Ձյուն կտեղա՞. ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 23-ից 27-ը Զինված տղամարդը փորձել է ներխուժել Թրամփի՝ Ֆլորիդայի նստավայր Ուղիղ եթերում մի քանի վայրկյան գեղեցկության ֆիլտրի անջատվելու հետևանքով բլոգերը կորցրել է 140 հազար հետևորդ ՆԳՆ-ն հաստատեց՝ նախկին դատախազ Տիգրան Սուքիասյանը նետվել է կամրջից «Լույսը վառի´ր». Կյանքի ընկեր (տեսանյութ) Խոշոր հրդեհ․ հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչ Միրզոյանը կմեկնի Շվեյցարիա Ռուսաստան-Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ չվերթները չեղարկվել են Ղազախստանում կինը տուն է եկել իր հուղարկավորությունից մեկ ամիս անց Հրդեհ Մերձավան գյուղում գտնվող արտադրամասում. Մանրամասներ Վթարային ջրանջատում Շենգավիթ վարչական շրջանի մի շարք հասցեներում Հայտնի է մարտ ամսվա կենսաթոշակների վճարման օրը
Ուժեղացված հսկողություն՝ Վարդավառին. հայտնաբերվել է 122 ոչ սթափ վարորդ, 33-ը տեղում՝ 1 տարով զրկվեց վարորդական վկայականից
Հուլիսի 11-ին Հայաստանում նշվում էր Քրիստոսի պայծառակերպության տոնը՝ Վարդավառը։ Ինչպես սպասվում էր՝ հովեկների մեծ հոսք եղավ դեպի Սևանա լիճ ու հարակից բնակավայրեր։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ինչպես ամեն տարի, այս անգամ էլ ոստիկանությունն անցավ ուժեղացված ծառայության։ Գլխավոր նպատակը անվտանգ հանգիստ ապահովելն էր։
Ուժեղացված ծառայության մեկնարկը տրվեց վաղ առավոտյան Սևանա թերակղզում։ Ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության ու ենթակա բաժինների, ոստիկանության զորքերի ու ճանապարհային ոստիկանության երկրորդ սպայական գումարտակի ծառայողներին վերջին հրահանգավորումները ներկայացրեց մարզային վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Արթուր Մկրտչյանը։
Ուժեղացված ծառայության շրջանակներում ոստիկանները պահպանեցին հասարակական կարգը լողափերում, ճանապարհահատվածներում, տեսարժան վայրերի հարակից տարածքներում։
Լճում հովեկների անվտանգությունն ապահովում էին ջրային ոստիկանության ծառայողները։
Ոստիկանների ծառայությունը պարբերաբար ստուգվում էր ղեկավարության կողմից։
Օրվա առաջին կեսին մեքենաների մեծ հոսք կար դեպի հանգստյան գոտիներ։ Օրվա երկրորդ կեսին պատկերը հակառակն էր։
Ճանապարհային ոստիկանության երկրորդ սպայական գումարտակի և ուղեկցող հատուկ վաշտի ծառայողները հանրապետության բոլոր մարզերում իրականացրին ուժեղացված ծառայություն։ Ուժերը հիմնականում կենտրոնացված էին Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզի բանուկ հատվածներում։
Մարզերում ճանապարհային ոստիկանների միջոցառումներով Վարդավառի օրը տարբեր խախտումների համար կազմվեց վարչական իրավախախտման վերաբերյալ մոտ 1000 արձանագրություն։ Հայտնաբերվեցին 122 ոչ սթափ վարորդ, որոնցից 33-ը տեղում՝ 1 տարի ժամկետով զրկվեց վարորդական իրավունքի վկայականից, 32 վարորդ մեքենան վարում էր առանց համապատասխան փաստաթղթերի, 83 մեքենա չուներ ԱՊՊԱ պայմանագիր։ Հայտնաբերված խախտումներից 14-ով նախապատրաստվում են նյութեր՝ նախաքննական մարմին ուղարկելու համար։
Ամփոփելով՝ նշենք, որ նաև ոստիկանության ուժեղացված ծառայության շնորհիվ Վարդավառի օրը հանգստյան գոտիներում ու հարակից տարածքներում որևէ լուրջ միջադեպ կամ պատահար տեղի չունեցավ։