առ այսօր ՆԳՆ բյուջեն աճել է 3.3 անգամ, իսկ սպանության փորձերը՝ 3.6 անգամ․ ՎարդանյանԼույս աշխարհ է եկել ընտանիքի 11-րդ բալիկը Ինչ գործի շրջանակներում են Երևանում լայնածավալ խուզարկություններ իրականացվումԱվտովթարից ՊՆ զինծառայող է մահացել․ ավտոմեքենաներ են այրվել․ քրեական նորություններ (տեսանյութ) Այս պահին Երևանում խոշորամասշտաբ խուզարկություններ են իրականացվում ԱՄՆ դեսպանատունը կարևոր հայտարարություն է տարածել Արդարադատության ակադեմիայի կառավարման խորհուրդը նոր դատավորներ ունի Տեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստըՍահմանափակ հարված կհասցնենք Իրանին, եթե կողմերը համաձայնության չգան միջուկային գործարքի շուրջ․ ԹրամփԲողոքարկման հնարավորություն չտրվեց․ ավտոտնակները քանդվել են առանց նախազգուշացման (տեսանյութ) Ուկրաինան կստանա եվրոպական կայանների չշահագործվող սարքավորումներԹուրքիայի անվտանգությունն ապահովելու համար կձեռնարկենք նաև անդրսահմանային քայլեր. Էրդողան Զելենսկին պատրաստ է փոխզիջման․ Հայցադիմում՝ ընդդեմ Օսիպյանի (տեսանյութ) Իրանի միջուկային ծրագրի հարցը ռազմական ճանապարհով չի լուծվի․ ԱրաղչիԱրցախյան շարժումը՝ 38 տարի անց․ վերադա՞րձ, թե՞ պատմության ջնջում. Ալեքսանդր Մանասյան (տեսանյութ) Փաշինյանն ԱՄՆ–ից վերադարձել էՌուսաստանը չի դիտարկում Շվեյցարիան որպես Ուկրաինայի շուրջ բանակցությունների իդեալական վայրՄեզ ասում էին թուրք, մեր երեխեքին ամենավերջին բառերն էին ասում, ի՞նչ էինք արել իրենց․Հասմիկ Հակոբյան (տեսանյութ) Վանաձորում բախվել են «Skoda»-ն և «Opel»-ը․ կա վիրավոր Պետական քաղաքականության հիմքում մարդու բարեկեցությունն ու երկրի անվտանգությունն են. Խաչատուրյան Ամերիկյան միջուկային զենքերը կարող են տեղակայվել Լեհաստանում․ վերլուծաբան Մհեր Գրիգորյանը և Դանիար Իմանալիևը անդրադարձել են մակրոտնտեսական ցուցանիշներին ՀՀԿ Գործադիր մարմնի նիստ է տեղի ունեցել․ ինչ որոշում է կայացվելԱննա Հակոբյանը Տեխասում հանդիպել է վանականների հետ (տեսանյութ)Եվրոպական համատեղ ծրագիր՝ ինքնավար ռազմական անօդաչուների զարգացման համար Ուկրաինայում կանխատեսել են՝ Զելենսկու՝ եռամյա հակամարտության պլանը շուտով կձախողվիԱրթուր Դավթյանը ծնկի վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Աշխարհի գավաթին Sagrada Familia. «Սուրբ ընտանիքի տաճարը» (տեսանյութ) Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու համար․ Արցախի ԱԺ Ուկրաինան թույլատրել է պատերազմի ընթացքում առաջին ռազմական արտահանումներըՀայաստանը կարող է մասնակցել գազային միջանցքին. Բայրաքթար Անհուսալի վարկերի աջակցության ծրագրի շրջանակում դիմումների ընդունման գործընթացը շարունակվում է«Խաղաղության խորհրդի» ավարտին Ադրբեջանի նախագահի անվտանգության աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել ցուցարարներին