Շարունակելու եմ աջակցել հավաքականին արդեն նոր՝ երկրպագուի կարգավիճակով. Տիգրան Բարսեղյանն ավարտում է կարիերան ՀՀ հավաքականում Սլովակիայի վարչապետը սպառնացել է դադարեցնել Ուկրաինայի էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Հույս ունեմ, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը շուտով կստորագրվի. Հունաստանի նախագահ Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել Հայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրամիջոց և փամփուշտներ. բացահայտում Էրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը ոչ մեկին օգուտ չի բերի 2027-2028 ուստարում «Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքեր․ նոր համաձայնագիր Հունաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հայաստանի հետ փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողություն Ռուսաստանը դեմ է Կուբայի վառելիքի շրջափակմանը Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան
Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան
Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ Հովհաննես Մելքոնյանին, դատավոր Սիմա Աբովյանին և դատավոր և ԲԴԽ անդամ Էդգար Հովհաննիսյանին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը մոտ ապագայում բարձրացվելու է: Այս մասին Facebook–ի իր էջում գրել է փաստաբան Արա Զոհրաբյանը։
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Այս դատավորներն իմ կարծիքով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 482-րդ հոդվածում նշված արարքն են կատարել: Ըստ այդ հոդվածի շահադիտական, անձնական այլ շահագրգռվածությունից կամ խմբային շահերից ելնելով՝ դատավորի կողմից ակնհայտ անարդար դատավճիռ, վճիռ կամ դատական այլ ակտ կայացնելը՝ պատժվում է նաև ազատազրկմամբ՝ մեկից չորս տարի ժամկետով։
Այս դատավորներից Հովհաննես Մելքոնյանը և Սիմա Աբովյանը երկու տարբեր քաղաքացիների՝ Ստեփան Ասատրյանի և Արամայիս Թախմազյանի հայցադիմումները վերադարձնելիս համարյա նույն տեքստով որոշումներ են կայացրել, ինչը նույնպես ապացույց է, որ այս դատավորները գործում են խմբային շահերով:
Բոլոր երեք դատավորները կոպտորեն խախտել են ինչպես Սահմանադրության, այնպես էլ «Հայաստանի Հանրապետության և Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու հարաբերությունների մասին» և «Խղճի ազատության և կրոնական կազմակերպությունների մասին» օրենքների: Ըստ այդ նորմերի՝ Հայաստանի Հանրապետությունը ճանաչում է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ինքնակառավարումն իր նվիրապետության սահմաններում, ինչպես նաև պետությունը` չի միջամտում եկեղեցու ներքին կյանքին:
Պետությունը, ոչ իր գործադիր և ոչ էլ իր դատական իշխանության միջոցով չի կարող ներխուժել Եկեղեցու ներքին կյանք՝ հոգևորականին օծելու, կարգալույծ անելու, հոգևոր պաշտոնի նշանակելու կամ ազատելու հարցերի տիրույթ:
Դատավորներ Սիմա Աբովյանը և Հովհաննես Մելքոնյանը պարտավորեցրել են Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցուն և այլ անձանց ամբողջությամբ և առանց խոչընդոտ ապահովել Ստեփան Ասատրյանի և Արամայիս Թախմազյանի պաշտոնավարումը Հոգևոր Հովվի պաշտոնում:
Եկեղեցական կանոնների համաձայն կարգալույծ եղած հոգևորականի հետ աղոթակից լինելը հոգևորականի համար կարգալույծ լինելու հիմք է:
Այս դատավորների իրավական պատասխանատվության հարցը պարզ է, բայց արդյոք այս անձինք չեն վախենում հոգևոր պատասխանատվությունից:
Իրենց վերագրում են այնպիսի լիազորություններ, որոնք ունի միայն օծված և հոգևոր իշխանություն ունեցող Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը:
Այս դատավորների գործողությունների արդյունքում պատկերացնու՞մ եք հոգևոր կարգավիճակ չունեցող Ստեփան Ասատրյանն ու Արամայիս Թախմազյանը որքան ծեսեր են կատարելու և որքան մարդկանց են մեղքի տակ գցելու: Դատավորիների այս գործողությունները հոգևոր դաշտում հավասար են սրբապղծության:
Դատավորներն իրենց չվերաբերող ոլորտի վերաբերյալ կայացրել են այնպիսի որոշումներ որոնք անհնարին է կատարել: Եթե դատավորները որոշեն, որ այսուհետ արևը պետք է արևմուտքից ծագի, ապա այդ որոշումն անհնարին է լինելու կատարել:
Զալուժնին հայտարարել է, որ 2023-ի հակահարձակումը ձախողվել է Զելենսկու պատճառովՎատիկանը չի միանա Թրամփի «Խաղաղության խորհրդին»Շարունակելու եմ աջակցել հավաքականին արդեն նոր՝ երկրպագուի կարգավիճակով. Տիգրան Բարսեղյանն ավարտում է կարիերան ՀՀ հավաքականումԿրեմլը հերքել է ԱՄՆ-ի մեղադրանքները՝ Չինաստանի և Ռուսաստանի գաղտնի միջուկային փորձարկումների վերաբերյալՍլովակիայի վարչապետը սպառնացել է դադարեցնել Ուկրաինայի էլեկտրաէներգիայի մատակարարումըՀույս ունեմ, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը շուտով կստորագրվի. Հունաստանի նախագահԵվրոպայում ամռանը մղված ամբողջ գազը դուրս է բերվել պահեստարաններիցԻնչ է անելու Զելենսկին, եթե Ժնևի բանակցությունները հաջողությամբ պսակվեն․ ԶԼՄՓոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանումՆավթի համաշխարհային գները բարձրացել են ԱՄՆ-Իրան բանակցությունների վերաբերյալ կասկածամտության ֆոնինՄեդինսկի. Ժնևի եռակողմ բանակցությունները դժվար էին, բայց գործնականՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիանՆերխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվելTelegram-ը մեկ օրում արգելափակել է գրեթե 150 հազար ալիք և խումբԺնևի բանակցությունները կարող են փակուղի մտնել․ AxiosԱՄՆ եկեղեցում պայթյուն է տեղի ունեցելՀայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրամիջոց և փամփուշտներ. բացահայտումԷրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը ոչ մեկին օգուտ չի բերիԶախարովան կոշտ է արտահայտվել Մյունխենի համաժողովի մասին Եվրոպացիները ԱՄՆ-ի ներգաղթային քաղաքականության պատճառով՝ զգուշանում են Աշխարհի առաջնությանը մասնակցելուցՕտարերկրյա հետախուզությունները կարող են հետևել ռուս զինվորների Telegram հաղորդագրություններին. Շադաև 2027-2028 ուստարում «Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքեր․ նոր համաձայնագիրԵՄ-ն մտավախություն ունի, որ Ռուսաստանին սահմանակից տարածաշրջաններում բնակչության թիվը կարող է նվազել․ Politico Հունաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հայաստանի հետ փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողությունՌուսաստանը դեմ է Կուբայի վառելիքի շրջափակմանըԵվրոպայում հայտարարել են նոր ռազմական կառուցվածք ստեղծելու անհրաժեշտության մասինՄոսկվան և Թեհրանը բանակցություններ են վարում էներգետիկ սարքավորումների արտադրության տեղայնացման հնարավորությունների շուրջ Յուրաքանչյուր քայլ, որը կարող է առաջնորդել իրավիճակի լուծմանը, շատ կարևոր է. ԶախարովաԲարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան Էստոնիայի ԱԳՆ-ն չի բացառել, որ երկրում կարող է ՆԱՏՕ-ի միջուկային զենք տեղակայվել «Հայաքվեն» հայտարարեց ընտրություններին մասնակցելու մասին.ովքեր են ներկա միջոցառմանը (տեսանյութ)Ռուբեն Վարդանյան, ԵՄ նոր ծրագրեր և եկեղեցու դիմադրության նախազգուշացումը (տեսանյութ)ԵՄ-ն չի կարողացել միջոցներ գտնել Ռուսաստանին սահմանակից տարածաշրջաններին աջակցելու համար Մենք կարծում ենք՝ այս ընտրությունները իշխանությունների լեզուն կարճացնելու է, եւ ոչ միայն լեզուն. Չալաբյան (տեսանյութ)Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ)ԱՄՆ փոխնախագահը ընդգծել է, որ Վաշինգտոնի քննադատությունը Եվրոպայի հասցեին նպատակ ունի ամրապնդելու գործընկերությունը Մադուրոյի գործով դատական ​​նիստը հետաձգվել էՌոյթերս. Սթարմերը և Թրամփը քննարկել են Ժնևում կայացած բանակցություններըԱրևմուտքում հայտարարել են Ուկրաինայի՝ Դոնբասի կորստի հետ հաշտվելու պատրաստակամության մասինՀունգարիայի ԱԳ նախարարը Զելենսկիի հայտարարությունը «Եվրոպան պաշտպանելու» մասին համարել է սխալ Թոշակառու մարդը տրանսպորտից պետք է օգտվի անվճար. Հրայր Կամենդատյան (տեսանյութ)Ռուսաստանը հայտարարել է Սումիի մարզի բնակավայրի վերահսկողության մասինՌուսաստանը և Իրանն ապրիլի 1-ից կսկսեն Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային նախագծի իրականացումըՄենք չենք թողնելու, որ գյուղական դպրոցների լույսերը մարեն. Մենուա ՍողոմոնյանԱնանուխը, էվկալիպտը և չիլի պղպեղը կարող են ուժեղ հակաբորբոքային ազդեցություն ունենալ միասինՄենք մշտապես արդիականացնելու ենք մեր զինված ուժերը, ներդնելու ենք առաջադեմ ռազմական ծրագրեր (տեսանյութ)Գերմանիայի կանցլերը համեմատվել է Հիտլերի հետ՝ գաղափարախոսական «ֆանատիզմի» պատճառովԱՄՆ ոստիկանությունը կանխել է զինված հարձակման փորձը Մեծ շքերթ՝ ընտրություններից առաջ․ Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին (տեսանյութ)Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը