Թաիլանդում կենդանաբանական այգում մի քանի շաբաթվա ընթացքում անկել է ավելի քան 70 վագր Քասախում այրվել է գազալցակայանի սպասասրահը և կից սենյակը Իրանում բողոքի ցույցերի ժամանակ զոհվել է 3117 մարդ Ամփոփվել են Սյունիքի մարզի դատախազության 2025 թվականի աշխատանքները Փետրվարի 22-ին և 23-ին եղանակային վտանգի դեղին մակարդակ է հայտարարված Մոսկվայում «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» նախաձեռնության նպատակն է կանխարգելել վաղվա հնարավոր սպառնալիքները (տեսանյութ) Քաղաքական սրացումներ ողջ աշխարհում. զինված ուժեր, պատժամիջոցներ և ընտրություններ (տեսանյութ) Տեխնիկապես նրանք տարբեր են, սակայն հոգեբանական առումով շատ նման են. Դիբալան՝ Մեսսիի և Ռոնալդուի մասի Հրդեհի ահազանգ գազալցակայաններից մեկում․ հրդեհը մեկուսացվել է Երբ ժողովուրդը միաբանվում է Տիրոջ առաջ, հույսն ու հավատը առավել են զորանում․ Տեր Վրթանես ԱՄՆ-ը քննարկում է Խամենեիի սպանության հնարավորությունը.Դատապարտելի է ԲԴԽ հայտարարությունը (տեսանյութ) Ֆինանսական գրագիտություն փոքր տարիքից․ Ամերիաբանկի նոր նախաձեռնությունը (տեսանյութ)
«Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» նախաձեռնության նպատակն է կանխարգելել վաղվա հնարավոր սպառնալիքները (տեսանյութ)
«Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» նախաձեռնության հիմնական նպատակն է դիմել Միավորված ազգերի կազմակերպությանը, մասնավորապես՝ Անվտանգության խորհրդի մշտական հինգ և ոչ մշտական տասը անդամ պետություններին։ Խնդիրը վերաբերում է Ադրբեջանի նախագահի վերջին հայտարարություններին, որոնք հնչել են ինչպես Մյունխենի անվտանգության խորհրդաժողովի 62-րդ նստաշրջանի ընթացքում, այնպես էլ «Ֆրանս Պրես» գործակալությանը տված հարցազրույցում։
Euromedia24-ի հետ զրույցում հայտարարել է պահեստազորի գնդապետ, ռազմաքաղաքական վերլուծաբան Հայկ Նահապետյանը։
Զրուցակիցը մտահոգություն է հայտնում, որ Ալիևի կողմից անընդհատ առաջ քաշվող «Արևմտյան Ադրբեջան» գաղափարախոսությունը վերածվում է պետական քաղաքականության․
«Հատկանշական է, որ «Արևմտյան Ադրբեջան» գաղափարախոսությունը ներկայացվում է իբր հասարակական նախաձեռնության տեսքով, սակայն գործնականում այն ամբողջությամբ հովանավորվում և ֆինանսավորվում է պետության կողմից։ Օգտագործվում են պետական քարոզչական հարթակները, Ազգային ժողովում ձևավորվել է համապատասխան խումբ, իսկ Ադրբեջանի պետությունն ինքն է հանդես գալիս որպես այդ գաղափարի կրող և իրագործող՝ ստեղծելով անհրաժեշտ գործիքակազմը։
Այս պայմաններում մարտահրավերը Հայաստանի համար խիստ առարկայական է և պահանջում է համարժեք արձագանք՝ ինչպես իշխանությունների, այնպես էլ ընդդիմության ու փորձագիտական շրջանակների կողմից»,-նշում է Նահապետյանը՝ ընդգծելով, որ  մինչ այժմ Ադրբեջանի նախագահի հայտարարություններին պաշտոնական հստակ հակադարձում չի եղել
Հայկ Նահապետյանը շեշտում է՝  «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին»  նախաձեռնության նպատակը քաղաքական պայքար մղելը չէ, այլ կանխարգելել վաղվա հնարավոր սպառնալիքները։
«Այն  միտված է իրազեկելու հանրությանը, ձևավորելու լայն քննարկում և, անհրաժեշտության դեպքում, իշխանությունների վրա գործադրելու օրինական ճնշում՝ պետական շահերի պաշտպանության նպատակով»,-հավելեց Նահապետյանը ։
Զելենսկին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է Ժնևի բանակցությունների արդյունքներըԹաիլանդում կենդանաբանական այգում մի քանի շաբաթվա ընթացքում անկել է ավելի քան 70 վագրԿուլեբան պատմել է՝ ինչպես էր Բայդենը «հրաժեշտ տալիս» իրեն և Ուկրաինային СВО-ից երկու օր առաջՃապոնացի գիտնականները հրաժարվել են Դաունի համախտանիշի հետ կապված քրոմոսոմի հեռացման մեթոդիցՔասախում այրվել է գազալցակայանի սպասասրահը և կից սենյակըՊակիստանում մահապարտի հարձակման հետևանքով զոհվել են երկու զինվոր, այդ թվում՝ փոխգնդապետԶախարովան սպառնացել է պատասխան քայլերով՝ Հարավային Կորեայի հնարավոր մասնակցության դեպքում Ուկրաինայի մատակարարումներինՌուսական ապահովագրողներին արգելվել է ուղիղ համագործակցել հնդկական կլինիկաների հետNYT: ԱՄՆ-ը կարող է խրվել երկարատև պատերազմի մեջ՝ Իրանի դեմ հարվածների դեպքումԷփշտեյնի ստվերը հասավ նաև «Ֆերգիին»․ Արքայազն Էնդրյուի նախկին կինը հայտնվել է սկանդալի կենտրոնումԹուրքիայում ԵՄ-ի քաղաքականությունը Ռուսաստանի նկատմամբ անվանել են «ինֆանտիլ»Կալլասը փորձում է անել այն, ինչ չի հաջողվել Նապոլեոնին և Հիտլերին. ՕրբանՖինլանդացի քաղաքական գործիչը կոչ է արել Կիևին շտապ խաղաղություն կնքել Մոսկվայի հետԻրանում բողոքի ցույցերի ժամանակ զոհվել է 3117 մարդԶելենսկին նոր պատժամիջոցներ է սահմանել Ռուսաստանի դեմՌուսական զորամիավորման հրամանատարը պարզաբանել է՝ ինչու СВО-ի գոտում Telegram չեն օգտագործումԱմփոփվել են Սյունիքի մարզի դատախազության 2025 թվականի աշխատանքներըՓետրվարի 22-ին և 23-ին եղանակային վտանգի դեղին մակարդակ է հայտարարված Մոսկվայում Մի-8 ուղղաթիռը Յամալում կատարել է կոշտ վայրէջքՊետդումայում ներկայացրել են Ռուսաստանի դիրքորոշումը հատուկ ռազմական գործողության նպատակների վերաբերյալ«Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» նախաձեռնության նպատակն է կանխարգելել վաղվա հնարավոր սպառնալիքները (տեսանյութ)«Խնդիր չէր լինի», եթե Իսրայելը ընդլայնվեր Մերձավոր Արևելքում. ԱՄՆ դեսպանՌուսաստանի ՊՆ-ն հայտարարել է Դոնեցկի մարզի Կարպովկայի վերահսկողության մասին«Եվրոպան պետք է փոխվի»․ Գերմանացի նախկին պատգամավորն առաջարկում է նոր միություն՝ Ռուսաստանի հետ գործընկերությամբՀերոս հրամանատարը պատմել է՝ ինչպես է Կիևի մերձակայքում ապահովել 150 զինծառայողի նահանջըՄարտի 1-ից կբարձրացվեն 80 տարին լրացած քաղաքացիների կենսաթոշակները. ՌԴՌոսատոմի ղեկավարը հայտարարել է Էներգոդարում իրավիճակի վատթարացման մասին Քաղաքական սրացումներ ողջ աշխարհում. զինված ուժեր, պատժամիջոցներ և ընտրություններ (տեսանյութ)HR-փորձագետը նշել է ռեզյումե ուղարկելու ամենավատ ժամանակըՏեխնիկապես նրանք տարբեր են, սակայն հոգեբանական առումով շատ նման են. Դիբալան՝ Մեսսիի և Ռոնալդուի մասիՀրդեհի ահազանգ գազալցակայաններից մեկում․ հրդեհը մեկուսացվել էՄերկ տղամարդը փախուստի է դիմել շտապօգնության մեքենայով՝ հիվանդը ներսումԴանիայում արձանագրվել է կետերի զանգվածային ափնետում․ պատճառը մնում է անհայտԵրբ ժողովուրդը միաբանվում է Տիրոջ առաջ, հույսն ու հավատը առավել են զորանում․ Տեր ՎրթանեսԲայկալում սուզված մեքենայից դուրս են բերվել ութ զոհերի մարմինները ԱՄՆ-ը քննարկում է Խամենեիի սպանության հնարավորությունը.Դատապարտելի է ԲԴԽ հայտարարությունը (տեսանյութ)Ֆիցոն Զելենսկու գործողությունները անվանել է «չարամիտ» Ֆինանսական գրագիտություն փոքր տարիքից․ Ամերիաբանկի նոր նախաձեռնությունը (տեսանյութ)CNN․ ԱՄՆ հետախուզությունը հայտարարել է Չինաստանում նոր սերնդի միջուկային զենքի ստեղծման մասինՕրբանը դիմել է Թրամփին Ուկրաինայի հարցով՝ կոչ անելով «շարունակել նույն ոգով»Պետությանն է վերադարձվել շուրջ 5 հա մակերեսով 10 անշարժ գույք, շուրջ 103 միլիոն դրամ. ամփոփվել են Սյունիքի մարզի դատախազության 2025 թվականի աշխատանքներըԼիբանանի նախագահը դատապարտել է Իսրայելի հարձակումներըՌազմական փորձագետը Կարպովկայի վերահսկողությունը կապել է Դոնբասի լիակատար գրավման նախապատրաստության հետMash․ Պոլինա Գագարինան կուտակել է 10 մլն ռուբլու հարկային պարտքՌուսաստանը սպառնում է պատասխան քայլերով, եթե Հարավային Կորեան միանա PURL ծրագրինՎազգեն Սաղաթելյանի կալանքը 3 ամսով երկարացնելու որոշման դեմ բողոքի վերաբերյալ վերաքննիչ դատարանի որոշումը կայացվելու է երկուշաբթի օրը. փաստաբանՌուսաստանում արձագանքել են Ուկրաինայի հարձակմանը Ուդմուրտիայի վրա՝ 1400 կմ խորքումԳումեննիկը Օլիմպիադայում մնացել է առանց խոստացված սմարթֆոնի՝ անձնական հեռախոսի խափանումից հետոԱրցախն իմ հայրենիքն է, արյուն էինք թափել սուրբ հողի համար րոպե անգամ չվարանելով․ Խաչիկ ԳալստյանԱջափնյակի կրակոցներից մեկ ամիս առաջ օպերատիվ աշխատանք է կատարվել, բայց զենք չի հայտնաբերվել. «Հետք»