Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակվել է գրեթե 300 հարվածային դրոն․ Զելենսկի Ռուսաստանում նախատեսում են նոր հարկեր սահմանել միգրանտների համար Իրանում ուժեղ պայթյուններ են որոտացել (տեսանյութ) Նշվել է Իրանի դեմ ԱՄՆ հնարավոր հարվածի նոր ժամկետ Հրազդան գետում տղամարդու դի է հայտնաբերվել «Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան JW. ԵՄ պահանջները Ռուսաստանի նկատմամբ կխանգարեն նրան տեղ ստանալ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում Լարված իրավիճակ՝ Բաբաջանյան փողոցում․ բնակիչները բողոքում են «Նոր Երևան» թաղամասի ճանապարհային նախագծից ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ
Տեղի բնակչի վարկով գնած ոչխարներին ադրբեջանցիները հափշտակել են, վարկային կազմակերպությունը պահանջում է վճարել վարկը․ՄԻՊ
Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի բնակիչ Նազիկ Բաղդասարյանի վարկով գնած 120 ոչխարները պատերազմից հետո ադրբեջանական զինծառայողներն այդպես էլ  չեն վերադարձրել, բայց վարկային կազմակերպությունը շարունակում է պահանջել վճարումները։ Այս մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը։
«Չնայած հափշտակված սեփականությունն այլեւս չկա, տիկին Բաղդասարյանը վարկային կազմակերպությանը շարունակում է նույն պայմաններով վճարել գումարը եւ վերջնական մարումների համար դեռ 3 տարի ունի:
Կինն այս պահին անտոկոս վարկ ստանալու հարցում դժվարություններ ունի, քանի որ որդին մեկ ամիս ուշացրել է վճարումը հենց այն ժամանակահատվածում, երբ պատերազմի ժամանակ գտնվել է սահմանին:
Տիկին Բաղդասարյանը Տեղ համայնք իմ այցի ընթացքում տեղեկացրեց, որ հատուցման համար դիմել է ՀՀ Սյունիքի մարզպետարան եւ 120 ոչխարի համար ստացել է ընդամենը 100.000 ՀՀ դրամ հատուցում: Բայց այս հարցերն այնպիսին են, որ համակարգային լուծում են պահանջում:
Ադրբեջանական զինված ուժերի հանցավոր արարքների պատճառով բազմաթիվ մարդիկ են ընկել այսպիսի պատմությունների մեջ:
Մարդիկ զրկվել են սեփականության իրավունքից, եկամուտը վաստակելու հնարավորությունից եւ բախվել են սոցիալական լուրջ խնդիրների: Մենք արձանագրել ենք այս այցի ընթացքում վեր հանված խնդիրները:
Մեր պետությունը պետք է միջազգային հարթակներում նախաձեռնի այնպիսի գործընթացներ, որոնք այս փաստերի օգտագործմամբ հնարավորություն կտան ադրբեջանական իշխանություններին պարտադրել հատուցել մարդկանց՝ նրանց նման խնդիրների առաջ կանգնեցնելու համար:
Մենք, իհարկե, ինչպես սահմանված կարգն է նախատեսում, գրություններ կհասցեագրենք Կառավարություն՝ հասկանալու համար մինչ միջազգային հարթակներում այսպիսի գործընթացի նախաձեռնումը, այդ մարդկանց խնդիրներին անմիջական լուծում տալու հետ կապված դիրքորոշումը: Պատրաստ ենք ցանկացած հարցով համատեղ աշխատանքի»,- նշվում է հայտարարությունում։