Դավիթ Տոնոյանի և մյուսների գործով պաշտպանները դատավորին ինքնաբացարկի միջնորդություն են ներկայացրել. Փաստինֆո
ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի նախկին տեղակալ Ստեփան Գալստյանի, Ավետիք Մուրադյանի և Դավիթ Գալստյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումն անփոփոխ թողնելու մասին դատարանի որոշման դեմ բողոքները դեռևս չեն քննարկվել։  Այս մասին հայտնում է Փաստինֆո-ն։
Վերաքննիչ քրեական դատարանում՝ դատավոր Մնացական Հարությունյանի նախագահությամբ, երեկ կայացած դատական նիստին պաշտպանները դատավորին ինքնաբացարկ են հայտնել։
Պաշտպանության կողմը, մասնավորապես, բարձրացրել է բողոքների մակագրման ընթացքում օրենքով սահմանված կարգի պահպանման հարցը և պարզաբանումներ պահանջել։ Դատարանը նշված հարցերի վերաբերյալ պատասխան է ներկայացրել, ինչից հետո պաշտպանության կողմը նախագահող դատավորին ինքնաբացարկի միջնորդություն է ներկայացրել, ինչի քննարկումն ավարտվել է եւ վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Մնացական Հարությունյանի նախագահությամբ, հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ որոշում կայացնելու։ Այն կհրապարակվի մարտի 9-ին՝ ժամը 12.30-ին։