Փաշազադեն մտադիր է գրասենյակ բացել Վատիկանում Մահացել է դերասան Ռոբերտ Դյուվալը Անհրաժեշտ է ամեն կերպ քաջալերել ուսուցչի առաքինի նկարագիրը․ Բագրատ Սրբազան «Ես անվերապահորեն վստահում եմ Լևոն Բաղդասարյանին»․ Վարդան Ղուկասյանն ուղերձ է հղել (տեսանյութ) Քանի աշխատավարձ չեն բարձրացնում,բժիշկների ու բուժքույրի գրպանը գաղտնի փող են դնելու․Տիգրան Խաչատրյան (տեսանյութ) Թալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է Հաղպատի վանք․ Լռության մեջ ապրող պատմություն (տեսանյութ) Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. «Armlur.am» Ողբերգական ավտովթար՝ Արարատի մարզում․ կա զոհ Ակցիա «Ո՛չ «Արևմտյան Ադրբեջանին»»․ «Ժողովրդավարական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանց Ջուխտակ Վանք․ Անտառների խորքում ծնված հավատք (տեսանյութ) Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար
Ակցիա «Ո՛չ «Արևմտյան Ադրբեջանին»»․ «Ժողովրդավարական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանց
«Ժողովրդավարական այլընտրանք» կուսայցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ «Հրավիրում եմ ԶԼՄ ներկայացուցիչներին՝ ՄԱԿ-ի Հայաստանի ներկայացուցչության գրասենյակի մոտ՝ փետրվարի 18-ին, չորեքշաբթի, ժամը 14-ին
Ինչքան էլ Հայաստանի իշխանությունները պնդեն, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության էջը փակված է, փաստերը խոսում են հակառակի մասին.
1) Ադրբեջանը հրաժարվում է ստորագրել խաղաղության պայմանագիրը՝ որպես նախապայման Հայաստանից պահանջելով փոխել Սահմանադրությունը,
2) Ադրբեջանը շարունակում է օկուպացված պահել Հայաստանի ինքնիշխան տարածքները, զուգահեռաբար առաջ է քաշում, այսպես կոչված, անկլավների վերադարձի, ժողովրդագրական էքսպանսիայի(Արևմտյան Ադրբեջանի թեզ) պահանջները,
3) Այսպես կոչված, Արևմտյան Ադրբեջանի օրակարգը խրախուսվում է պետական ամենաբարձր մակարդակով,
3) Բաքվի բանտում պահվող ռազմագերիները դատապարտվում են ցմահ կամ երկարաժամկետ ազատազրկման: Ավելին, Ալիևը Բաքվի դատարանը ներկայացնում է որպես Նյուրնբերգի շարունակություն, իսկ արցախցի առաջնորդներին՝ որպես նացիստներից էլ «ավելի ծանր հանցագործներ»:
Ալիևի «Նյուրնբերգը» խաղաղության մասին չէ։ Այն խաղաղության լեզվով ձևակերպված պարտադրանք է՝ Հայաստանին հասցեագրված, որից պահանջվում է ոչ թե համաձայնություն, այլ անվերապահ կապիտուլյացիա։
Հայաստանի իշխանությունները, որոնք պարտավոր էին հակադարձել Բաքվի վտանգավոր օրակարգին, ընտրել են միակողմանի և նվաստացուցիչ զիջումների ճանապարհը:
Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացի, հասարակական խումբ, քաղաքական ուժ պետք է հակադրվի հարաբերությունների կարգավորման այս մոդելին, որը ոչ թե ինստիտուցիոնալ խաղաղության, այլ Հայաստանի անշրջելի կապիտուլյացիայի մասին է:
Գործող իշխանության պարտվողական լռությունը չի կարող նույնացվել Հայաստանի և նրա ժողովրդի դիրքորոշման հետ:
Ես իմ խորհրդանշական ակցիան անցկացնելու եմ ս.թ փետրվարի 18-ին, չորեքշաբթի, ժամը 14-ին՝ բողոքի նամակ փոխանցելով ՄԱԿ-ի Հայաստանի ներկայացուցչության գրասենյակ(Երևան, Պետրոս Ադամյան 14):
Իմ ու Հայաստանի բազմաթիվ քաղաքացիների նպատակն իրական խաղաղությունն է՝ անվերջանալի թվացող կապիտուլյացիայի փոխարեն:
Հրավիրում եմ ԶԼՄ-ների հարգելի ներկայացուցիչներին՝ ակցիան լուսաբանելու նպատակով: Սիրով կպատասխանեմ թեմայի շուրջ նրանց հուզող բոլոր հարցերին»:
Փաշազադեն մտադիր է գրասենյակ բացել ՎատիկանումՌուբիոն․ ԱՄՆ-ը չի վիճարկում Նավալնիի մահվան վերաբերյալ եվրոպական եզրակացություններըՄահացել է դերասան Ռոբերտ ԴյուվալըԱնհրաժեշտ է ամեն կերպ քաջալերել ուսուցչի առաքինի նկարագիրը․ Բագրատ ՍրբազանԱրևավառ լեռներն ուրիշ սիրտ և ուժ ունեն․ Նազենի Հովհաննիսյան (լուսանկար)Կաթը մթերվում է 150-160 դրամով, իսկ խանութներում վաճառվում է մինչև 900 դրամով․ պատգամավոր Ֆիզիկական պասիվությունը կարող է մեծացնել շաքարային դիաբետի բարդությունների ռիսկը«Ես անվերապահորեն վստահում եմ Լևոն Բաղդասարյանին»․ Վարդան Ղուկասյանն ուղերձ է հղել (տեսանյութ)Քանի աշխատավարձ չեն բարձրացնում,բժիշկների ու բուժքույրի գրպանը գաղտնի փող են դնելու․Տիգրան Խաչատրյան (տեսանյութ) Մերժում ենք Վահագն Խաչատուրյանի հետ Աթենքում հանդիպումները․ ՀՅԴ Հունաստանի Կենտրոնական կոմիտե Թալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է Իրանն ու ԱՄՆ-ը քննարկում են էներգետիկ և ավիացիոն գործարքներՌուսաստանում առաջարկում են վերանայել ռազմավարական օբյեկտների առգրավման կարգըՀաղպատի վանք․ Լռության մեջ ապրող պատմություն (տեսանյութ) «Խիստ վտանգավոր է»․անհայտ անձը շահարկել է Աննա Հակոբյանի անունըԱՄՆ-ը ERAM հրթիռների ծրագրի համար Ուկրաինային տրամադրել է նախատեսված գումարի միայն մեկ երրորդըՌուսաստանի դեսպանը Կուբայում խոսել է ԱՄՆ-ի հետ լարվածության հնարավորության մասինՄեծ Պահքը ժամանակն է ապաշխարության, ասել է թե՝ մտքի փոփոխության. Հայր Ռուբեն Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. «Armlur.am» Ողբերգական ավտովթար՝ Արարատի մարզում․ կա զոհԱկցիա «Ո՛չ «Արևմտյան Ադրբեջանին»»․ «Ժողովրդավարական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն ՍուրենյանցՋուխտակ Վանք․ Անտառների խորքում ծնված հավատք (տեսանյութ) Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար Մեր վրդովմունքն ենք արտահայտում Ավստրիայում եպիսկոպոսաց ժողովի խոչընդոտման փորձերի կապակցությամբ․ հայտարարությունԿոմիտասի պողոտայում մեքենաների բախման հետևանքով վիրավոր կա Գերմանիայի ԱԳ նախարարն անդրադարձել է Ուկրաինայի օդային պաշտպանության հրթիռների մատակարարման ուշացմանըԿաթողիկոսին մեղադրանք առաջադրվել է Փաշինյանի ցուցումով․ Շնչառական վարակների հիվանդացությունը նվազել է (տեսանյութ)Օրբանը Զելենսկու խոսքերից հետո բացառել է Ուկրաինայի անդամակցությունը ԵՄ-ինՄոսկվայի դատարանը «Դոժդ»-ի լրագրողին դատի է տվելՀռոմը պատրաստ է աջակցել նոր ոստիկանական ուժերի ստեղծմանը Գազայում. Իտալիայի ԱԳ նախարարԱրագածոտնի թեմը հրավիրում է մասնակցելու «Մեղավորներին ապաշխարության կանչելու» հոգենորոգ կարգին Դոնալդ Թրամփը մտադիր է աջակցել Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանի հաջողությանը. ՌուբիոԱՄՆ-ն, խորտակելով սեփական նավերը, ազդանշան է ուղարկել Ռուսաստանին և Չինաստանին․ ԶԼՄԵվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի․ ՀՀ նախագահը ՍԴ դատավորի թեկնածու կառաջադրի (տեսանյութ) Ռուսաստանի դեսպանը «անհեթեթ» է անվանել Կուբայի նկատմամբ նավթային սահմանափակումների գաղափարըԻրանի ԻՀՊԿ ռազմածովային ուժերը զորավարժություններ են սկսել Հորմուզի նեղուցում (տեսանյութ) Պահքը կարող է դառնալ սովորություն, աղոթքը՝ ձևականություն, իսկ զոհաբերությունը՝ ինքնախաբեություն, եթե մարդու սիրտը չփոխվի. Տեր Հեթում Ուկրաինայի պատվիրակությունը մեկնում է Ժնև․ բանակցություններին զուգահեռ շարունակվում են մարտական գործողությունները Արմեն Ղազարյանը ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ պաշտոնյաների հետ քննարկել է ընտրական գործընթացներին վերաբերող հարցեր Կաթողիկոսը օրհնել է իրեն հարցաքննած քննիչին ու նրա ընտանիքին․ մանրամասներ (տեսանյութ) Telegram-ը մեկ օրում փակել է ավելի քան 235 հազար ալիք և խումբՀԾԿՀ նախագահը՝ ՀԷՑ-ը թուրքական ընկերություններին հանձնելու լուրերի մասին Վալերի Մելաձեն համերգներ կտա թուրքական հանգստավայրերի հյուրանոցներումՊուտինը հեռացրել է Սերգեյ Իվանովին ՌԴ ԱԽ կազմից Բելառուսը կպահպանի Ռուսաստանի հետ մտերմիկ հարաբերությունները, անկախ նրանից, թե ով կզբաղեցնի երկրի նախագահի պաշտոնը. ԼուկաշենկոՀՀ իշխանությունը գերիներին դիտարկում է որպես կեղտոտ քաղաքական առևտրի օբյեկտ. Լարիսա Ալավերդյան (տեսանյութ)Օրբանը մեղադրել է Կիևին ընտրություններին միջամտելու մեջ և կրկնել ԵՄ-ին Ուկրաինայի անդամակցության դեմ դիրքորոշումըՓաշինյանն ուղերձ է հղելՌուսաստանում երեք ավտոբրենդ բարձրացրել են մեքենաների գներըԹուրքիայում հարսանիքի ժամանակ 8 մարդ է վիրավորվել, որոնցից 1-ը` երեխա