Թմրամիջոց ապօրինի իրացնելու եւ պահելու համար մեղադրանք է առաջադրվել 44-ամյա տղամարդուն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի բաժնում իրականացված մեծածավալ քննչական եւ դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել է Էջմիածին քաղաքի բնակչի կողմից խոշոր չափերի թմրամիջոց ապօրինի իրացնելու եւ առանց  իրացնելու նպատակի առանձնապես խոշոր չափերի  թմրամիջոց պահելու դեպքի հանգամանքները։ Այս մասին հայտնում են ՔԿ–ից։
Քննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 44-ամյա տղամարդը, չունենալով բժշկական նպատակով կամ բժշկի նշանակմամբ թմրամիջոցների եւ հոգեմետ նյութերի շրջանառությունը իրականացնելու, ձեռք բերելու եւ պահելու թույլտվություն, 2018թ. սեպտեմբերին Արմավիրի մարզի ջրատարի կողքին աճող կանեփի բույսերից իր օգտագործման համար՝ առանց իրացնելու նպատակի, ապօրինի պատրաստել է 90,37գ. քաշով «մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոց, որն ապօրինի պահել է իր բնակարանում, ինչը խուզարկության ժամանակ հայտնաբերվել է ոստիկանության ծառայողների կողմից։
Բացի այդ, նա, քննությամբ չպարզված անձից, իրացնելու նպատակով ապօրինի ձեռք է բերել 14,22գ. «մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոց, որը 2019թ․ ապրիլի 11-ին իրացրել է Էջմիածին քաղաքի բնակչին: Վերջինս, թմրամիջոց ձեռք բերելուն օժանդակելու հարցի շուրջ  նախապես պայմանավորվելով  այլ անձանց հետ, «մարիխուանա» տեսակի 10.73գ. եւ 2,72գ. թմրամիջոցները պահել է իր կողմից շահագործվող «Մերսեդես Բենց» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահում՝ նրանց փոխանցելու համար, իսկ 0,77գ. անձնական օգտագործման համար պահել է իր մոտ, սակայն նույն օրը բերման է ենթարկվել ոստիկանության աշխատակիցների կողմից՝ իր կամքից անկախ հանգամանքներով գործարքը չի կարողացել  ավարտին չհասցնել:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 44-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով եւ 268-րդ հոդվածի 3-րդ մասով։ Վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է ստորագրություն չհեռանալու մասին:
Նախաքննությունն ավարտվել է, եւ քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է դատարան: